Veselá
09.11.05,10:39
Na aký účet mám zaúčtovať súdom schválenú odmenu správcovi
konkurznej podstaty, a tiež priznané cestovné.

Ďakujem.
renča1
09.11.05,10:01
mi súdne poplatky účtuje 538 a to cestovné máš v čom ? pri súdnych poplatkoc? popíš to cestovné
Veselá
09.11.05,10:35
Súd schválil konečnú správu o speňažení majetku z konkurznej podstaty a vyúčtovanie
odmeny a výdavkov správcu.

Odmena sa určuje aj na základe príjmu dosiahnutého speňažením konkurznej podstaty.

Správca ďalej predložil na súd aj náklady na cestovné, ktoré súd schválil, aby bolo vyplatené v sume 256.000,-- Sk.

Účtujem to v spoložnosti na ktorú bol vyhlásený konkurz.

Uvažujem, že odmena by sa mohla účtovať na 523 a cestovné na 512?
renča1
09.11.05,10:58
Súd schválil konečnú správu o speňažení majetku z konkurznej podstaty a vyúčtovanie
odmeny a výdavkov správcu.

Odmena sa určuje aj na základe príjmu dosiahnutého speňažením konkurznej podstaty.

Správca ďalej predložil na súd aj náklady na cestovné, ktoré súd schválil, aby bolo vyplatené v sume 256.000,-- Sk.

Účtujem to v spoložnosti na ktorú bol vyhlásený konkurz.

Uvažujem, že odmena by sa mohla účtovať na 523 a cestovné na 512?
Tak ešte raz neviem či som to dobre pochopila účtuješ firmu na ktorú bol vyhlásený konkurz? alebo účtuješ pre správcu? Prečo chceš účtovať na účet 523-odmena členom orgánov spol. :confused:
Veselá
09.11.05,11:20
Účtujem spoločnosť na ktorú bol vyhlásený konkurz.

Myslela som, že správca konkurznej podstaty je vlastne orgánom spoločnosti tak,
ako bol do vyhlásenia konkrurzu napr. konateľ.

Alebo sa mýlim?
renča1
09.11.05,11:29
Účtujem spoločnosť na ktorú bol vyhlásený konkurz.

Myslela som, že správca konkurznej podstaty je vlastne orgánom spoločnosti tak,
ako bol do vyhlásenia konkrurzu napr. konateľ.

Alebo sa mýlim?Nie nemýliš sa . Mi účtujeme odmeny a poplatky exek.a nie správcom konkur.podstaty tak preto som tam dala účet 538. Ja si tiež myslím, že by to malo ísť na 523 odmena. Hľadala som vo vyhľadávaní konkurzy a je tam dosť o tom písané, hlavne , že kde sa nájde postup účtovania v konkurze a bola tam odpoved, že v PORADCI EXTRA 1/05 - je to tam perfekt.vysvetlené. Nás tiež čakajú o mesiac 2 firmy v konkurze, tak som zvedavá, ako budeme mi účtovať. 1 už bola účtovaná v konkurze, ale momentálne mi tu dotyčná kolegyňka chýba. Zajtra tu bude , ak by si potrebovala ešte radu, pokiaľ to niekde inde nezistíš tak sa ozvi cez ss, koleg. mi nadiktuje postup účtovania v konkurze.:)
Katija
10.11.05,11:29
V PORADCOVI EXTRA 1/05 je článok o učtovaní zrušenia PO likvidáciou. O učtovaní počas konkurzu, tam nevidím skoro nič.
O tom aké je postavenie správcu konkurznej podstaty voči úpadcovi sa hovorí v zákone 328/1991 Zz. v znení neskorších predpisov, ktorý platí do 31.12.2005. Z § 14 vyplýva, že vyhlásením konkurzu práva úpadcu nezanikajú v plnom rozsahu, ale sa obmedzujú.
Konkurz môže byť vyhlásený na PO, ale aj na FO.
Ja si nemyslím, že správca konkurznej podstaty sa stáva z hľadiska úpadcu - PO štatutárnym orgánom. Keď si pozriete výpis z OR, tak informáciu o tom, že PO je v konkurze a kto je správcom konkurznej podstaty, nájdete v "Ďalších právnych skutočnostiach" a nie v "Štatutárnych orgánoch". Podľa mňa ide o akési právne zastúpenie úpadcu upravené zákonom o konkurze a vyrovnaní.
Ja by som odmenu učtovala na na účet 518... a ešte by som skúmala, či patrí, alebo nepatrí do daňových nákladov PO.:):cool:
Tatiana
10.11.05,14:47
Účtovala som minulého roku firmu na ktorú bol vyhlásený konkurz - za roky 2002 až 2004 pre správcu konkurznej podstaty. Tiež so nevedela, že kde mám dať cestovné náklady, ktoré vznikli správcovi konkurznej podstaty a taktiež jeho odmeny určené súdom. Daňová poradkyňa mi povedala, že všetko na 518 a ako nedaňový náklad. Tak som zaúčtovala takto ako mi bolo povedané.
ivamon
13.06.09,15:55
dobrý deň, mám otázku ohľadom účtovania odmeny predsedu výkonnej rady neziskovej organizácie, ktorý je zároveň zamestnancom, ale odmena nie je súčasťou hrubej mzdy a bola vyplatená osobitne. ďakujem