marcel1405
02.09.10,18:19
Mám pedavačku ktorá je na materskej dovolenke (do 3.10.2010) a zamestnávam ju na dohodu. Po skončení MD chce u mňa ostať pracovať na zmluvu , ale zamestnávateľ pri ktorom pracovala ešte pred MD s ňou nechce rozviazať pracovný pomer. Je možné ukončiť pracovný pomer aj bez výpovednej (dvojmesačnej) lehoty?:confused::confused::confused:
Môžem s ňou uzavrieť pracovnú zmluvu stým, že by už nenastúpila k predošlému zamestnávateľovi?:confused::confused::confused:
Tweety
02.09.10,16:21
Mám pedavačku ktorá je na materskej dovolenke (do 3.10.2010) a zamestnávam ju na dohodu. Po skončení MD chce u mňa ostať pracovať na zmluvu , ale zamestnávateľ pri ktorom pracovala ešte pred MD s ňou nechce rozviazať pracovný pomer. Je možné ukončiť pracovný pomer aj bez výpovednej (dvojmesačnej) lehoty?:confused::confused::confused:
Môžem s ňou uzavrieť pracovnú zmluvu stým, že by už nenastúpila k predošlému zamestnávateľovi?:confused::confused::confused:
Ak zamestnáv. nechce ale zamestnanec áno, môže podať výpoveď s VD, alebo skončiť PP dohodou, ale tu je potrebný zamestnáv. súhlas.
ErinErin
02.09.10,17:01
Kolegyni sa stalo niečo podobné: Po nástupe do zamestnania jej začal robiť problémy bývalý zamestnávateľ. Naša personalistka sa zamyslela a povedala, že veď zamestnaní dnes človek môže mať aj viac - kto koľko zvláda... ;) Že nech teda dá v bývalom zamestnaní výpoveď s tým, že ešte nenastúpi do práce do býv. zamestnania a papiere teda pošlú po VD. Kolegyňa ale začala pracovať po 2,5 roku MD (nevyčerpala celé 3 roky). Môže byť alebo nie?