ramzi
31.08.10,18:37
Dobry den,
Minuly skolsky rok som prvykrat zacala pracovat po ukonceni vysokej skoly ako vychovavatelka a moj zamestnavatel mi oznamil ze az tento skolsky rok si budem robit adaptacne vzdelavanie.Kedze zrejme odidem z mesta je mozne ze pocas skolskeho roka a teda pocas adaptacneho vzdelavania dam vypoved. Chcela by som sa informovat ci nebudem mat u noveho zamestnavatela problem, ci ho budem moct bez problemov si dokoncit.Od kolegyn som pocula ze sa adaptacne musi do dvoch rokov po ukonceni vs urobit inac nemozem vykonavat pedagogicku cinnost. Ale co potom v takomto pripade ak ho musim prerusit.Stahovat sa viacmenej musim a neviem ci mi to nesposobi dalsie problemy tak mi prosim poradte ako to vlastne je...dakujem kata
ramzi
31.08.10,16:40
pardon ohladom adaptacneho vzdelavania :-)
zdenka131
31.08.10,17:02
Sabadka
31.08.10,17:11
Dobry den,
Minuly skolsky rok som prvykrat zacala pracovat po ukonceni vysokej skoly ako vychovavatelka a moj zamestnavatel mi oznamil ze az tento skolsky rok si budem robit adaptacne vzdelavanie.Kedze zrejme odidem z mesta je mozne ze pocas skolskeho roka a teda pocas adaptacneho vzdelavania dam vypoved. Chcela by som sa informovat ci nebudem mat u noveho zamestnavatela problem, ci ho budem moct bez problemov si dokoncit.Od kolegyn som pocula ze sa adaptacne musi do dvoch rokov po ukonceni vs urobit inac nemozem vykonavat pedagogicku cinnost. Ale co potom v takomto pripade ak ho musim prerusit.Stahovat sa viacmenej musim a neviem ci mi to nesposobi dalsie problemy tak mi prosim poradte ako to vlastne je...dakujem kata

Už hneď pri prvom nástupe do zamestnania si mala mať uvádzajúcu vychovávateľku, bolo to aj v starej vyhláške, tak že ty si mala mať uvádzanie vykonané v zmysle starej vyhlášky. ak to tvoj zamestnávateľ nespravil, porušil zákon, alebo začať uvádzanie podľa starej vyhlášky a dokončiť adaptačné vzdelávanie podľa nového zákona, nemusel to zamestnávateľ odkladať. Minimálna dĺžka adaptačného vzdelávania je 3 mesiace, maximálna dva roky, ak prestúpiš k inému zamestnávateľovi v priebehu roku, nemal by byť žiadny problém pokračovať v adaptačnom vzdelávaní a ukončiť ho. A áno kolegyňa mala pravdu, ak do dvoch rokov adaptačné vzdelávanie úspešne neukončíš, nezískaš spôsobilosť na výkon pedagogickej činnosti.
ramzi
31.08.10,17:17
no vyborne som rada ze v tom nebudem mat problem za rady dakujem..bohuzial s rozhodnutim riaditela uz teraz nic neurobim
Sabadka
31.08.10,17:21
no vyborne som rada ze v tom nebudem mat problem za rady dakujem..bohuzial s rozhodnutim riaditela uz teraz nic neurobim

ale medzi rečou sa ho spýtať môžeš, či je si vedomý porušenia zákona:D
ramzi
31.08.10,17:21
este jednu mam otazku ak je to tak ze do dvoch rokov treba mat ukoncene adaptacne vzdelavanie a ja by som nastupila do novej prace az od septembra dalsieho skolskeho roka.to znamena ze od ukoncenia by to bol uz treti rok...stale by nebol problem z dokoncenim?ci uz to meni situaciu?
Sabadka
31.08.10,17:27
este jednu mam otazku ak je to tak ze do dvoch rokov treba mat ukoncene adaptacne vzdelavanie a ja by som nastupila do novej prace az od septembra dalsieho skolskeho roka.to znamena ze od ukoncenia by to bol uz treti rok...stale by nebol problem z dokoncenim?ci uz to meni situaciu?

a tento školský rok učiť nebudeš?
ramzi
31.08.10,17:32
no budem ale podla vsetkeho asi len do januara
Sabadka
31.08.10,17:39
no budem ale podla vsetkeho asi len do januara

ale to nevadí, len nech ti začne adaptačné obdobie. výhodnejšie by ti bolo hneď pokračovať na inej škole, ale samozrejme ak ukončíš pracovný pomer v januári a budeš pokračovať znovu od septembra, tak si dokončíš adaptačné potom, len budeš príliš dlho naťahovať a odrazí sa ti to aj na plate, pretože kým neukončíš adaptačné vzdelávanie nebudeš môcť byť zaradená do vyššej platovej triedy. budeš len ako začínajúca.