slavonix
03.09.10,06:33
Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat. Cez inkaso platim elektriku, vodu a plyn. Za elektriku a vodu by som mohol zaplatit aj osobne, lebo zakaznicke centra su aj v nasom meste. S plynom je to horsie, nakolko zakaznicke centrum u nas nemame. Chcem sa opytat ci nie je nejaky iny mozny sposob pladby (bankovy prevod a pod.) Dakujem.
FugAn
03.09.10,05:04
Pozri nejakú zmluvu alebo vyúčtovanie za plyn, je tam číslo účtu a variabilný symbol. Alebo zavolaj na zákaznícku linku plynárni a opýtaj sa.
účtovník 007
03.09.10,05:45
Treba počkať, na ďalší mesiac Ti príde upomienka z neuhradeného inkasa a vtedy to uhradíš. Stalo sa mi dávnejšie to isté a takto mi to kázali urobiť na pošte. Potom prišiel nový ink.lístok, taký biely. Myslím, že keď sa spýtaš na pošte, tak Ti poradia. Mne neodporúčali uhrádzať položky z inkasa prevodnými príkazmi, lebo v konečnom dôsledku to inkaso musíš zaplatiť(aj keď cez exekútora) a potom je neporiadok v platbách.
Chobot
03.09.10,07:26
Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat. Cez inkaso platim elektriku, vodu a plyn. Za elektriku a vodu by som mohol zaplatit aj osobne, lebo zakaznicke centra su aj v nasom meste. S plynom je to horsie, nakolko zakaznicke centrum u nas nemame. Chcem sa opytat ci nie je nejaky iny mozny sposob pladby (bankovy prevod a pod.) Dakujem.

Ako napísala účtovník, neplať to osobitne! Inkasný lístok je možné uhradiť len do konca mesiaca. Ak to prešvihneš, nezúfaj, príde ti upomienkový ink. lístok a ten uhradíš. Následne ti príde aj riadny ink. lístok na ďalší mesiac.
ErinErin
03.09.10,19:25
Zrejme bola otázka zodpovedaná, ale ak ide o SIPO a boli by pochybnosti - majú aj infolinku = telefón:
http://www.sipo.sk/
anonym222
04.09.10,08:05
Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat.
A prečo nemáš zriadené inkaso na účte? Potom by sa ti to nemohlo také niečo stať.
wagner
04.09.10,08:12
Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat. Cez inkaso platim elektriku, vodu a plyn. Za elektriku a vodu by som mohol zaplatit aj osobne, lebo zakaznicke centra su aj v nasom meste. S plynom je to horsie, nakolko zakaznicke centrum u nas nemame. Chcem sa opytat ci nie je nejaky iny mozny sposob pladby (bankovy prevod a pod.) Dakujem.

Ja mám s SEZ zmluvu a priamo z účtu si mesačne sťahujú zálohové platby. Pri vyúčtovaní mi buď vrátia na účet alebo si stiahnu z účtu. Vždy v termíne. Plyn nemám a na vodu mám tiež zmluvu a trvalý príkaz z účtu. Pri vyúčtovaní mi na účet vrátia preplatok. Je to takto lepši ako cez SIPO. Nemôže sa mi stať, že zabudnem uhradiť(pokiaľ sú peniaze na účte neni problém:D)
misoft
04.09.10,09:18
Tiež si myslím, že nie je vôbec zložité dať trvalý príkaz SIPO v banke. Potom sa nemôže stať, že "pozabudneš" zaplatiť inkaso. Pošta si to z účtu automaticky stiahne - a bez nervovania, či som to zaplatil, alebo nie.
Takto:
1) máš istotu, že SIPO bude zaplatené (ovšem musíš mať nejaké "lóve" na účte;
2) ak to niekde pos***ú, ty si krytý, SIPO z účtu odišlo, ostatné problémy sa potom prevalia na druhých. Dôkazom o zaplatení je aj výpis z účtu (uvádzajú sa tam predsa všetky údaje o platbe).

BTW: ja takto platím 20 rokov a ešte ani raz sa mi nestalo, aby som nemal zaplatené inkaso. Teraz dokonca cez e-banking si to môžem kontrolovať, kedy to SIPO odišlo.
Petra Nová
04.09.10,09:39
Ahoj. Minuleho mesiaca som akosi pozabudol na inkasny listok a nestihol som ho uhradit v danom mesiaci. Na poste mi ho uz nechceli zobrat. Cez inkaso platim elektriku, vodu a plyn. Za elektriku a vodu by som mohol zaplatit aj osobne, lebo zakaznicke centra su aj v nasom meste. S plynom je to horsie, nakolko zakaznicke centrum u nas nemame. Chcem sa opytat ci nie je nejaky iny mozny sposob pladby (bankovy prevod a pod.) Dakujem.
Aj mne sa to stalo. Ja som to vybavila tak, že som napísala e-mail na zákaznícke centrá s požiadavkou, aby mi oznámili účet s VS.
Asi za týždeň mi odpísali. Pri platbách za rozhlas a TV, elektrinu prídu upomienky, za plyn nie, ten nedoplatok Ti zúčtujú v polročnej faktúre, ak iné mesačné platby máš v poriadku.
verkaz
04.09.10,18:09
Teraz už na platbu plynu a elektriky inkaso neposiela upomienky, ale plynári a elektrikári prídu energie odpojiť. Viacej sa im oplatí, keď odberateľ zaplatí poplatok za znovu zapojenie (je to asi 50,00 Eur), takže radšej sa im ozvi a dohodni sa.
Hovorím so skúsenosti v našej oblasti (B.B.), v iných oblastiach to môže byť inakšie.