annickadusicka
01.09.10,13:05
Dobry den,

potrebovala by som poradit s nasledujucou situaciou. Bola som zamestnana na dobu urcitu - pocas zastupovania rodicovskej dovolenky. Po uplynuti tejto doby som podpisala dodatok, pracovna doba sa zmenila na neurcitu, pracovna pozicia ostala nezmenena a stale ju vykonavam. Osoba, ktora bola na RD sa vratila a zacala pracovat na inej pozicii. O dva mesiace sa vsak vracia dalsia zamestnankyna z RD a moj zamestnavatel mi ponukol inu pracovnu poziciu (lepsi plat) s tym ze moju pracu bude vykonavat ta zamestnankyna ktora sa vrati o dva mesiace (vykonavala ju predtym ako odisla na RD)
Problem je v tom, ze ja nechcem byt preradena na inu pracovnu poziciu, ale moj sef sa vyjadril sposobom ber alebo mozes ist...
Mozu ma prinutit zmenit pracovnu poziciu? Mozu ma vyhodit na zaklade toho ze nechcem byt preradena a potom zamestnat na mojej pozicii niekoho ineho? Aj ked tuto pracu vykonavala predo mnou? Pri pripadnej vypovedi zo strany zamestnavatela mam stale narok na 2 mesacnu vypovednu lehotu plus 2 mesacne odstupne?
Dakujem pekne za vsetky odpovede!
annickadusicka
01.09.10,13:47
nikto nic???
bsp1
01.09.10,14:29
Odstupne nie je pri vypovedi zo strany zamestnavatela vzdy, ale musi byt z organizacnych dovodov. Kedze predpokladam, ze poziciu (kedze ju planuje v dohladnej dobe obsadit) zrusit nebude chciet (resp. moct) tak ak napriek tomu bude chciet s tebou ukoncit pracovny pomer, bude hladat ine moznosti.
Velmi tazko sa vyjadrovat bez podrobnej znalosti vsetkych dokumentov. Ale vo vseobecnosti a len z tvojho opisu by si so zmenou musela suhlasit (avsak vela spolocnosti to ma set-up-ovane tak, ze maju tzv. job title pod ktore spada viacero job position a pracovne zmluvy su na job title a dava to vacsiu flexibilitu alebo nejaky podobny system. Preto sa nechcem definitivne vyjadrit bez podrobnej znalosti detailov). Skutocne je ta ponukana pozicia taka, ze ju nechces robit? Skus sa porozpravat so zamestnavatelom, o jeho predstave o tvojej praci do buducnosti, o tvojej predstave - ak vam obom bude zalezat na rieseni, urcite sa dohodnete.