marc_ecko
04.09.10,13:15
zdravim,

mame velky problem,byvame v bytovke v prenajatom byte.nadnami byva zopar asocialov ktori piju,fetuju a neviem co vsetko dalsie.problem s nimi je ten ze kazdu boziu noc vrieskaju a neda sa spat nakolko ich je samozrejme pocut cez to jedno podlazie.

par krat som tam bol nanich nakricat,vzdy to pomohlo na den dva a potom to zacalo nanovo...

skusal som par krat zavolat aj policiu,nakolko sa jedna o porusenie nocneho kludu (hluk sa u nich zacina vzdy popolnoci a trva tak do 4tej rana) ale oni sa len previezli okolo domu v aute a nic viac sa nedialo...


chcel by som vediet ci sa da nejako takehoto suseda zbavit,viem ze byt nema v osobnom vlastnictve,demoluje cudzi majetok,nakolko v tom byte byva veci pocet osob,osobne by som ich tipol na nejakych homelesakov pozbieranych z ulice,ktori neplatia nic ine len najomne a vodu a hlavne den co den vrieskaju na plne pluca celu noc...

vela krat nas vytopili,museli sme kvoli tomu prerabat strop v kupelni aj v kuchyni,pretoze to zacalo hnit,stena z vonkajsej chodby je cela flakata z toho aka bola premocena a to nehovorim o tom v akom stave je byt v ktorom oni byvaju,raz som tam len nazrel a skoro ma naplo.


viete mi nejako poradi prosim?
zamestnankyna
04.09.10,11:26
Myslím že v Devínskej novej Vsi niečo také riešili.
marc_ecko
04.09.10,11:43
ak myslite tu nedavnu udalost tak ja nemam zbytocnych 50 rokov ktore by som si odsedel zato zeby som ho zastrelil aj s jeho kamaratmi ktori tam robia hluk...
220870
04.09.10,12:16
Kedže naše zákony na takéto individuá nemyslia,zostáva vám len vziať poriadok do vlastných rúk.Nabudúce keď budete hlásiť policajtom tak vždy ich upozornite ,že sú tam drogy a permenentne ich buzerujte (policajtov).Napíšte aj písomné sťažnosti vždy keď sa niečo udeje natočte si policajtov ,ako nezasiahnu ,následne sa písomne sťažujte na policajtov a pod.
srska
04.09.10,12:28
...byvame v bytovke v prenajatom byte.nadnami byva zopar asocialov ktori piju,fetuju a neviem co vsetko ....

ZMEŇTE NÁJOM
zamestnankyna
04.09.10,13:08
Vyhotoviť audiozáznam a poslať na políciu a do médií, + zdokumentovať priebeh riešenia zo strany polície.
Ingrid Ondruskova
04.09.10,15:02
Zmeniť podnájom bude asi najjednoduchšie, omnoho komplikovanejšie to majú majitelia bytov okolo, lebo predať alebo vymeniť takýto byt s "úžasnými susedmi" nie je žiadna sranda...
To je hotové vecné bremeno...
verkaz
04.09.10,17:55
Radím ti spojiť sa s ostatnými bývajúcimi a napísať majiteľovi bytu ( je to pravdepodobne mesto) sťažnosť, kde uvediete porušovanie dobrých mravov, ničenie spoločného majetku, nesprispôsobilosť, droga a pod. Mesto ba sa malo po tej hroznej udalosti spamätať a niečo robiť s takýmito nájomníkmi.
Na policajtov napíš sťažnosť na mesto, veď sú platení z našich daní (mestu) a je ich povinnosť sťažnosti riešiť. Dobré by bolo v sťažnosti uviesť aj dátum, kedy ste narušenie nočného pokoja nahlásili.
verkaz
04.09.10,18:04
Prečítaj si tému : hluční susedia po 22.00 hod, tam nájdeš rôzne odpovede.
Lubaba
04.09.10,18:24
marc_ecko
04.09.10,22:48
dakujem ale vsetky tieto temy som cital pred zalozenim tejto,no v ziadnej som sa nedopatral k rade na prolem podobny mojmu...
petmar
05.09.10,05:00
V záujme zachovania si vlastného zdravia zmeniť nájom, šťastie, že byt nie je váš majetok, jeho cena je nízka. Alebo nižšie nájomné - ale za to zdravie to nestojí.
day
05.09.10,06:00
len to nerieste ako v devinskej,
napiste ake vyhody ma ten podnajom, v pripade, ze to je len cena, tak uz viete preco a riesenia su dve, bud sa odstahujete a zaplatite niekde viac alebo zostanete.

... skutocne Vas probkem mi pride malicherny oproti ludom ktori su vlastnici a nemozu, len tak sa zbalit a odist

... prijemne a rychle stahovanie
hubatá
05.09.10,06:01
Požiadať majiteľa bytu o zníženie nájomného a on to už potom vyrieši za vás!

A možno teraz by mali obyvatelia bytovky nejakú nádej, vzhľadom na posledné udalosti. O rok-dva budú už mať plné stoly takýchto sťažností tak ako aj doteraz, prestane to byť zaujímavé a nič sa nebude riešiť.
marleau
05.09.10,08:17
Myslím že v Devínskej novej Vsi niečo také riešili.
A myslím,že aj vyriešili.
marleau
05.09.10,08:19
dakujem ale vsetky tieto temy som cital pred zalozenim tejto,no v ziadnej som sa nedopatral k rade na prolem podobny mojmu...
Také riešenie,ktoré by to vyriešilo,existuje len jedno,ale nikto s ním nesúhlasí.Viď posledné udalosti.Keby existovalo ešte aspoň jedno účinné,nebolo by toľko sťažností.