osky
31.08.10,19:31
ahojte.
naplanovali sme si so svagrom na zajtra nakupnu cestu do Bratislavy-kedze mam volno a on by chcel ist omrknut dake materialy.
chceli by sme ist do Hornbachu.
napadlo mi vsak,ze zajtra je 1.september,statny sviatok.
je Hornbach a ine nakupne centra otvoreny,ci je vsetko zatvorene?potrebujem to vediet velmi rychlo,musim mu dat vediet este dnes,hoci je uz neskoro.
dakujem vam za odpovede.
buchač
31.08.10,17:37
ahojte.
naplanovali sme si so svagrom na zajtra nakupnu cestu do Bratislavy-kedze mam volno a on by chcel ist omrknut dake materialy.
chceli by sme ist do Hornbachu.
napadlo mi vsak,ze zajtra je 1.september,statny sviatok.
je Hornbach a ine nakupne centra otvoreny,ci je vsetko zatvorene?potrebujem to vediet velmi rychlo,musim mu dat vediet este dnes,hoci je uz neskoro.
dakujem vam za odpovede.

Si srandu robíš , či ....???

Jedno ...jediné slovo si zadaj do vyhľadávača a máš to ....
Ale keďže mám dobrú náladu ...ži ....;):rolleyes::D


Počas štátnych sviatkov a počas dní pracovného pokoja máme pre Vás otvorené ako v nedeľu !
Od 8:00 do 21:00

Štátne sviatky a dni pracovného pokoja:
06.01. Veľkonočný piatok
Veľkonočný pondelok
01.05.
08.05.
05.07.
29.08.
01.09.
15.09.
01.11.
17.11.
s výnimkou:
1.1. ZATVORENÉ
24.12. 8:00 -12:00
25.12. ZATVORENÉ
26.12. ZATVORENÉ
31.12. 8:00 - 13:00
http://www.hornbach.com/home/sk/html/index.phtml?url=http://www.hornbach.com/markets/sk/html/index_markets.phtml

Iné centrá tak isto , neboj sa , zatvorené nebude .
Možno upravené hodiny , ale zavrieť ???? ....to predsa nie ....
Veď kde by slovač na prechádzky chodila ???????
veronikasad
31.08.10,17:46
1. september nepatrí medzi sviatky, počas ktorého nemožno zamestnancovi nariadiť prácu :


(5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len „maloobchodný predaj“) s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.
osky
31.08.10,17:48
Si srandu robíš , či ....???

Jedno ...jediné slovo si zadaj do vyhľadávača a máš to ....
Ale keďže mám dobrú náladu ...ži ....;):rolleyes::D


http://www.hornbach.com/home/sk/html/index.phtml?url=http://www.hornbach.com/markets/sk/html/index_markets.phtml

Iné centrá tak isto , neboj sa , zatvorené nebude .
Možno upravené hodiny , ale zavrieť ???? ....to predsa nie ....
Veď kde by slovač na prechádzky chodila ???????

vdaka,si poklad!!!!
osky
31.08.10,17:53
1. september nepatrí medzi sviatky, počas ktorého nemožno zamestnancovi nariadiť prácu :


(5) V dňoch 1. januára, vo Veľkonočnú nedeľu, 24. decembra po 12.00 hodine a 25. decembra nemožno zamestnancovi nariadiť ani s ním dohodnúť prácu, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi vrátane s ním súvisiacich prác (ďalej len „maloobchodný predaj“) s výnimkou maloobchodného predaja podľa prílohy č. 1a; ustanovenia odseku 3 písm. f) a odseku 4 sa v týchto prípadoch nepoužijú.

ked tak nad tym premyslam,je to ale hrozne!!!!!!

