Katka789
01.09.10,21:20
Ahojte,

mám už nejaký čas problémy s mojím manželom, keďže som sa dozvedela o pôžičkách ktoré si zobral v bankách aj nebankovkách bez môjho vedomia a ani mi nechce povedať načo peniaze vlastne použil. Preto aj pre iné veci som sa rozhodla s ním rozviesť. Niečo som si už pozisťovala, ale stále som si nie istá v určitých veciach, preto budem rada ak sa tu nájdu dobrí ľudia, ktorí týmto veciam veľmi dobre rozumejú a pomôžu mi svojimi radami aspoň trochu vyriešiť moje problémy.

Viem, že v prípade nesplácania dlhov mojim manželom je možné pohľadávku uspokojiť aj z majetku ktorý je v BSM. Našťastie bývame v dome, ktorý som získala dedičstvom, takže na to mi nikto nemôže siahnuť. Zaujíma ma najmä čo bude, keď sa rozvediem a vyporiadame si len to málo čo mame v BSM a dlhy (kde je dlžníkom len môj manžel) vo vyporiadaní nespomenieme akože som o nich nevedela. Predpokladám, že postup je taký, že po rozvode, ak náhodou nebude mať manžel na splátky, tak veritelia budu chcieť siahnuť na majetok v BSM. No zistia, že došlo k rozvodu, a tak žiadne BSM už nie je a budu to chcieť poriešiť aj so mnou (keďže manželov majetok, ktorý získa z BSM stačiť nebude). No a to bude problém. Môžu napadnúť naše vyporiadanie? Že sme tam mali zahrnúť aj dlhy? Nemuseli by ale v tom prípade dokázať, že som o tých dlhoch vedela? Veď predsa keď neviem, že manžel urobil dlh len na svoje meno, tak ho logicky nemôžem uviesť v našej dohode o vyporiadaní. Alebo im to bude jedno a stanem sa automaticky spoludlžníkom polovice dlhu a ak ho nebudem splácať tak už bude možné siahnuť aj na môj dom získaný z dedičstva, pretože to už vlastne bude môj dlh?
Alebo bude istejšie uviesť do dohody, že on prevezme všetky dlhy a ziska aj vzhľadom k tomu väčšiu časť z BSM?


Za vaše rady vopred veľmi pekne ďakujem
Katka