misomiso
03.09.10,08:55
Mám na mysli vytriezvenie po voľbách. Kam sa to ako Slovensko rútime, keď pár týždňov po voľbách nám neostáva iné, ako nostalgicky spomínať na Fica?

http://spravy.pravda.sk/koalicia-caka-kym-si-sulik-oddychne-v-dubrovniku-fui-/sk_domace.asp?c=A100903_073907_sk_domace_p58

http://spravy.pravda.sk/o-zdrazeni-plynu-ma-rozhodnut-clovek-z-spp-f23-/sk_ekonomika.asp?c=A100903_073614_sk_ekonomika_p01
Deganova
03.09.10,07:16
Akurát som si prečítala v českom denníku, že sme krajina neobmedzených možností a pán Sulík sa podľa toho aj správa ...
poisonkatka
03.09.10,07:22
tiez som jemne sklamana....
Chobot
03.09.10,07:33
Mám na mysli vytriezvenie po voľbách. Kam sa to ako Slovensko rútime, keď pár týždňov po voľbách nám neostáva iné, ako nostalgicky spomínať na Fica?

http://spravy.pravda.sk/koalicia-caka-kym-si-sulik-oddychne-v-dubrovniku-fui-/sk_domace.asp?c=A100903_073907_sk_domace_p58

http://spravy.pravda.sk/o-zdrazeni-plynu-ma-rozhodnut-clovek-z-spp-f23-/sk_ekonomika.asp?c=A100903_073614_sk_ekonomika_p01

V budúcich voľbách nám asi nezostane nič iné, len voliť Paliho Kapúrkovú...:rolleyes::mee::D:D
Tweety
03.09.10,07:44
Vyjadrenia p.politológa Rastislava Tótha už kritizovali mnohí, tie by som nebrala až tak vážne.
astensova
03.09.10,07:44
P. Sulík sa narobil kým svojím voličom vtrepal kliny do hlavy a po zvolení do novej funkcie musel si isť oddýchnuť na dovolenku. My sme ozaj krajina neobmedzených možností. A uťahovať opasky? Už sa cítim ako anorektik ale dokedy sa to dá vydržať? Ach čo sa človek narobí , kým o všetko príde.
marjankaj
03.09.10,07:56
No keď sa niekto dá opiť rožkom.:eek:
Politikom ide iba o naše dobro.
Na nás je, aby sme si ho nedali vziať.
Petra Nová
03.09.10,08:13
Mám na mysli vytriezvenie po voľbách. Kam sa to ako Slovensko rútime, keď pár týždňov po voľbách nám neostáva iné, ako nostalgicky spomínať na Fica?

http://spravy.pravda.sk/koalicia-caka-kym-si-sulik-oddychne-v-dubrovniku-fui-/sk_domace.asp?c=A100903_073907_sk_domace_p58

http://spravy.pravda.sk/o-zdrazeni-plynu-ma-rozhodnut-clovek-z-spp-f23-/sk_ekonomika.asp?c=A100903_073614_sk_ekonomika_p01

Trochu si ma prekvapil tým "skorým vytriezvením". Ako skúsený človek a pamätník, si mohol predpokladať spôsob vládnutia tohto zoskupenia.

Volebné sľuby a realita? Všetci už asi vieme, že sú to dve rozdielne veci. Za predchádzajúcej vlády opozícia Fica obviňovala, že rozhodnutia vlády prispôsobuje verejnej mienke a percentám preferencií. A tak sa sama seba pýtam, čo to už dva mesiace predvádza táto "politická elita"? Jeden tak, druhý onak. Niektorí už stihli predviesť veľkopanské maniere a svoje opojenie mocou. Na chvíľu nám táto vláda dopriala pocit, že sme pukom Európy a ukázali sme, že Slovensko sa nedá!

Podľa všetkého to zodpovedné, odborné a slušné vládnutie sa bude uberať tak, že vláda štátnu kasu naplní tým najjednoduchším spôsobom. Zvýšením daní, teda spôsobom, o ktorom sa dá povedať, že tak vládnuť dokáže aj s...r. A samozrejme, že treba privatizovať to, čo ešte máme, aby si terajší politici odkrojili z koláčika, kým ešte je. Treba podporiť aj spriaznených z predchádzajúcich privatizácií. Chudáci akcionári z SPP, štyri chudobné roky zažili. A neskôr sa bude treba zavďačiť Enelu a zvýšiť ceny elektriny, atď. No, však sa dočkáme!
Že sú to primitívne zjednodušenia? Áno, sú!!! Ale sú presné také, aké nám tlačí do hlavy terajšia koalícia.

