ramzi
01.09.10,17:40
Ahojte rada by som vedela kolko deti mate v SKD. Zakonom je sice dane ze maximalny pocet deti ma byt 25 ale dodrzuje sa to v praxi?ako to je u vas?
flaniko
01.09.10,17:23
u nás áno, dodržuje sa to......prednostne prijímame deti, ktorým rodičia pracujú ......
555555
01.09.10,18:00
U nás sa to dodržuje asi tak rok dva.Asi pre tromi rokmi som mala 34 detí v jednom oddelení.Ale nikomu to nehovorte!:):):):):):)
galia
02.09.10,16:15
zákony a prax - všetky vieme, že tie dve veci sú táák odlišné! dnes sme zapísali po 35 detí na jedno oddelenie. a zriaďovateľa to nezaujíma - nie sú peniaze na ďaľšiu silu. tak neviem...a,ak sa niečo stane začnem šetriť na právnika, b, môžem odmietnúť príkaz a ísť hlavou proti múru - budem síce v práve, ale...:) PS: poznáme to, že dievčatá
mia0
05.09.10,19:37
zákony a prax - všetky vieme, že tie dve veci sú táák odlišné! dnes sme zapísali po 35 detí na jedno oddelenie. a zriaďovateľa to nezaujíma - nie sú peniaze na ďaľšiu silu. tak neviem...a,ak sa niečo stane začnem šetriť na právnika, b, môžem odmietnúť príkaz a ísť hlavou proti múru - budem síce v práve, ale...:) PS: poznáme to, že dievčatá

Hm, tak toto by zaujímalo aj mňa! Môže odmietnuť?
555555
06.09.10,05:20
Hm, tak toto by zaujímalo aj mňa! Môže odmietnuť?
Myslím si ,že odmietnuť môže.Zákon hovorí jednoznačne 25 detí v jednom oddelení. Ak by sa niečo "prihodilo" tak nemá šancu....
galia
06.09.10,06:31
práve preto píšem: hlavou proti múru. je to zvádzanie nekonečného boja. zákon hovorí síce jednoznačne, ale bolo mi povedané, že posledné slovo má zriaďovateľ. ten dal výnimku na 30./aj keď podľa zákona výnimky pre škd neexistujú/.odmietnuť som odmietla viac krát - napr. keď spájame oddelenie/ - ale čo nie je odmietnuté písomne tak ako by nebolo...a v tých momentoch to písať a dávať cez podateľňu? viem, že môžem odmietnuť príkaz, ktorý ohrozuje bezpečnosť detí atď. a nemôžem byť za to stíhaná,. raz som to písomne urobila ale odrazilo sa to inak./čo som si to dovolila?šup-nedoplníš na budúci rok úväzok-všetko bude košér, na odmeny za kopec roboty navyše zabudni.../ je to celé šialené.z toho šetrenia sa všetci zbláznia.mimochodom odmietla som aj teraz.nechcem skončiť v kriminále.
flaniko
06.09.10,19:09
vymente si miesto so starostom aspoň na týždeň...potom si určite rozmyslí, či prijme 35 alebo 25 detí...........je to smutné, že práve zriaďovateľ porušuje zákony...........nuž, čo k tomu dodať.......my tiež musíme znížiť počet detí o 4-5, ale ako som to už písala, uprednostňujeme deti pracujúcich rodičov.........
xixix
06.09.10,20:15
Problémom v ŠKD je normatív. Keď došlo k zníženiu počtu detí v oddelení, malo dôjsť aj k navýšeniu normatívu, lebo - zníženie o 5 detí - o toľko menej dostali starostovia financií na jedno oddelenie/ čo nie je malá suma, zhruba 55 000 v korunách/ na rok. Keď to premietneme na mesiace, potom z toho vyplýva len jediné - zníženie úväzkov! Podľa mňa, nastala chyba pri presadzovaní zníženia počtu detí, keď zároveň vychovávateľky nežiadali zvýšenie koeficientu, Tým si zákonite samé skomplikovali situáciu. Neprehľadné je aj financovanie cez originálne kompetencie, na ktoré nemá dosah riad, školy, Týmto smerom- výška normatívu, jednotné financovanie by malo smerovať úsilie vychovávateliek, ak chcú zlepšiť svoje postavenie.
gerda
07.09.10,05:25
tak tiež musíme mať 25 , otvárame nové oddelenie
galia
07.09.10,14:49
keď ich je každý deň 2 hodiny 35,/nejakých 5 ich odíde do zuš ale nie každý deň a mne sa vracajú 3 - 4 späť/ tak je to pravidelná.stačí, že úraz sa stane počas jednej hodiny a je to na právnika.inak neviem si predstaviť vedenie, ktoré chce prísť o normatívy...prosím ťa, napíš mi podľa čoho rozdeľujete- čo je pravidelná a nepravidelná dochádzka.a kam tie deti zapíšete, keď triedna kniha má 30 koloniek- zapísané niekde musia byť. inak dík za tip.
mia0
09.09.10,17:07
práve preto píšem: hlavou proti múru. je to zvádzanie nekonečného boja. zákon hovorí síce jednoznačne, ale bolo mi povedané, že posledné slovo má zriaďovateľ. ten dal výnimku na 30./aj keď podľa zákona výnimky pre škd neexistujú/.odmietnuť som odmietla viac krát - napr. keď spájame oddelenie/ - ale čo nie je odmietnuté písomne tak ako by nebolo...a v tých momentoch to písať a dávať cez podateľňu? viem, že môžem odmietnuť príkaz, ktorý ohrozuje bezpečnosť detí atď. a nemôžem byť za to stíhaná,. raz som to písomne urobila ale odrazilo sa to inak./čo som si to dovolila?šup-nedoplníš na budúci rok úväzok-všetko bude košér, na odmeny za kopec roboty navyše zabudni.../ je to celé šialené.z toho šetrenia sa všetci zbláznia.mimochodom odmietla som aj teraz.nechcem skončiť v kriminále.

Je to tak...hlavou proti múru!.Rada by som vedela, o koľko maximálne detí viac môže byť udelená výnimka, podľa akého zákona, či vyhlášky sa tieto výnimky udeľujú. Má to nejaké hranice?