multi
05.09.10,21:46
Sused nad nami si prerábal byt vyše roka, či bola sobota,nedeľa sviatok stále do 22:00 rýpanie atď takže sme si užili. Ale od kedy dokončil prestavbu začal sa sťažovať na "hluk" od nás. Už sa nedá normálne rozprávať aby netrieskal na strop. Dokonca sme našli v schránke výzvu na nočný pokoj. Chceme mu ísť v ústrety ale nie na náš úkor, hlavne keď sa tak večer prejde po dlažbe tak to stojí za to. Neviem či mu mam kúpiť koberec alebo štuple do uší, ale tou prestavbou si za to môže sám.
buchač
05.09.10,20:01
Sused nad nami si prerábal byt vyše roka, či bola sobota,nedeľa sviatok stále do 22:00 rýpanie atď takže sme si užili. Ale od kedy dokončil prestavbu začal sa sťažovať na "hluk" od nás. Už sa nedá normálne rozprávať aby netrieskal na strop. Dokonca sme našli v schránke výzvu na nočný pokoj. Chceme mu ísť v ústrety ale nie na náš úkor, hlavne keď sa tak večer prejde po dlažbe tak to stojí za to. Neviem či mu mam kúpiť koberec alebo štuple do uší, ale tou prestavbou si za to môže sám.
Náááááááádhera .....:D:D:D:D:D

Aj keď otázka nie je zadaná ...proste nádhera ...:rolleyes:

A veď mu kúpte ...
Paralen , aby ho hlava nebolela ...
Aby lepšie spal , tak Diazepan ....
Xanax je zasa dobrý na nervy ....
Oliwa
05.09.10,20:09
Buchač - to z vlastnej skúsenosti radíš? ;)
Alebo si aj majiteľ lekárne... :)
multi
05.09.10,20:13
No otázka/rada čo máme robiť, lebo beriem na jednej strane že po 22:00 je nočný kľud, ale to zase neznamená že ani dvere nemôžem otvoriť aby neskákal jak pojašený. Niečo na oplátku za ten list v schránke.
Stanislav 1975
05.09.10,20:17
No otázka/rada čo máme robiť, lebo beriem na jednej strane že po 22:00 je nočný kľud, ale to zase neznamená že ani dvere nemôžem otvoriť aby neskákal jak pojašený. Niečo na oplátku za ten list v schránke.

Multi, chápem ťa-sú na svete všelijaký úchyláci..., neviem ti poradiť,ale nejako to porieš...
Oliwa
05.09.10,20:18
Čo konkrétne je v tej "výzve na nočný pokoj" napísané?
buchač
05.09.10,20:24
Oliwa Dnes, 11:09 PM
Buchač - to z vlastnej skúsenosti radíš?
Alebo si majiteľ lekárne...
...tipni si ...;)

alebo

...a viem Ti ja ...???? :rolleyes:
korela
05.09.10,21:17
Toto je síce prípad, že vy "obťažujete" susedov, ktorí sú nad vami. Skôr to býva opačne a preto by som sa rada spýtala, prečo sa ľudia vyhýbajú posledným poschodiam. Ja osobne by som nezniesla niekoho nad sebou. Mama bývala na poslednom poschodí viac ako 25 rokov, nikdy byt nezatiekol zo strechy a vyhla sa možnému stretu s hornými susedmi. Prečo sa zle predávajú byty z posledných poschodí?
Zdenka 0705
06.09.10,04:30
Aj ja sa čudujem, bývala som na poslednom poschodí .... kedysi.... a dodnes banujem za tým nádherným kľudom, čo som mala na sebou...:( ... a veruže sa byt ťažko predával.
multi
06.09.10,05:45
Čo konkrétne je v tej "výzve na nočný pokoj" napísané?

Cca: Vážení.... dodržujte nočný kľud 22:00-06-00.

A už to visí na nástenke no super. Musím dnes niečo napísať aj ja nebudem tu zo mňa niekto robiť ....

Nejaké návrhy :o
Oliwa
06.09.10,05:54
Cca: Vážení.... dodržujte nočný kľud 22:00-06-00.

A už to visí na nástenke no super. Musím dnes niečo napísať aj ja nebudem tu zo mňa niekto robiť ....