Rozdielom 9 poslancov chcel tento národ zmenu. Tak si ju užime, lebo nevieme, ako bude dlho trvať! :rolleyes:
Martin Mocko
03.09.10,08:22
Neobhajujem ani bývalú ani terajšiu vládu. Všetci sú úplne rovnakí a je to vidieť. Že máme v rozpočte poriadnu dieru je jasné každému. Jediné čo nechápem, z čoho chcel Fico ešte 4 roky existovať...? Zapojiť sa do valu a pôžičky pre Grécko. A potom už iba dúfať, že sa EU zloží i na slovenský dlh?
Ja som sa utvrdil v jednom. Toto sú posledné voľby, na ktorých som sa zúčastnil (okrem komunálnych). Tak by sme to mali urobiť asi všetci. Ak by bola volebná účasť 2%, hádam by to niekomu brnklo do nosa...aj keď silne pochybujem.
Halli
03.09.10,08:26
mimotemy
Všeličo mi hlavou behá , ani neviem čo dodať....radšej si nechcem tým ani viac zaťažovať hlavu,....ale jedna spásonosná myšlienka ma napadá a utešujem sa...."som šťastná, že nežijem napr. v Bangladéši":o:D

PS: tým nechcem povedať, že strkám hlavu do piesku...;)
jackguelina
03.09.10,08:44
P. Sulík sa narobil kým svojím voličom vtrepal kliny do hlavy a po zvolení do novej funkcie musel si isť oddýchnuť na dovolenku. My sme ozaj krajina neobmedzených možností. A uťahovať opasky? Už sa cítim ako anorektik ale dokedy sa to dá vydržať? Ach čo sa človek narobí , kým o všetko príde.


Veď práve,čo sa dá ešte uťahovať,človek robí celý život a nakoniec nebude mať čo do h...,ale slušne do úst.
misomiso
03.09.10,09:48
V budúcich voľbách nám asi nezostane nič iné, len voliť Paliho Kapúrkovú...:rolleyes::mee:

Co by si tym dokazal?


Trochu si ma prekvapil tým "skorým vytriezvením". Ako skúsený človek a pamätník, si mohol predpokladať spôsob vládnutia tohto zoskupenia.


Ja som nemohol predpokladat, ze SAS ziska taky volebny vysledok a tym aj take vyrazne zastupenie vo vlade. Nebyt SAS, tak nemem velmi preco zakladat tuto temu. S cinnostou ostatnych som zatial viac-menej spokojny, pretoze som realista a uvedomujem si, ake vychodiska a moznosti ma dnes realne (akakolvek) nova vlada.


Toto sú posledné voľby, na ktorých som sa zúčastnil (okrem komunálnych). Tak by sme to mali urobiť asi všetci. Ak by bola volebná účasť 2%, hádam by to niekomu brnklo do nosa...aj keď silne pochybujem.

Nic by nebrnklo. Ti, ktori by sa dostali k moci, hoci aj na zaklade 2% ucasti by si ju rovnako vychutnavali, ako teraz Sulik, alebo pred tym Fico.
Richard
03.09.10,09:54
Misomiso prosím ťa nevťahujtu takéto demagogické témy na Poradu.
Politika tu vôbec nepatrí...

A už vôbec nie riešenie toho či niekto má alebo nemá nárok na dovolenku.
Najmä ak ani neviem ako si dokáže ten človek oddýchnuť resp. neoddýchnuť. Ak máš nejakú zodpovednosť tak je to dosť ťažké sa odtrhnúť (poznám to na sebe).

Zhodou okolností som sa s Jozefom bavil o nejakých veciach, ktoré pracovne rieši Sulík na dovolenke.

Priznám sa že politikom sa nečudujem že "zblbnú" a na ľudí sa nakoniec často aj vykašlú. Lebo niekedy to je tak že môžeš robiť čokoľvek, ľudia si to vždy vysvetlia tým horším alebo zlým spôsobom. A na SK to platí dvojnásobne, ak niečo robíš tak si zlý.... to nielen v politike to platí všade....

Tu nejde o Sulíka, ale o princíp...
politika, biznis a podnikanie to je náš triedny nepriateľ....

Túto tému nezavriem, lebo som tu prehliadol už niekoľko politicky orientovaných tém, tak aby ste ma neukameňovali...

Ďalšie však už budem zatvárať... Porada je porada nie politický ring...
Petra Nová
03.09.10,10:15
Ja som nemohol predpokladat, ze SAS ziska taky volebny vysledok a tym aj take vyrazne zastupenie vo vlade. Nebyt SAS, tak nemem velmi preco zakladat tuto temu. S cinnostou ostatnych som zatial viac-menej spokojny, pretoze som realista a uvedomujem si, ake vychodiska a moznosti ma dnes realne (akakolvek) nova vlada.

Ak by SaS-ka nezískala taký volebný výsledok, tak je fakt, že asi by si nemal z čoho vytrezvieť.

