blcha
08.11.05,15:16
Dostali sme list z daňového úradu, kde tvrdia, že sme 25.7 2000 nezaplatili 600,- Sk daň zo závislej činnosti. Niežeby pýtali túto daň zaplatiť, oni chcú, aby sme zaplatili penále z omeškania - maximálne za tri roky - 815,- Sk. Na liste je dátum 17.10.2005. Nie je už tento nedoplatok premlčaný? Mám uhradiť penále? Mám uhradiť aj daň? Dostal niekto niečo podobné?
Tweety
08.11.05,14:43
Dostali sme list z daňového úradu, kde tvrdia, že sme 25.7 2000 nezaplatili 600,- Sk daň zo závislej činnosti. Niežeby pýtali túto daň zaplatiť, oni chcú, aby sme zaplatili penále z omeškania - maximálne za tri roky - 815,- Sk. Na liste je dátum 17.10.2005. Nie je už tento nedoplatok premlčaný? Mám uhradiť penále? Mám uhradiť aj daň? Dostal niekto niečo podobné?
Určite to nie je premlčané. Treba si overiť, či skutočne nie je zaplatená, je to podozrivé, že nechcú istinu, potom z čoho chcú úroky? Možno, že je to tak, že ste daň zaplatili neskôr. :cool: :o :eek:
Paula
08.11.05,15:31
Určite to nie je premlčané. Treba si overiť, či skutočne nie je zaplatenáMohlo sa stať, že ste síce zaplatili, ale uviedli zlý v.s. alebo k.s. alebo ste platbu poukázali na zlé číslo účtu.......Choďte na DÚ s výpisom z BÚ, ak je vaša platba v poriadku.
blcha
09.11.05,15:01
Veď práve to sa mi nechce, Paula. Prehľadať 5 rokov dozadu v studenom archíve - fuj! Ale ak to nie je premlčané, iné mi neostáva! Ďakujem, dievčence!
Paula
09.11.05,15:11
Veď práve to sa mi nechce, Paula. Prehľadať 5 rokov dozadu v studenom archíve - fuj! Ale ak to nie je premlčané, iné mi neostáva! Ďakujem, dievčence!Nič v zlom. blška......tak potom zaplať.....ale ak majú oni neporiadok, budú ťa "omíňať" i v budúcnosti. Nedávno nám DÚ vykázal vyše 60 tis. nedoplatkov za 2004 a to len pre chybu v ich zaúčtovaní. Skončilo to tak, že my sme im dávali kópie našich kópií prehľadov (opečiatkovaných podateľňou)-lebo aj tie im chýbali. A aj v našich úhradách mali mišung. Na záver nám zadali spísať lajstro, koľko sme platiť mali, kedy a koľko sme zaplatili a že oni si to teda urobia podľa nás :D :D :D .
Tweety
09.11.05,15:25
Nič v zlom. blška......tak potom zaplať.....ale ak majú oni neporiadok, budú ťa "omíňať" i v budúcnosti. Nedávno nám DÚ vykázal vyše 60 tis. nedoplatkov za 2004 a to len pre chybu v ich zaúčtovaní. Skončilo to tak, že my sme im dávali kópie našich kópií prehľadov (opečiatkovaných podateľňou)-lebo aj tie im chýbali. A aj v našich úhradách mali mišung. Na záver nám zadali spísať lajstro, koľko sme platiť mali, kedy a koľko sme zaplatili a že oni si to teda urobia podľa nás :D :D :D .
Ja som asi pred mesiacom potrebovala potvrdenie DÚ, že máme všetko OK.
Oni zázrakom prišli na to, že z apríla roku 2003 máme nedoplatok na dani zo závislej činnosti asi 60000.-. Fakt neviem akým zázrakom, pretože v roku 2003 v novembri nám vydali jedno potvrdenie k verejnej súťaži, že nemáme žiadne nedoplatky. Ale keď som chcela teraz to potvrdenie mať, tak som si to musela ísť na DÚ vyriešiť. Nakoniec bolo všetko OK. :eek: :cool:
blcha
11.11.05,10:25
Nakoniec to dobre dopadlo, aj my to máme OK. V tom studenom sklade som zistila, že v pokutovanom období sa klient sťahoval a menil daňový úrad, jedna platba ostala nepreposlaná na starom DÚ. Ľahšie je vyrubiť pokutu ako aktívne zisťovať!
Ani by mi tak neprekážalo zaplatiť, ako mi prekáža, že mám platiť za nič. Túto jeseň je to už tretí klient, ktorý dostal neoprávnenú pokutu. Čo sa na tých DÚ deje, neviete?
Tweety
11.11.05,11:04
Nakoniec to dobre dopadlo, aj my to máme OK. V tom studenom sklade som zistila, že v pokutovanom období sa klient sťahoval a menil daňový úrad, jedna platba ostala nepreposlaná na starom DÚ. Ľahšie je vyrubiť pokutu ako aktívne zisťovať!
Ani by mi tak neprekážalo zaplatiť, ako mi prekáža, že mám platiť za nič. Túto jeseň je to už tretí klient, ktorý dostal neoprávnenú pokutu. Čo sa na tých DÚ deje, neviete?
Majú na vyrubovanie pokút limity, tak to stíhajú. Otázka je, či právom alebo neprávom. Som rada, že sa to nakoniec dalo do poriadku. :o :o ;) ;)