Nejaké návrhy :o
A čo také prevádzate /vyvádzate :D/ v inkriminovanom čase, keď to horného suseda "obťažuje"? Tiež som kedysi bývala v paneláku, ale pokiaľ si pamätám, všetky rušivé zvuky išli z bytu nad nami a nie pod nami... :confused:
Toľko aspoň moja skúsenosť. Možno iní tuprítomní majú aj inú... :confused:

PS: A z tej nástenky sa to nedá zvesiť? Alebo je uzatvorená a na kľúčik? A kľúčik od nej má práve sused?
multi
06.09.10,06:38
A čo také prevádzate /vyvádzate :D/ v inkriminovanom čase, keď to horného suseda "obťažuje"? Tiež som kedysi bývala v paneláku, ale pokiaľ si pamätám, všetky rušivé zvuky išli z bytu nad nami a nie pod nami... :confused:
Toľko aspoň moja skúsenosť. Možno iní tuprítomní majú aj inú... :confused:

PS: A z tej nástenky sa to nedá zvesiť? Alebo je uzatvorená a na kľúčik? A kľúčik od nej má práve sused?

Žena príde z práce pred 22hod. takže normálne večera hodinku pokecáme čo deň dal normálka.

Dá sa to dať dole ale chcem tam niečo vycapiť aj ja.
heja3
06.09.10,06:44
Možno pri prerábke "zabudol" na nejaké izolácie a teraz mu prenášajú konštrukcie zvuk.... Ak je to tak, tak je to jeho chyba. Napríklad, keď niekto mal koberec na starom PVC, tak je to docela dobrá izolácia proti zvuku, ale keď si tam dal miesto toho dlažbu, tak to bez spodnej izolácie môže prenášať zvuk, hlavne ak sú hladšie. Ak chceš zlepšiť zvukovú izoláciu, tak skús dať polystyrénové kazety na strop.
Alebo susedovi povedz, že nech to rok vydrží, a potom to budeš riešiť. (Keď si ty musel rok trpieť prerábanie, aj to bolo obťažovanie hlukom) :rolleyes:
multi
06.09.10,06:49
Možno pri prerábke "zabudol" na nejaké izolácie a teraz mu prenášajú konštrukcie zvuk.... Ak je to tak, tak je to jeho chyba. Napríklad, keď niekto mal koberec na starom PVC, tak je to docela dobrá izolácia proti zvuku, ale keď si tam dal miesto toho dlažbu, tak to bez spodnej izolácie môže prenášať zvuk, hlavne ak sú hladšie. Ak chceš zlepšiť zvukovú izoláciu, tak skús dať polystyrénové kazety na strop.
Alebo susedovi povedz, že nech to rok vydrží, a potom to budeš riešiť. (Keď si ty musel rok trpieť prerábanie, aj to bolo obťažovanie hlukom) :rolleyes:

Pôvodne tam mal parkety a koberec a teraz ako píšeš tam má dlažbu, robil si to sám veď nám aj zo 4x zatieklo a somár keď som ho upozornil v začiatku tak neveril musel si ísť pustiť vodu aby videl ako sa mi zväčšuje škvrna na strope:mad:
Chobot
06.09.10,06:53
Toto je síce prípad, že vy "obťažujete" susedov, ktorí sú nad vami. Skôr to býva opačne a preto by som sa rada spýtala, prečo sa ľudia vyhýbajú posledným poschodiam. Ja osobne by som nezniesla niekoho nad sebou. Mama bývala na poslednom poschodí viac ako 25 rokov, nikdy byt nezatiekol zo strechy a vyhla sa možnému stretu s hornými susedmi. Prečo sa zle predávajú byty z posledných poschodí?

Lebo je len otázkou času, kedy strecha prestane tesniť a začne pretekať.
multi
06.09.10,07:47
Nenapadá vás nič čo by som mohol dať na papier a tiež dať na nástenku?
zk24
06.09.10,07:49
Nenapadá vás nič čo by som mohol dať na papier a tiež dať na nástenku?

Že súhlasíš, a hlavne by si chcel o to požiadať obyvateľov bytu nad Tebou :D


Trošku sa obávam, že on vám musí robiť väčší hluk ako vy jemu..... jedine, že by ste boli fakt hluční (ja mám iba parkety doma, a že mám susedov pod sebou ani neviem, v živote som od nich nepočula jediný zvuk... zato o susedovi nado mnou viem aj to, ktorú frajerku má momentálne doma :rolleyes:


Ak to chceš však veľmi riešiť (čo mne by sa nechcelo), tak sa s ním dohodni, že ťa pozve na návštevu a Tvoja žena bude variť večeru.... či je to naozaj tak počuť.. možno dôjdete na to kde je problém...


