Pali22
02.09.10,10:35
zamestnávateľ zistil že som v pracovnom čase bol na pohovore kde som sa uchádzal o iné zamestnanie nakoľko ma monitorovala od začiatku cez telefón a zistila že si neplním tak svoje povinnosti, keď som nastupoval do pracovného pomeru tak ma ubezpečovala že oni nemajú žiadne sledovacie zariadenia a veria svojim zamestnancom uviedla ma do omylu takže som nevedel o tom a po absolvovaní pohovoru som mal v pláne plniť si svoje každodenné povinnosti, pri ukončení pracovného pomeru mi vytkla že som použil firemné auto na súkromné účely a žiadala 200 eur ja som povedal že je to veľa a dohodli sme sa že jej teda dám 100 eur kde som jej aj podpísal papier že som si akože od nej požičal. chodil som na pohovory nakoľko podmienky v danej spoločnosti boli nevyhovujúce či už plat, stravenky neboli,plat nie 15-teho ako bolo v dohode ale omnoho neskôr atď, mal som robiť prvý mesiac na dohodu a potom skúšobná ale potom mi chcela predĺžiť dohodu o ďalší mesiac tak som sa roozhodol že tam nebudem pracovať a hladal som si iné zamestnanie, posielal som jej mail že tých 100 eur vyrovnám tým že mi nemusí poslať peniaze za odpracované dni od 1.8 do 25.8 a tým to bude vyrovnané ale nie že som tam bol brigádne a nemám nárok na plat a chce podať na mňa trestné oznámenie, potreboval by som vedieť ako by som mal postupovať nakoľko som sa s týmto ešte nestretol, za skorú odpoveď ďakujem
calawen
02.09.10,08:39
Vyjadrím sa len k tej dohode - ten čas ste odpracovali, je to dohoda o vykonaní práce a za odpracovaný čas Vám náleží aj odmena, t. j. plat!

To čo je za zamestnávateľa?! :mad::mad::mad:
profesional
02.09.10,08:57
Za cas ktory si neodpracoval nemas narok na mzdu.
Ak vo veci pouzitia sluzobneho motoroveho vozidla existuje pisomna dohoda v ktorej doslo k dohode ze za toto zaplati zamestnanec zamestnavatelovi 100 Eur, tak je to v poriadku. Ak takato dohoda neexistuje, moze podat zamestnavatel trestne oznamenie pre nedovolene pouzivanie cudzieho motoroveho vozidla.
Co sa tyka moznosti zapoctu pohladavok zo mzdy a toho co mas dat zamestnavatelovi za pouzitie motoroveho vozidla, tak tym ze nejde o pohladavky rovnakeho druhu, nie je mozne ich zapocitanie iba jednostrannym prejavom vole. A preto ak zamestnavatel nesuhlasi so zapocitanim, je povinny vyplatit za odpracovane obdobie mzdu a ty si povinny zaplatit za pouzivanie motoroveho vozidla.