kolko mam a otcov musi odist z domu do prace,pokym ostatni clenovia si vychutnavaju pracovne volno.nedela ci vianoce.....na slovensku sa pracuje stale.:mad:
tu v Rakusku sa dba na to,aby si ludia aj oddychli .a hlavne,aby sa rodina obcas stretla pokope;)
hoci mi to zajtra vyhovuje,lutujem tych,ktori do prace ist musia.:(
osky
01.09.10,11:28
este raz dakujem za info.Hornbach mame vybaveny,dokonca svagor si uz aj objednal krbove kachle-cena bola podstatne lepsia ako tu,v tychto nekrestansky drahych koncinach......;)
ubka
01.09.10,11:40
este raz dakujem za info.Hornbach mame vybaveny,dokonca svagor si uz aj objednal krbove kachle-cena bola podstatne lepsia ako tu,v tychto nekrestansky drahych koncinach......;)
osky, ceny primerane k zárobkom ;)
ale slovač sa vynájde aj v zahraničí, sme proste šikovní a vieme nakupovať:)
Laco-monter
05.09.10,10:07
ked tak nad tym premyslam,je to ale hrozne!!!!!!

kolko mam a otcov musi odist z domu do prace,pokym ostatni clenovia si vychutnavaju pracovne volno.nedela ci vianoce.....na slovensku sa pracuje stale.:mad:
tu v Rakusku sa dba na to,aby si ludia aj oddychli .a hlavne,aby sa rodina obcas stretla pokope;)
hoci mi to zajtra vyhovuje,lutujem tych,ktori do prace ist musia.:(

Prečo ?

Ja chodím veľmi rád do práce v SO, NE

nikto ma nevyrušuje a možem sa naplno venovať práci.

Voľno si možem vybrať aj počas "normálneho" pracovného týždňa.
buchač
05.09.10,10:45
Prečo ?

Ja chodím veľmi rád do práce v SO, NE

nikto ma nevyrušuje a možem sa naplno venovať práci.

Voľno si možem vybrať aj počas "normálneho" pracovného týždňa.

...milerád by som Ti to vysvetlil ...dôvodov by bolo nadostač ...
...ja tiež som nie raz , nie dvakrát v sobotu - nedeľu išiel ...je pravdou , že kľudnejšie bolo , no vlastná iniciatíva to bola ...

Alebo tí , ktorí tam /v obchodoch myslím / MUSIA byť , pozerať sa na unudenú slovač , ktorá radšej do nákupných centier vbehne , ako by do prírody si vyšla ...

V Írsku to dotiahli ešte ďalej ...jak puk na prázdnu bránu som pozeral , keď pracovníci ochranky , slušne a zdvorilo , cca 10-15 minút pred záverečnou upozorňovali na túto skutočnosť ...
Aha , to hlavné som nepovedal ...tá záverečná bola o 18,00 hod ....v PRACOVNÝ deň cez týždeň..... , kua ...

Ozaj , radšej ani nechcite vedieť , aké sú príplatky za hodinu ...či víkend , či nočná ...
Laco-monter
05.09.10,10:49
len tak na okraj,

Ja pracujem vo výrobnej sfére a tam ľudia z ulice nechodia.
220870
05.09.10,10:54
Presne .Ja nemám nič proti tomu aby bolo otvorené cez sviatky soboty nedele,ale tak ako na západe 300 -500% mzdové príplatky ,navyše nezdaniteľné ,človek to robí naviac preto, aby mal a nie preto ,aby sa nabalil štát a zamestnávateľ.
osky
05.09.10,22:27
Presne .Ja nemám nič proti tomu aby bolo otvorené cez sviatky soboty nedele,ale tak ako na západe 300 -500% mzdové príplatky ,navyše nezdaniteľné ,človek to robí naviac preto, aby mal a nie preto ,aby sa nabalil štát a zamestnávateľ.


kde ste ziskali taketo informacie?????
nic o tom neviem.
to je iba v povolaniach,ktore bezne funguju cez tyzden a cez vikend sa nepracuje.-napr.moj muz,ked musi nahodou robit v sobotu,dostane priplatok,ale iste je zdaneny!
obchodne retazce u nas/na Slovensku/ nie su zakonom urcene len na prevadzku v tyzdni a sobotu,preto nie su priplatky.
v Rakusku tiez nie su priplatky,lebo je jednoducho zatvorene-zo zakona.a nedebatuje sa o tom.
ja,kedze pracujem v sfere,ktora funguje non stop-sviatky,piatky,vianoce-vsetko jedno......nedostavam nijake priplatky.
aj ked som na zapade.su povolania-umenie,gastronomia,hotelierstvo,mestska doprava,lekari.....ktore jednoducho funguju nepretrzite.a bez priplatkov.;)