Ľudom vadia všelijaké hovadiny. Mne raz nechal sused za stieračom auta lístok s textom, nech láskavo odparkujem svoj vrak (jazdila som favoritkou) niekam inam, lebo on nemá kde parkovať pred vlastným domom (panelákom). Chodila som domov skôr ako on, a vždy som našla miesto na parkovanie... on so svojim "ťažkým" autom už musel stáť par metrov od brány... a strašne ho to jedovalo.
Majka40
06.09.10,07:51
Toto je síce prípad, že vy "obťažujete" susedov, ktorí sú nad vami. Skôr to býva opačne a preto by som sa rada spýtala, prečo sa ľudia vyhýbajú posledným poschodiam. Ja osobne by som nezniesla niekoho nad sebou. Mama bývala na poslednom poschodí viac ako 25 rokov, nikdy byt nezatiekol zo strechy a vyhla sa možnému stretu s hornými susedmi. Prečo sa zle predávajú byty z posledných poschodí?
tiež nechápem, ja som bývala na 13. poschodí, teraz na 8. a niekedy až ľutujem spodných susedov, keď moja dcéra začne behať po byte /občas sa tomu nedá zabrániť/ ... najvyššie poschodie by malo byť za príplatok :-)))
multi
06.09.10,07:51
Jáj použiť jeho sťažnosť na neho to by ma nenapadlo :) ;)
buchač
06.09.10,08:12
Nenapadá vás nič čo by som mohol dať na papier a tiež dať na nástenku?

Hm , teda nápadov by sa asi našlo habadej .....:rolleyes:

Ale

....;)...skús si upraviť tento ...

http://vtipy.netroof.eu/data/images/zdanlivy-neporiadok.gif

povedzme , že moja úpravy by mohla aj takto ...:


Máte dojem , že počujete

nadmerný hluk ???

Nenechajte sa zmiasť ....

Jedná sa len o halucinácie

ktoré momentálne nechápete ...!!!
verkaz
06.09.10,09:30
Naozaj je záhada, čím ho môžeš rušiť. Spravidla je totiž hlučnosť počuť zhora. Ja mám nad sebou susedu, čo chodila v obutá po dlažbe a niekedy to bolo veľmi počuť. Pri maľovaní bytu som si to poriešila tak, že som si nalepila na strop polystyrenový obklad. Trochu to tlmí ten hluk.
Ale aj tak by ma zaujímalo, čím ich môžeš z dola rušiť. Si príliš hlučná ?:confused:
multi
06.09.10,09:50
Hlučný, ak je hlučné to že sa v noci prejdem na wc tak som hlučný. Ale nie doslova včera nám skákal po strope keď sme ľahli do postele no už keď toto je dôvod na rušenie nočného pokoja tak ja neviem.
zk24
06.09.10,09:55
Hlučný, ak je hlučné to že sa v noci prejdem na wc tak som hlučný. Ale nie doslova včera nám skákal po strope keď sme ľahli do postele no už keď toto je dôvod na rušenie nočného pokoja tak ja neviem.

A je si istý, že ho rušíte vy? Nepočuje hluk z vedľa, prípadne zhora?
Schválne by som si to išla vyskúšať počúvnuť od neho... Nech si s tvojou ženou ľahne do postele u vás... som zvedavá, aký hluk budeš zospodu počuť. :cool:
Oliwa
06.09.10,10:07
A je si istý, že ho rušíte vy? Nepočuje hluk z vedľa, prípadne zhora?
Schválne by som si to išla vyskúšať počúvnuť od neho... Nech si s tvojou ženou ľahne do postele u vás... som zvedavá, aký hluk budeš zospodu počuť. :cool:

Myslíš, že je nutné požičať susedovi svoju ženu? Posteľ mu môžeš kvôli rekonštrukcii "prípadu"poskytnúť, ale ženu nech si sused privedie svoju /ak má/... :D:D:D
Iba ak by sa tá Tvoja podujala robiť "figurantku" - samozrejme s Tvojím súhlasom... :---:---:---
Inak tipujem, že by nebolo počuť nič - z tej postele... pre istotu...
Ozaj, a ako sused inak vychádza s Tvojou ženou - nie je zaujatý náhodou len proti Tebe ;) - alebo búcha na strop hlava-nehlava....?