Možno sa mýlim, ale nie som presvedčená o tom, že v tejto vláde hrá prím Sulík a jeho spol. A tí za SaS, čo sú vo vláde, nebudú ani lepší a ani horší, ako tí ostatní. Len sa musia naučiť hovoriť ich rečou. Zatiaľ ten jazyk fakt neovládajú. Tak, ako R. Sulík rokovací poriadok.

Záver: V podstate by si mohol byť celkom spokojný so zmenami, ktoré sa udiali.
Tie rozprávky o dekriminalizácii marihuany, homosexuálnych partnerstvách, o imunite sú len účelové mimikry a nie realita.
jar88
03.09.10,10:30
Mám na mysli vytriezvenie po voľbách. Kam sa to ako Slovensko rútime, keď pár týždňov po voľbách nám neostáva iné, ako nostalgicky spomínať na Fica?

Myslím, že toto ste už dávno potrebovali,
aby ste konečne pochopili, že žiadna vláda a ani žiadny sociálny štát vás neuživí.
Potrebujeme funkčnú trhovú ekonomiku.
Myslím si, že len na vlastnej koži pochopíte, že naučiť koňa nežrať, je utópia.
-------------------------------------------------------------------------
Je nepreberné množstvo rôznych teórií sociálne spravodlivých usporiadaní spoločnosti, ale ani jedna nikdy bez trhu nefungovala. Tak že sa konečne zamyslite nad fungovaním trhu a zabudnite na sociálne inžinierstvo.
-------------------------------------------------------------------------
misomiso
03.09.10,10:40
Misomiso prosím ťa nevťahujtu takéto demagogické témy na Poradu.
Politika tu vôbec nepatrí...

A už vôbec nie riešenie toho či niekto má alebo nemá nárok na dovolenku.
Najmä ak ani neviem ako si dokáže ten človek oddýchnuť resp. neoddýchnuť. Ak máš nejakú zodpovednosť tak je to dosť ťažké sa odtrhnúť (poznám to na sebe).

Zhodou okolností som sa s Jozefom bavil o nejakých veciach, ktoré pracovne rieši Sulík na dovolenke.

Priznám sa že politikom sa nečudujem že "zblbnú" a na ľudí sa nakoniec často aj vykašlú. Lebo niekedy to je tak že môžeš robiť čokoľvek, ľudia si to vždy vysvetlia tým horším alebo zlým spôsobom. A na SK to platí dvojnásobne, ak niečo robíš tak si zlý.... to nielen v politike to platí všade....

Tu nejde o Sulíka, ale o princíp...
politika, biznis a podnikanie to je náš triedny nepriateľ....

Túto tému nezavriem, lebo som tu prehliadol už niekoľko politicky orientovaných tém, tak aby ste ma neukameňovali...

Ďalšie však už budem zatvárať... Porada je porada nie politický ring...

Ahoj Richard, len par slov k tej Sulikovej dovolenke, a potom par slov "k veci".

Chapal by som, ak by si Sulik zobral (v dolezitom a rusnom obdobi) dovolenku po nejakom case, ked je vo funkcii a naozaj by mal narok na to, byt unaveny. Takto mi to ale skor pripada ako nejaky zamer nebyt zastihnutelny. Okrem toho, to nie je zdaleke jediny detail, ktory mi vadi.

A teraz "k veci". Ano, ja viem, ze na Poradu sa nema tahat politika, je to v reguliach. No vyuzil som prave toho, co aj ty priznavas, ze takychto tem tu zije (alebo zilo) uz viacero.

Teraz k tebe budem celkom uprimny. Neslo mi o nic ine, ako otestovat, nakolko je Porada naviazana na SAS. Preto som cakal prave na tvoju odpoved, a na to, ako sa k teme postavis.

Apropos - mozes ju kludne uzavriet, ja tu naozaj nepotrebujem prezentovat ziadne svoje politicke nazory. Navyse - ani to, nakolko je Porada naviazana na SAS nie je dolezite, iba mna to proste zaujimalo, z cistej zvedavosti. Je to sukromna stranka, kazdy moze kopat za koho chce, s tym nemam problem.

Do tejto temy teda uz urcite nebudem prispievat, teda na zaver kratka uvaha o tom, preco ma chyta dost vyrazna skepsa. (Vseobecna uvaha - netyka sa ziadnej konkretnej strany)

Ludia sa dookola bavia o tom, preco politici nepresadzuju ich zaujmy, ale iba svoje osobne. A ci maju byt v politici miloinari alebo nie (jedni tvrdie, ze uz nemusia "hrabat", lebo su zabezpeceni, ini zasa....)

Problem je v tom, ze cestny clovek asi naozaj nema sancu sa do politiky dostat. Je to jednoducho preto, ze na volebnu kampan clovek potrebuje dost slusne zdroje, bez toho to nejde. Ved aj Ficova nahravka o zhanani penazi pre stranu o tom hovori, a to sa sam Fico oznacuje za soc demokrata a laviciara.

