katarína kub
03.09.10,08:58
Dobrý deň! moja 7 ročná dcéra je na svoj vek nízka. Na Endokrinológii jej odporučili liečbu rastovým hormónom. Keď som sa chcela informovať o nežiadúcich účinkoch, nedostala som žiadnu konkrétnu odpoveď. Má niekto skúsenosť s touto liečbou? Podelí sa niekto so svojimi skúsenosťami? Ďakujem! Katarína
buchač
03.09.10,08:05
Dobrý deň! moja 7 ročná dcéra je na svoj vek nízka. Na Endokrinológii jej odporučili liečbu rastovým hormónom. Keď som sa chcela informovať o nežiadúcich účinkoch, nedostala som žiadnu konkrétnu odpoveď. Má niekto skúsenosť s touto liečbou? Podelí sa niekto so svojimi skúsenosťami? Ďakujem! Katarína
Konkrétnu odpoveď Ti máloktorý lekár dá ...proste sa to nedá ...

Ale nejaké info si pozri ...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=lie%C4%8Dbu+rastov%C3%BDm+horm%C3%B3nom&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
dusansl
29.09.10,18:11
Vážená mamička,
okrem genetického programu,ktorý pri počatí odovzdáte svojmu dieťaťu,jeho vývoj v nemalej miere ovplivňuje dostatočná výživa. nemyslím tým zrovna jedlo, ale súhrn vitamínov a prvkov, ktoré každé teo v štádiu vývoja ale nie len v ňom pre svoju existenciu potrebuje.
Ak rast vašej dcérky je neuspokojivý, bolo by potrebné sa zamerať aj týmto semrom.
Pdávanie hormónov a to prosdímakýchkoľvek buď rovno nabúračinnosť endokrinného reťazca,alebo k nemu rozhoduúcou mierou môže prispieť.
čo hormóny v tele dokážu, je skoro nemožné zodpovedne odhadnúť.Preto Vám lekár nevie čo povedať.
byť na Vašom mieste,volil by som inú ako medikamentóznu cestu. S pozdravom Dusansl.
tinka@sonička
03.10.10,14:35
Má už všetky vyšetrenia? Je ich veľmi veľa, ktoré musia potvrdiť že ide o nedostatok hormónu. Ja som ho brala a narástla som až 10 cm do vtedy tri roky ani cm. Nemal žiadne vedľajšie účinky len ma boleli nohy, ale to lekár vyriešil liekmi. Nie je hormón ako hormón a pri nedostatku rastového sú následky aj v dospelosti.
wegamizi
03.10.10,16:13
Moj syn bral http://www.liekinfo.sk/liek-norditropin-simplexx-10-mg-1,5-ml-sol-inj-1x1,5-ml-10-mg-20776.aspx., bez komplikacii asi cca tri roky, do 15 roku zivota. Nevytvaral sa mu rastovy hormon v hypofyze, pocas aplikacie narastol, dnes ma 178 cm, bez druhotnych sprievodnych tazkosti.
katarína kub
04.10.10,07:01
Chcem sa poďakovať za info.Zatiaľ sme v podstate na začiatku. Nízky vzrast má dedičný Ja sama meriam 148cm. Liečbu jej odporučila endokrinologička s tým, že v roku 2009 vznikla možnosť liečiť aj takých pacientov,ktorým nebol zistený nedostatok rastových hormónov.
dusansl
12.01.11,13:08
Hotmóny v ľudskom organizme majú nezastupiteľné funkcie. prirodzene len tie, ktoré si telo tvorí samo. Aplikovanie umelých hormónov - teda prodruktov farmaceutického priemyslu môže v tele a hlavne detskom vyvolať nspočítateľné množstvo reakcií a dlhodobých porúch a pochodov. Preto Vám žiaden múdry lekár nič nepovie, nie je jasnovidec. A Vyša otázka smeruje do tejto obasti.
problém rastu sa ale dá riešiť hravo bez zásahu do hormonálneho reťazca dieťaťa,a to pravidelným zvýšeným prísunom bilogicky čistého živočíšneho kalcia.
A je po probléme.
S pozdravom dusansl.
delonka
13.01.11,07:36
Chcem sa poďakovať za info.Zatiaľ sme v podstate na začiatku. Nízky vzrast má dedičný Ja sama meriam 148cm. Liečbu jej odporučila endokrinologička s tým, že v roku 2009 vznikla možnosť liečiť aj takých pacientov,ktorým nebol zistený nedostatok rastových hormónov.
katarina,presne tvoju výšku mám aj ja a mám tiež dcéru., v cca 10-rokoch sme zaregistrovali, že jej rastové prísrastky sú oveľa menšie než u jej spolužiakov., takisto som aj ja bola tiež v mojich 10 rokoch liečená na "zastavený rast"., som ročník 1956,bolo nás 6 detí, ja najmladšia, moja diagnóza bola čiastočne-aj podvýživa, podľa lekárov.,po liečení v Ľubochni, som sa trošku rozbehla až na tých mojich súčasných 148 cm., dávali mi injekcie B12, pravidelná strava, pohyb na čerstvom vzduchu., ked sme to zbadali aj u dcéry, že tiež v tých istých rokoch sa jej rast spomalil, navštívili sme endokrinologičku s tým, že či by jej nepomohlo podávanie rastového hormónu., aj by bola súhlasila, ale dcéra bola krátkozraká a tá milá pani doktorka nám doporučila, nepodávať jej rastový hormón, pretože nevedela, čo by to spravilo s jej očkami., veľmi sme si vážili jej odpoveď., doporučila nám zásadné veci - spať minimálne 12 hodín, neprerušovane, najmä pred polnocou a aktívny pohyb! pri pohybe je vedecky dokázané zvýšené prirodzené vylučovanie rastového hormónu!!! hned som ju dala na atletiku, nebol problém, pretože rada behala, skákala, chodila tam 2x týždenne a môžem ti povedať,že do roka sa jej rast pohol., momentálne má 23 rokov a 162 cm, je úplne spokojná a ja tiež, podstatné, že prerástla mňa., prosím, bud opatrná, čo sa týka rastového hormónu, je to zásah do ľudského tela, prírody, ja som volila -radšej menšia a zdravá., želám všetko dobré, viem, že to máš ťažšie, pretože máš syna., chápem ťa.,