maturantka
08.11.05,15:16
Prosím Vás, ak chce kaderníčka vo svojom kaderníctve púšťať CD nahrávky /originály, nie napaľované/, čo musí pre to urobiť, kam sa nahlásiť alebo oznámiť, aby predišla nejakej pokute? Na rozhlas platí koncesionárske poplatky, ale toto je asi niečo iné.

Ďakujem vopred.
mada
08.11.05,15:26
všetky informácie sú na www.soza.sk (http://www.soza.sk)
prečítajte si celkom dole na úvodnej stránke "Poradíme Vám"
maturantka
08.11.05,16:31
Lenže tam nie je to, čo potrebujeme. Potrebovala by som niekoho, kto už posielal tú Hromadnú licenčnú zmluvu. Ďakujem za snahu.
abel
08.11.05,18:11
A čo konkrétne máš na mysli? Ja som už posielal licenčnú zmluvu a neviem čo potrebuješ vedieť. Musíš sa prihlásiť aj do SOZA aj do SLOVGRAM.
maturantka
08.11.05,18:38
Abel, teba som potrebovala! Prosím ťa v tej hromadnej licenčnej zmluve je časť IV. Zoznam použitých hudobných diel - čo tam treba napísať? Napríklad ak napíšem 1 CD platím menej ako keď napíšem 10 CD? A čo sa nahlasuje SLOVGRAM-u? Je to na internete? Ď.
Danielle369
08.11.05,18:42
Teraz som si stiahla z www.soza.sk hromadnú licenčnú zmluvu.Vyplníš meno,adresu a pod., potom vyplníš II.Prísluchová hudba reprodukovaná technickým zariadením.
A potom podpíšeš a odošleš 2 krát toto tlačivo.
maturantka
08.11.05,18:55
To akože časť IV. nevypĺňam?
Danielle369
08.11.05,19:04
Nie,napíš tam rádio.,obchod a počet kusov.(do tej II. časti)
maturantka
08.11.05,19:32
Ona chce prehrávať CD konkrétnych spevákov.
adam
08.11.05,19:45
Napíš tak, ako píše dan. Soza Ti naspäť pošle zmluvu na podpis aj so sumou, akú treba zaplatiť. V tej čast II ,je aj CD II.Prísluchová hudba reprodukovaná technickým zariadením
a/ Druh použitia hudby
R - zariadenie na reprodukciu zvuku napr. rádio, magnetofón, CD, veža, PC, telefónny aparát, prídavný reproduktor v ubytova- com zariadení a pod. ...
adam
09.11.05,13:44
Je to taká istá spoločnosť ako Soza, len v ružovom......
maturantka
09.11.05,14:22
Ale na čo sa tam musím registrovať. Ten SOZA mi je jasný, ale Slovgram?
adam
09.11.05,15:23
Slovgram pýta poplatky za to isté ako Soza. Ja som sa v Slovgrame nezaregistrovala. Dôvodom je pre mňa, že nebudem za to isté platiť dvakrát. Je to na každom, ako sa rozhodne urobiť.......Ostatní poraďáci, platíte obidvom????
maturantka
09.11.05,15:30
Poslala som tam mail, uvidím, čo mi odpovedia.
adam
09.11.05,15:36
Daj vedieť........:)
abel
09.11.05,16:07
Prepáč, maturantka, nedalo sa mi skôr, ale vidím že poraďáci ti už poradili. V tej časti IV. nevypĺňaš nič a na počte CD nezáleží, poplatok je od počtu technických zariadení /u teba zrejme 1 veža/ a od rozlohy v m2. A ten Slovgram som napísala preto, ak to chceš mať úplne v poriadku,majú stránku www.slovgram.sk a v prípade kaderníctva je to 1000.- Sk ročne.
maturantka
09.11.05,16:43
Ď mockrát všetkým. Ešte počkám na vyjadrenie Slovgramu a potom sa ozvem.
Muška
09.11.05,21:56
Ď mockrát všetkým. Ešte počkám na vyjadrenie Slovgramu a potom sa ozvem.Maturantka, musíš byť prihlásená do SOZA /platia umelcom za hranosť pesničiek/ a taktiež do SLOVGRAMU /platia umelcom za nosiče/

