Anka24
02.09.10,11:03
Ahojte,

pracujem v jednom hoteli ako recepčná,ale môj zamestnávateľ mi dáva aj inú prácu,ktorá nemá nič spoločné s mojou pracovnou pozíciou.
Cez nočné služby musím žehliť obrusy z reštaurácie a nedávno kúpil do hotela aj práčku,tak už musím aj prať.
Poraďte mi,čo mám robiť a na koho sa obrátiť v tejto situácii,nechcem prísť o prácu, lebo som z východného Slovenska a nájsť prácu tu je dosť problematické.

Ďakujem za Vašu pomoc.
Llívia
02.09.10,09:11
Ahojte,

pracujem v jednom hoteli ako recepčná,ale môj zamestnávateľ mi dáva aj inú prácu,ktorá nemá nič spoločné s mojou pracovnou pozíciou.
Cez nočné služby musím žehliť obrusy z reštaurácie a nedávno kúpil do hotela aj práčku,tak už musím aj prať.
Poraďte mi,čo mám robiť a na koho sa obrátiť v tejto situácii,nechcem prísť o prácu, lebo som z východného Slovenska a nájsť prácu tu je dosť problematické.

Ďakujem za Vašu pomoc.

Obrátiť sa môžeš na príslušný inšpektorát práce. Podnet môžeš dať aj anonymne (čo je asi jedno, lebo zamestnávateľovi zrejme dôjde, kto ho podal). Alebo si pohovor so zamestnávateľom, príp. mu pošli list, že odmietaš robiť prácu, ktorá je iná než tá, čo máš vykonávať podľa pracovnej zmluvy a ani tú prácu nerob.
(Nechcem byť zlá, ale tieto riešenia asi povedú k tomu, že o prácu prídeš, resp. sa ti bude zamestnávateľ vyhrážať "vyhadzovom".)
misoft
04.09.10,10:41
Anka24

Žiaľ, Llívia má asi pravdu v
ale tieto riešenia asi povedú k tomu, že o prácu prídeš, resp. sa ti bude zamestnávateľ vyhrážať "vyhadzovom"
Pokiaľ takéto praktiky zamestnávateľ zavádza, je jasné k čomu sa schyľuje - potrebuje sa niekoho zbaviť a takto zadáva podnet.
Ty odmietneš vykonávať prácu, ktorá nesúvisí s pracovnou pozíciou, zamestnávateľ to vyhodnotí ako porušenie pracovnej disciplíny a máš padáka. Prípadne sa budeš sťažovať, než to vyšetria - máš padáka. A pokiaľ je to niekde v regióne s vysokou mierou nezamestnanosti, okamžite nájde iného zamestnanca a ešte bude sa chváliť, ako pomáha znižovať nezamestnanosť.
rodina1
04.09.10,11:25
súhlasím