mona091
04.09.10,12:46
pekny den, prosim o radu:

vcera mi doslo predvolanie z Danoveho uradu vo veci prejednania danoveho nedoplatku po porucitelovi, ktory zomrel v novembri 2003.

toto predvolanie je spojene priamo z oznamenim, ze DU zacne exekuciu na majetok dedicov, ak dlh nedorovnam,
udajne ide o nezaplatenu cestnu dan za neviem aky rok a oneskorene podanie danoveho priznania,

samozrejme, ze si vyziadam rozhodnutia a informacie ohladom nedoplatku, mna vsak zaujima, ci moze DU po tolkych rokoch vymahat dlh od dedicov,

dakujem
iriska
04.09.10,12:14
píše sa tam na základe akého rozhodnutia z akého dňa a kedy nadobudlo právoplatnosť?

zanechal poručiteľ nejaký majetok?

o akú sumu sa jedná?
mona091
04.09.10,17:27
píše sa tam na základe akého rozhodnutia z akého dňa a kedy nadobudlo právoplatnosť?

zanechal poručiteľ nejaký majetok?

o akú sumu sa jedná?


- suma je napisana, ale vraj v spise nemaju rozhodnutia (telefonovala som s nimi),
udajne spis ma spravkyna dani, a vymahanie ma exekucne oddelenie danoveho uradu, ktore je uz iba poverene vymozenim dlhu, ale vraj boli zomrelemu posielane dve vyzvy, jedna v 2003-om roku,a druha vraj v 2009-om roku, kedy aj zistili, ze uz nezije, a preto dohladali dedicov
rodina1
04.09.10,17:57
- suma je napisana, ale vraj v spise nemaju rozhodnutia (telefonovala som s nimi),
udajne spis ma spravkyna dani, a vymahanie ma exekucne oddelenie danoveho uradu, ktore je uz iba poverene vymozenim dlhu, ale vraj boli zomrelemu posielane dve vyzvy, jedna v 2003-om roku,a druha vraj v 2009-om roku, kedy aj zistili, ze uz nezije, a preto dohladali dedicov
Skús si preštudovať zákon č. 563/2009 Z. z. Daňový poriadok, hlavne §§ 88 až 98 (Daňové exekučné konanie)
hanelie
04.09.10,18:02
ak sa pohľadávka neuplatnila v dedičskom konaní, môže sa uplatniť do troch rokov od úmrtia - inak nastane premlčacia doba
mona091
04.09.10,18:09
dakujem