fofok
31.08.10,20:40
Dobrý podvečer hľadal som dosť ale nenašiel som odpoveď na moju otázku tak skúšam tu.
Jedná sa o dosť závažný problém čo sa týka mojej osoby. Dotyčný mi ponúka ako protizáruku dokument overený notárom kde potvrdzuje prebratie hotovosti a zbavenie obvinení. Existuje niečo také aby mohol túto dohodu potvrdiť notár(ka) a bolo by to právoplatné a použiteľné v prípade núdze aj na súde (polícii)? v prípade ďalších problémov.
ErinErin
31.08.10,19:11
Fofok, vykašli sa už na toho kolegu! Dohoda o zbavení viny po zaplatení? Vraj je to na Slovensku všelijaké, ale Južná Amerika snáď nie! :)
fofok
01.09.10,10:43
Len sa snažím prejsť každé možné riešenie chcem mať už svätý pokoj.
ErinErin
01.09.10,12:03
Fofok, povedz tomu kolegovi, nch robí, ako myslí. Neviem čo by na tej polícii povdal: Teraz ho udávam, lebo mi nechce zaplatiť, keď ho vydieram? Vykašli sa na to, Fofok!
fofok
01.09.10,12:27
no je to tak už mi povedal že ak nebudú € tak mi bude vždy znepríjemňovať život ..... povie to zamestnávateľovi mojemu a nebudem kľudne spávať .... na polícii povedali že to zatiaľ nič neznamená a ak mu dám peniaze dá mi papier overený notárom (to by som šiel s ním aby som videl ako to overuje notár) a budem mať navždy od neho pokoj
ErinErin
01.09.10,16:30
Zamestnávateľ mu uverí? Nedá sa ho predbehnúť a zamestnávateľovi vysvetliť, že bývalý kolega (ktorého prepustili) má na Teba ťažké srdce a chce Ťa očierňovať? Toho notára chápem tak, že Ti môže potvrdiť aj to, že kolega tvrdí, že si Anglická kráľovná. Teda budeš mať potvrdené, že kolega prevzal peniaze. :)
sharingan
02.09.10,13:29
Chcela by som vidieť notára, ktorý by sa pod niečo také podpísal....
buchač
02.09.10,15:13
Dobrý podvečer hľadal som dosť ale nenašiel som odpoveď na moju otázku tak skúšam tu.
Jedná sa o dosť závažný problém čo sa týka mojej osoby. Dotyčný mi ponúka ako protizáruku dokument overený notárom kde potvrdzuje prebratie hotovosti a zbavenie obvinení. Existuje niečo také aby mohol túto dohodu potvrdiť notár(ka) a bolo by to právoplatné a použiteľné v prípade núdze aj na súde (polícii)? v prípade ďalších problémov.
tu malo byť ..." dokument overený notárom , kde sa ..."...keď už ...

Chcela by som vidieť notára, ktorý by sa pod niečo také podpísal....
ale aj tak ...

Notár overuje len podpis a nie obsah ...

Iné by bolo , ak by notár vypracoval takúto dohodu , dokument ...

Ozaj ...zbaviť , oslobodiť od viny môže len súd a to len v prípade ak bol niekto obvinený .
Ak Ťa nejaký obvinil , tak len a len na súde ...a tam je to už o niečo inom ...aj dokázať by niečo také musel ...
sharingan
02.09.10,15:45
ja som to myslela tak: jasné, že notár potvrdí len podpis. Ale istotne si to aj úchytkom prečíta a z tej fofokovej formulácie by len ignorantovi nedošlo, že sa jedná o vydieranie a "zatušovanie" trestného činu. Ak by sa taký dokument dostal do rúk nesprávnemu človeku, tak má ten notár problémy.
buchač
02.09.10,16:15
ja som to myslela tak: jasné, že notár potvrdí len podpis. Ale istotne si to aj úchytkom prečíta a z tej fofokovej formulácie by len ignorantovi nedošlo, že sa jedná o vydieranie a "zatušovanie" trestného činu. Ak by sa taký dokument dostal do rúk nesprávnemu človeku, tak má ten notár problémy.

Takže ešte raz ....konkrétnejšie ...

Notárov som pobehal viacerých ohľadom práve overovania rôznych zmlúv ...či už darovacích , kúpnopredajných .....

Ani v jednej notárskej kancelárii sa mi nevenoval žiaden Mgr. alebo JUDr. práv ...
Vždy tam bola pracovníčka , ktorá buchla pečiatku na jednotlivé dokumenty , pozrela ...overila ...osoby podľa OP , zapísala do overovacej knihy , vybrala poplatok a hotovo ...

Tak teraz ako to je ???