Poučenie vydané Slovgramom:

......Okrem usporiadateľov kultúrnych podujatí sa táto povinnosť týka v prípade použitia zaznamenaných umeleckých výkonov a ich rozmnoženín prevádzkovateľov nasledujúcich zariadení: hotely, kaviarne, bary, pivárne, reštaurácie a ostatné stravovacie zariadenia, obchodné domy, obchodné predajne, autosalóny, športové štadiony, plavárne, aerolínie, tanečné školy, filness centrá a telocvične, holičstvá, kaderníctva, kiná, lunaparky, čakárne, herne a casína a pod........

A samozrejme koncesionársky poplatok - Slovenský rozhlas - ak máš rádio
maturantka
10.11.05,16:13
Nó, takto som to potrebovala vysvetliť. Ďakujem.
debee
11.11.05,13:26
maturantka
12.11.05,13:29
Ďakujem. Neviem, či som zle čítala, ale akosi mi to nič nedalo. Môj problém je iného charakteru.
abel
12.11.05,17:34
Súhlasím. Myslím že na tomto fóre si radíme ako sa vyhnúť pokutám a nepríjemnostiam za nedodržanie zákonom určených povinností a nie či sú naše poplatky použité tak ako treba. To by bol kruh bez konca.
aňo
05.01.07,07:23
poradte kde je ta licencna zmluva lebo ju nemozem najst
michelle84
07.09.09,05:50
Maturantka, musíš byť prihlásená do SOZA /platia umelcom za hranosť pesničiek/ a taktiež do SLOVGRAMU /platia umelcom za nosiče/

Poučenie vydané Slovgramom:

......Okrem usporiadateľov kultúrnych podujatí sa táto povinnosť týka v prípade použitia zaznamenaných umeleckých výkonov a ich rozmnoženín prevádzkovateľov nasledujúcich zariadení: hotely, kaviarne, bary, pivárne, reštaurácie a ostatné stravovacie zariadenia, obchodné domy, obchodné predajne, autosalóny, športové štadiony, plavárne, aerolínie, tanečné školy, filness centrá a telocvične, holičstvá, kaderníctva, kiná, lunaparky, čakárne, herne a casína a pod........

A samozrejme koncesionársky poplatok - Slovenský rozhlas - ak máš rádio


Je toto ešte platné, ak ide o predajne? Treba platiť aj SOZE a aj SLOVGRAMU?
s.r.o.
07.09.09,05:57
Tak na toto som zvedavy aj ja ci teda je potrebne v predajni mat pri pustani hudby licenciu alebo koncesionarske poplatky ked si pustim radio? Michelle84 ja to tiez chcem vediet ako ty
michelle84
07.09.09,06:01
Tak na toto som zvedavy aj ja ci teda je potrebne v predajni mat pri pustani hudby licenciu alebo koncesionarske poplatky ked si pustim radio?

Je potrebné platiť SOZE a podľa slov Mušky aj SLOVGRAMU. Tak si to chcem len uistiť.
Chobot
07.09.09,06:43
Tak na toto som zvedavy aj ja ci teda je potrebne v predajni mat pri pustani hudby licenciu alebo koncesionarske poplatky ked si pustim radio? Michelle84 ja to tiez chcem vediet ako ty


Koncesionárske poplatky, ako právnická osoba, či podnikateľ, musíš platiť tak či tak, aj keby si si rádio nepúšťal, pokiaľ zamestnávaš viac, ako 3 ľudí. Ak nie, tak konc. poplatky neplatíš.
marjankaj
07.09.09,07:01
Je potrebné platiť SOZE a podľa slov Mušky aj SLOVGRAMU. Tak si to chcem len uistiť.

Ja neviem, prečo by som mal platiť za to isté viacerým subjektom. Keď ich bude 50, tak snáď nebudem platiť všetkým?:eek:
belo72
07.09.09,07:59
Nie je to velmi vhodne ale neda mi. U nas sa hovori ze niekto by 2 krat jedno zozral :)