Zita5
03.09.10,11:02
Už ste mali možnosť robiť sprevádzajúcu osobu pri pôrode t.j. byť účastný/á pôrodu ?
Samozrejme, že by ma zaujímala skúsenosť rodinného príslušníka, nie ocina . Ale môže aj ocino napísať,ak nemá s tým problém :);)
Martin Mocko
03.09.10,09:21
Ak teda môžem, napíšem skúsenosť ocina. Bol som pri pôrode obidvoch mojich detí. Hodnotím to ako pozitívnu skúsenosť. Viem ako pôrod prebieha a viem, čo všetko manželka pretrpela. Manželka moju prítomnosť taktiež videla pozitívne, bola veľmi rada, že som bol s ňou. A hlavne...mám prvú forku s dcérou v náručí :rolleyes:.

Mám kamarátku, ktorá zobrala na pôrod svokru, čo som sa vždy čudoval. Povedala, že manžela tam nechcela.

PS: Išiel by som ku každému pôrodu a taktiež to odporúčam každému mužovi, ktorého prítomnosť si manželka želá.
judita1971
03.09.10,09:25
mimotemy alebo nie ? môjmu manželovi bolo zle - skoro odpadol a ratovala som ja jeho - keď mi mal previazať ranu na prste, keď som si doň riadne zarezala. Pri pôrode, určite by nepovedal nie, len by asi aj on potreboval osobitného lekára :D:D:D
Martin Mocko
03.09.10,09:31
mimotemy alebo nie ? môjmu manželovi bolo zle - skoro odpadol a ratovala som ja jeho - keď mi mal previazať ranu na prste, keď som si doň riadne zarezala. Pri pôrode, určite by nepovedal nie, len by asi aj on potreboval osobitného lekára :D:D:D

Záleží od človeka. Ale nemyslím si, že by pri pôrode mohol muž odpadnúť (hoci i slabšia povaha). Nevidí takmer nič, pokiaľ sám nechce. Mňa zavolal lekár pri prvom pôrode, aby som sa pozrel aj z jeho perspektívy. Potom sa sestričky vypytovali manželky kde pracujem, keď to so mnou nezamávalo. Ja osobne som nevidel nič také, z čoho by som mal odpadnúť ;)
Rozalka
03.09.10,18:28
Pridám skúsenosť z druhej strany:
Moja mamka ako pôrodná asistentka (nebola v službe) bola prítomná pri mojom prvom pôrode. Pre mňa to bola veľká podpora. A nikdy nezabudnem na jej šťastný úsmev, že priviedla na svet svojho vnúčika.
Zitka, buď pri tom, Katka ti to nikdy nezabudne.