Teda nech by bol ktokolvek z nas cestny, schopny a ochotny vstupit do politiky, nema zdroje. Ak ich zozenie, spolu s nimi "zozenie" aj objednavku na to, co a ako bude presadzovat. Nie je sanca.

Ked vidim, ako je terajsia nova garnitura bezradna, zaskocena mocou, akych nekompetentnych ludi casto nominuje (asi sa treba niekomu zavdacit), ako dlho im trvalo, kym prisli na to, ze netreba zatazovat pracu, ale spotrebu, ked vidim, ze Sulik s tym ma problem, tak zmizol na dovolenku, tak ma po dlhych rokoch volicskej discipliny (nevynechal som jedine volby) napada jedine:

Starat sa o seba, o svoj prijem (az po hranicu zakona), a vytvorit si zadne dvierka, aby bolo mozne krajinu opustit, keby to zacalo byt uz neunosne.
Danila
03.09.10,10:54
Neobhajujem ani bývalú ani terajšiu vládu. Všetci sú úplne rovnakí a je to vidieť. Že máme v rozpočte poriadnu dieru je jasné každému. Jediné čo nechápem, z čoho chcel Fico ešte 4 roky existovať...? Zapojiť sa do valu a pôžičky pre Grécko. A potom už iba dúfať, že sa EU zloží i na slovenský dlh?
Ja som sa utvrdil v jednom. Toto sú posledné voľby, na ktorých som sa zúčastnil (okrem komunálnych). Tak by sme to mali urobiť asi všetci. Ak by bola volebná účasť 2%, hádam by to niekomu brnklo do nosa...aj keď silne pochybujem.To nevadí, že to nechápeš, isté je, že Fico existovať bude viac, ako štyri roky, a z čoho? Nuž nechaj to na neho a jeho skupinu. Viac sleduj štatistiky renomovaných, ako štatistiky a vyjadrenia odborníkov á la Matovič a spol.:) Počiatek je bankár roka a neudilo mu tento titul zoskupenie týchto cirkusantov.:) Navyše, ak si hodil do urny paškvil, tak to nabudúce oprav. A neodrádzaj od občianskej povinnosti nikoho. Ja sa napríklad už veľmi teším. A kľudne si to odšlapem do volebnej miestnosti aj PREDČASNE!:D Lebo srandy už bolo dosť a SaS vrátane súkmeňovcov prekonala všetky očakávania ľavých, stredných, pravých, modrých, červených aj zelených. A keďže ctím ETIKETU, budem slušnejšia ako slušná a kúšem si do jazyka.. ;)
jaros5
03.09.10,11:27
Mám na mysli vytriezvenie po voľbách. Kam sa to ako Slovensko rútime, keď pár týždňov po voľbách nám neostáva iné, ako nostalgicky spomínať na Fica?

http://spravy.pravda.sk/koalicia-caka-kym-si-sulik-oddychne-v-dubrovniku-fui-/sk_domace.asp?c=A100903_073907_sk_domace_p58

http://spravy.pravda.sk/o-zdrazeni-plynu-ma-rozhodnut-clovek-z-spp-f23-/sk_ekonomika.asp?c=A100903_073614_sk_ekonomika_p01

Moje "absťáky", alebo ak chceš vytriezvenia z nedostatku demokracie trvajú už desiatky rokov :eek::mad::o:confused::mee:, vlasne od prvej chvíle, ako som si začal uvedomovať nejaké to politikum.
Takže sa čudujem, že sa vôbec čuduješ (máš už predsa nejaký ten krížik na chrbte).

Táto téma bola vyriešená dávno predtým, ako bola založená.

Preto by som neváhal a bez ospravedlňovania ju (čím rýchlejšie, tým lepšie), uzavrel a hodil na smetisko.
Richard
03.09.10,11:38
Teraz k tebe budem celkom uprimny. Neslo mi o nic ine, ako otestovat, nakolko je Porada naviazana na SAS. Preto som cakal prave na tvoju odpoved, a na to, ako sa k teme postavis.
To si sa ma mohol radšej spýtať cez SSku, táto stratégia ti určite nevyšla...

To že som sa zastal Sulíka neznamená že Porada je nejak napojená na SaS. A už vôbec nie spôsobom ako Pravda, ktorá dosť demagogicky napísala ten článok.

Dostal som sa k tejto téme a zároveň som vedel, že ten článok je blud...

Prepojenie na SaS je asi také že Jozef je môj kamarát, ale to nás tu bude asi viac takto prepojených :) Minimálne tí čo si ho pridali xixi.

Každopádne, radšej sa tu sústreďme na dobré rady ako na prázdne a nikam nevedúce reči. Ja presviedčať nikoho nemienim a už vôbec nie cez net. Nie som internetový sektár :)