eEDOo
03.09.10,21:32
Zdravim vsetkych :),

skusal som hladat podobnu temu, ale nic som nenasiel, tak som zalozil novu.

Planujem kupit auto od podnikatela. Auto ma kupene na firmu a este stale ma urcitu zostatkovu hodnotu. Tato hodnota je, ale ovela mensia ako je sucasna hodnota daneho ojazdeneho automobilu na trhu s jazdenymi autami. Suma na ktorej sme sa dohodli skor zodpoveda sume na trhu ojazdenych vozidiel. Jemu ale ide o to, aby mal pre svoje uctovnicto nejaky doklad, ze to auto predal za tu zostatkovu hodnotu a nemusel zvysok tej sumy zbytocne zdanovat.
Moja otazka znie, ako sformulovat tu zmluvu tak, aby tam spomenuta cela kupno-predajna suma, tj. v pripade nejakych problemov (vymanie penazi sudnou cestou spat).
Rozmyslal som nad pisomnym uradne overenym dodatkom k tej zmluve, kde bude dodatok o dodatocnom zaplateni toho rozdielu, tj. doplatok k tej zostatkovej hodnote.
On by potom nemusel priznat ten dodatok do uctovnictva a bol by spokojny on aj ja.
Je nieco take mozne?

Dakujem za kazdu radu
S pozdravom Edo.
Lubo44
03.09.10,20:01
Tak ako si to sformuloval, tak to je pekný daňový únik. Navyše s notársky overený. :) Do toho by som teda nešiel. Budeš sa musieť rozhodnúť. Buď budeš trvať na tom aby bolo všetko na poriadku a dáš si do zmluvy riadnu sumu na ktorej ste sa dohodli alebo mu výjdeš v ústrety ale potom riskuješ problémy. Musíš sa rozhodnúť, ale určite by som to neriešil nejakými dodatkami. Ak by k tým problémom naozaj prišlo, tak by to tak či tak vyšlo najavo.
iriska
04.09.10,12:09
normálne si napíšete zmluvu so sumou akou len chcete, vyplatí sa prípadne nižšia a zároveň si vymeníte výdavkový a príjmový doklad o vyplatení a prijatí sumy, ktorá je uvedená na zmluve, nie?

p.s. - odporúčam zistiť na ODI, či nie je na aute blokácia od nejakého exekútora, daňového úradu alebo niečoho, lebo auto sa nebude dať prepísať.
eEDOo
04.09.10,19:52
ako pises, jednalo by sa o danovy unik, ale to uz by bol problem predavajuceho tym padom.
A keby som si nechal podpisat zmluvu pre mna, kde by bola ta "skutocna" suma a potom jemu podpisal nejaky papier pre uctovnictvo, kde by bola iba ta zostatkova.
Bolo by mozne sa potom "ohanat" touto zmluvou, v pripade problemov?
eEDOo
04.09.10,20:01
normálne si napíšete zmluvu so sumou akou len chcete, vyplatí sa prípadne nižšia a zároveň si vymeníte výdavkový a príjmový doklad o vyplatení a prijatí sumy, ktorá je uvedená na zmluve, nie?

p.s. - odporúčam zistiť na ODI, či nie je na aute blokácia od nejakého exekútora, daňového úradu alebo niečoho, lebo auto sa nebude dať prepísať.

on potrebuje pre uctovnictvo zmluvu s nizsou sumou co pre mna neni vyhodne.
A s tymi dokladmi to ako myslite?
On mi moze dat jedine prijmovy doklad na tu nizsiu sumu. To takisto neni vyhodne.
Ja mozem mat potom vydavkovy doklad na tu vyssiu sumu, ale platne mi to bude asi len ak budeme mat podpisanu zmluvu s tou vyssou sumou.
ODI preverim, na to si davam pozor. :)
zk24
04.09.10,20:11
Zdravim vsetkych :),

skusal som hladat podobnu temu, ale nic som nenasiel, tak som zalozil novu.

Planujem kupit auto od podnikatela. Auto ma kupene na firmu a este stale ma urcitu zostatkovu hodnotu. Tato hodnota je, ale ovela mensia ako je sucasna hodnota daneho ojazdeneho automobilu na trhu s jazdenymi autami. Suma na ktorej sme sa dohodli skor zodpoveda sume na trhu ojazdenych vozidiel. Jemu ale ide o to, aby mal pre svoje uctovnicto nejaky doklad, ze to auto predal za tu zostatkovu hodnotu a nemusel zvysok tej sumy zbytocne zdanovat.
Moja otazka znie, ako sformulovat tu zmluvu tak, aby tam spomenuta cela kupno-predajna suma, tj. v pripade nejakych problemov (vymanie penazi sudnou cestou spat).
Rozmyslal som nad pisomnym uradne overenym dodatkom k tej zmluve, kde bude dodatok o dodatocnom zaplateni toho rozdielu, tj. doplatok k tej zostatkovej hodnote.
On by potom nemusel priznat ten dodatok do uctovnictva a bol by spokojny on aj ja.
Je nieco take mozne?

Dakujem za kazdu radu
S pozdravom Edo.

Toto sa mi nielen zle cita, ale je mi to aj velmi velmi proti srsti.

Ked chce mat podnikatel vynosy z predaja IM v sume zostatkovej ceny, tak nech ti to za tu cenu preda. A ked chce mat vyssie vynosy, tak nech plati dane...

Nech ho pan podnikatel odkupi od firmy v sume zostatkovej ceny, a nech ti ho potom preda "na inzerat" za sumu aku on chce, ako fyzicka osoba nepodnikatel.

Ja by som do ziadnych krivych kseftov nesla.
eEDOo
05.09.10,06:05
Toto sa mi nielen zle cita, ale je mi to aj velmi velmi proti srsti.

Ked chce mat podnikatel vynosy z predaja IM v sume zostatkovej ceny, tak nech ti to za tu cenu preda. A ked chce mat vyssie vynosy, tak nech plati dane...

Nech ho pan podnikatel odkupi od firmy v sume zostatkovej ceny, a nech ti ho potom preda "na inzerat" za sumu aku on chce, ako fyzicka osoba nepodnikatel.

Ja by som do ziadnych krivych kseftov nesla.

hmmm....no ani mne sa to moc nelubi a tiez sa mi do toho moc nechce. aby som potom nemal zbytocne opletacky. budem na neho tlacit, aby si to nejak vysporiadal inak nic z kseftu nebude. :)