janneeca
01.09.10,16:42
Viete mi niekto poradiť?

Používam PC, kde mám nainštalovaný Windows7. Včera večer som ho vypla, pred ukončením Windowsu naskočila tabuľka, že budú prebiehať aktualizácie systému a potom sa PC vypne automaticky. To bolo ok. Dnes som zapla PC, išiel v pohode. Potom zrazu mi z ničoho nič zmizla fotografia z pozadia a ostala čierna obrazovka, ikonky sú na obrazovke, všetko funguje, ale v pravom dolnom rohu je bublina: Kópia systému Windows nie je pravá. Ten nápis tam je stále, všetko funguje normálne, len keď si nastavím nejaký obrázok ako pozadie, o niekoľko minút zmizne a opäť je pozadie čierne.

Čo sa s tým dá robiť? Je to nejaký vážny problém? Ako ho odstránim? A prečo si PC uvedomil po takmer roku používania, že Windows nie je pravý? :-)

Ďakujem za rady.
LucasKE
01.09.10,14:56
Ako ho odstrániť? Kúpiť si oficiálny Windows 7.
Toto čo Ti vypisuje je dôsledok neoficiálneho (pirátskeho) windowsu. Alebo sa poraď s tým, kto Ti ten systém inštaloval.
janneeca
01.09.10,15:01
Lucas - ale používam ten PC už takmer rok a doteraz to nevadilo?
Vlado40
01.09.10,15:08
Lucas - ale používam ten PC už takmer rok a doteraz to nevadilo?

Nevadilo lebo nebola stiahnutá ta správna aktualizácia , na overenie pravosti Windows.
LucasKE
01.09.10,15:12
Pri pirátskom windowse nemáš nikdy istotu ako dlho bude fungovať dobre. A myslím, že po nejakom čase sa dosť obmedzí funkčnosť systému - väčšina programov nepôjde spustiť :-(
Arnold123
01.09.10,16:12
Aj keď si stiahneš nový pirátsky Win, tak je otázkou času kedy zasa to zobrazí. Jediná istota ako sa tomu vyhnúť v budúcnosti je kúpa legálnych Win.

Nie som si istý - osobne som to neskúšal, ale Win teraz odpočítava 30 dní. Buď sa zlegalizuje alebo sa odstráni. Po prekročení 30 dní sa zobrazí iba prihlasovacia obrazovka a odmietne spustiť plochu.

Ja som mal podpbný problem. Kúpil som si nový notebook s predinštalovaným Win 7. DVD nebolo dodané, ale bola vytvoraná obnovovacia partícia. Samozrejme, že sa nedalo vytvoriť DVD a musel som partíciu zrušiť pri inštalácii linuxov. Zohnal som si original inštalačné DVD od mojich Win 7 a použil product key zo štítku. Keď som ich nainštaloval, hneď som aj overil pravosť systému - všetko OK. Po 3 týždňoch mi Win zahlásil, že product key je nepravý a požadoval iný. Teraz mám iba linux.
Fero11
01.09.10,16:41
Ked uz mate kopie Windowsov, tak si aspon vypnite aktualizacie.
Flinstone
01.09.10,16:58
...Ja som mal podpbný problem. Kúpil som si nový notebook s predinštalovaným Win 7. DVD nebolo dodané, ale bola vytvoraná obnovovacia partícia...
ak si mal na faktúre ntb s OS W7, tak si to mal reklamovať...
najag
02.09.10,06:45
Neviem, kedy sa naucime, ze legalne je vzdy to, co poctivo kupime....v ramci vsetkeho, aj ako medziclanok......:D
salvosko
02.09.10,07:47
Microsoft pravidelne aktualizuje čiernu listinu s ukradnutymi kľúčmi. Takze čo ide dneska nemusí ísť zajtra alebo o rok. Ak máš PC kupene s OS tak to treba reklamovat u predajcu. Inak ti neostáva nič iné ako si operačný system Windows kúpiť, respektive staci udpate ak uz mas Vista alebo WinXP kupene, ten stoji pomovicu, cca tolko ako OEM.
misoft
02.09.10,17:56
Neviem, kedy sa naucime, ze legalne je vzdy to, co poctivo kupime....v ramci vsetkeho, aj ako medziclanok......
Lenže vtip je niekedy v tom, že to poctivo kúpiš, predajca to možno tiež poctivo kúpil a tebe predal, lenže kdesi v diaľke bol grázlik, ktorý takto zarábal a posielal klony a "nepravé" OS. No a teraz to schytá ten poctivý posledný.
najag
03.09.10,11:57
Lenže vtip je niekedy v tom, že to poctivo kúpiš, predajca to možno tiež poctivo kúpil a tebe predal, lenže kdesi v diaľke bol grázlik, ktorý takto zarábal a posielal klony a "nepravé" OS. No a teraz to schytá ten poctivý posledný.


Lenze ja som napisal...v ramci vsetkeho, aj ako medziclanok......ak su nepoctive operacie v priebehu, nemozu byt poctive ani konecne vysledky......:D
misoft
03.09.10,15:56
No a tu je ten havinko zakopaný :--- - stačí jeden nepoctivec a stiahne so sebou kopu poctivcov :mad:.
Flinstone
08.09.10,03:19
lenže v prípade, že si to skutočne kúpil, ti m$ kópiu aktivuje