mima7
05.09.10,21:12
Mam otazku: Po skonceni najomnej zmluvy ostal po najomnikoch dlh za elektricku energiu, ktory odmietli zaplatit. Vyzvu - doporuceny list na uhradenie nedoplatku neprevzali, zrejme sa nezdrzuju na tejto adrese. Ako mam dalej postupovat, aby som od nich dostala ten nedoplatok?
kocma
05.09.10,20:27
Záleží na tom o akú výšku nedoplatku sa jedná.Pokiaľ sa obrátite na súdneho exekútora ten si v prvom rade dá zaplatiť svoje výdavky.Pokiaľ bude mať čo vymáhať tak to vymôže, pokiaľ dotyčný nemá majetok, alebo nepracuje je to prakticky nevymôžiteľné, zbytočne vyhodíte peniaze na exekútora. Treba si to dopredu rozmyslieť, či sa to vôbec oplatí. S pozdravom
mima7
06.09.10,07:27
vdaka za odpoved, jedna sa o ciastku 200 € plus 200 € za nedoplatok vody a kurenia, cize dokopy 400 €. je to dost penazi, aby som to platila teraz vsetko ja za nich, takze fakt neviem. poslal som im doporucene pokus o zmier.
iriska
06.09.10,12:37
V prvom rade treba žiadať na príslušnom súde o vydanie platobného rozkazu a až keď tento nadobudne právoplatnosť, ísť za exekútorom. Nie je to zložitý úkon.
ErinErin
06.09.10,17:16
Ako ste to mali v zmluve? Rieši sa tam pravidelný nájom, alebo plus energie, je tam menovite riešený prípadný nedoplatok?