mamina h.
02.09.10,18:41
Dobry den,
zamestnancovi je vyplatena odmena pri prilezitosti zivot. jubilea (narodenie dietata). Tato odmena sa nezahrna do vymeriavacieho zakladu na odvody.

Mohli by ste mi poradit, akym sposobom je tato ciastka zdanena a na koho strane (zamestnanec alebo zamestnavatel) ?

Vopred dakujem, pekny vecer :)
drobeceva
02.09.10,16:59
Dobry den,
zamestnancovi je vyplatena odmena pri prilezitosti zivot. jubilea (narodenie dietata). Tato odmena sa nezahrna do vymeriavacieho zakladu na odvody.

Mohli by ste mi poradit, akym sposobom je tato ciastka zdanena a na koho strane (zamestnanec alebo zamestnavatel) ?

Vopred dakujem, pekny vecer :)
Takéto odmeny sa vyplácajú zo SF, zamestnancovi sa to zdaní, iné odvody z toho nejdú.
mamina h.
02.09.10,17:27
Takéto odmeny sa vyplácajú zo SF, zamestnancovi sa to zdaní, iné odvody z toho nejdú.

Cize keby sme mu chceli vyplatit 2.000 eur, tak mu to vyplatime uz zdanene -19%. Pozitivna vec je len to, ze mu to nezvysuje odvody do SP. Rozumiem tomu spravne ?
Tweety
02.09.10,17:28
Cize keby sme mu chceli vyplatit 2.000 eur, tak mu to vyplatime uz zdanene -19%. Pozitivna vec je len to, ze mu to nezvysuje odvody do SP. Rozumiem tomu spravne ?
Áno, pri odmene pri príl. jubilea je to tak. Len tak naokraj, narodenie dieťaťa a životné jubileum? To akosi nepasuje.
drobeceva
02.09.10,17:31
Cize keby sme mu chceli vyplatit 2.000 eur, tak mu to vyplatime uz zdanene -19%. Pozitivna vec je len to, ze mu to nezvysuje odvody do SP. Rozumiem tomu spravne ?
uhm...chcela by som byť Vašim zamestnancom...
máte vypracovanú smernicu, ktorá stanoví pravidlá, koľko z-ľ vyplatí z-com pri jednotlivých jubileách, resp. čo všetko a v akej výške vyplatí?
mamina h.
02.09.10,17:35
Áno, pri odmene pri príl. jubilea je to tak. Len tak naokraj, narodenie dieťaťa a životné jubileum? To akosi nepasuje.

Sme mysleli, ze to spada do tej kategorie, mylime sa?
mamina h.
02.09.10,17:38
uhm...chcela by som byť Vašim zamestnancom...
máte vypracovanú smernicu, ktorá stanoví pravidlá, koľko z-ľ vyplatí z-com pri jednotlivých jubileách, resp. čo všetko a v akej výške vyplatí?
zatial nemame, citala som o tom v knizke od jozefa mihala, aj ked on to tam spomina ako odporucanie, takze neviem ci je to nasa povinnost ...
drobeceva
02.09.10,17:42
zatial nemame, citala som o tom v knizke od jozefa mihala, aj ked on to tam spomina ako odporucanie, takze neviem ci je to nasa povinnost ...
myslím, že dobre by bolo rýchlo ju dopracovať:) budeš mať stanovené podmienky vyplácania
mamina h.
02.09.10,18:01
myslím, že dobre by bolo rýchlo ju dopracovať:) budeš mať stanovené podmienky vyplácania
podla teba mozem narodenie dietata povazovat za zivotne jubileum ?
drobeceva
02.09.10,18:49
podla teba mozem narodenie dietata povazovat za zivotne jubileum ?

ale veď do smernice si dajte, že pri narodení dieťa vyplatíte zamestnancovi odmenu vo výške ... xy

pri životnom jubileu - napr. 50., 60. narodenín pri odpracovaní /doporučujem odstupňovať odpracované roky a k tomu odmeny/...a takto postupne uveďte všetko, čo chcete vyplatiť /kultúrne podujatia, soc. a zdravot.starostlivosť/ -
prejednajte to buď s odborármi, alebo zamestnaneckou radou
mamina h.
04.09.10,19:05
velmi pekne vsetkym dakujem, pomohli ste nam :)