Janyke
02.09.10,11:40
Dobrý deň, vopred sa chcem ospravedlniť, že som tento príspevok uverejnil sem ale potrebujem súrne pomoc. Minulý rok som ukončil Bc. stupeň štúdia na VŠ. Na Ing. stupeň ma nevzali a tak som pracoval. Tento rok som prijatý na ING ale kamarát mi povedal, že budem platiť za nadštandardnú dĺžku štúdia. Je to pravda? Vynechal som jeden rok ale predsa neštudujem dlhšie. Je to klasicky 3 roky Bc. a 2 roky ING. Tak o aké prekročenie dĺžky štúdia ide? Prosím poradťe mi lebo ak mám zaplatiť 800€ tak to si asi rozmyslím.
poisonkatka
02.09.10,09:50
podla mna si neprekrocil standardnu dlzku studia, kedze Bc. si ukoncil riadne a mal si pauzu. to je iba vtedy ak si na prvom stupni studoval 4 roky, napr. si prvy rocnik chodil dvakrat, alebo na dve rozne skoly
sharingan
02.09.10,13:35
Prekročením štandardnej dĺžky štúdia je myslené buď opakovanie ročníka alebo štúdium nad rámec bežnej dĺžky 5 rokov. Mám kamarátku, ktorú neprijali na tú vysokú, na ktorú chcela ísť, tak išla na druhú. Potom skúsila ešte raz a už ju prijali, začala opäť od 1. ročníka. Tretí ročník si už bude musieť zaplatiť, lebo študovala 1 rok na inej škole.