Ja by som doplnila vyššie spomínaný návrh v zmysle:
Zvuky, ktoré "počujete" od nás, sú zrejme ozvenou zvukov,
ktoré sme celý rok počúvali my od Vás... ;)
Alebo ešte stručnejšie, ako raz v telke pri nejakej príležitosti odznelo:
"Jak Vy k mi, tak mi k Vy"! :):):)
Oliwa
06.09.10,10:27
Naozaj je záhada, čím ho môžeš rušiť. Spravidla je totiž hlučnosť počuť zhora. Ja mám nad sebou susedu, čo chodila v obutá po dlažbe a niekedy to bolo veľmi počuť. Pri maľovaní bytu som si to poriešila tak, že som si nalepila na strop polystyrenový obklad. Trochu to tlmí ten hluk.
Ale aj tak by ma zaujímalo, čím ich môžeš z dola rušiť. Si príliš hlučná ?:confused:
A v čom chodila tá suseda obutá? V lodičkách alebo nebodaj v drevákoch? :confused:
Možno keby si jej bola kúpila mäkké /kožušinové/ papučky, bolo by Ťa to vyšlo lacnejšie... a aj susede by bolo teplejšie na nohy /hlavne v zime/...:D
zamestnankyna
06.09.10,11:18
multi
06.09.10,11:57
A je si istý, že ho rušíte vy? Nepočuje hluk z vedľa, prípadne zhora?
Schválne by som si to išla vyskúšať počúvnuť od neho... Nech si s tvojou ženou ľahne do postele u vás... som zvedavá, aký hluk budeš zospodu počuť. :cool:

On je na 2poschodí z 2 poschodí. Takže z hora jedine nejaké myši. A moju žienku tomu staremu .... určite nepožičiam :D
Oliwa
06.09.10,12:12
Hlučný, ak je hlučné to že sa v noci prejdem na wc tak som hlučný. Ale nie doslova včera nám skákal po strope keď sme ľahli do postele no už keď toto je dôvod na rušenie nočného pokoja tak ja neviem.
Tak ja neviem, čo s Tebou, resp. so susedom:
1. posledný si daj "čaj o piatej" - večer potom už len vycikať a spať...
2. ako vie, kedy si líhate? Nezostala Vám po tej jeho rekonštrukcii v podlahe /na strope Vašej spálne/ dierka s minikamerou a on jednoducho žiarli?
3. skús zainvestovať do modrých slúchadiel /pre seba/ a občas sa v nich ukázať na chodbe - je to síce dosť morbídne, ale ak by to pomohlo zlepšeniu susedských vzťahov, resp. k vzájomnému rešpektovaniu sa...
buchač
06.09.10,12:33
Taká otázočka ...

Podľa odhadu ...koľko má asi sused rokov ???

Lebo ...staršieho ešte by som pochopil ...mohol sa mu pohoršiť zdravotný stav , beriem , aj to sa môže stať ...
Ale chlapíkovi v najlepších rokoch by som sa čudoval ...
A mladého by som poslal kamienky prežúvať , aby sa ukľudnil ...

Ono je to fakt o spolunažívaní a rešpektovaní sa jedného druhým ...
No ak jeden rešpektuje len sám seba ...
verkaz
06.09.10,13:33
To ma nenapadlo, mohla som to urobiť. Ja som len čakala, kedy sa už usadí. Chodila v lodičkách . Ja som si nesťažovala, lebo si myslím, že by bola robila ešte naschvál. Tak, ako som to vyriešila, som spokojná, lebo som nemala aj tak pekný strop. Podarilo sa mi zabiť jednou ranou dve muchy.
Laco-monter
06.09.10,16:54
Možno pri prerábke "zabudol" na nejaké izolácie a teraz mu prenášajú konštrukcie zvuk.... Ak je to tak, tak je to jeho chyba. Napríklad, keď niekto mal koberec na starom PVC, tak je to docela dobrá izolácia proti zvuku, ale keď si tam dal miesto toho dlažbu, tak to bez spodnej izolácie môže prenášať zvuk, hlavne ak sú hladšie. Ak chceš zlepšiť zvukovú izoláciu, tak skús dať polystyrénové kazety na strop.
Alebo susedovi povedz, že nech to rok vydrží, a potom to budeš riešiť. (Keď si ty musel rok trpieť prerábanie, aj to bolo obťažovanie hlukom) :rolleyes:



Niečo na tom bude, ja keď sedím potichu v kuchyni, počujem o čom sa susedia nado mnou rozprávajú.
durisovad
06.09.10,17:00
Ked sme byvali v panelaku, nielen ze sme poculi, co v kuchyni rozpravali, ale aj sme citili, co varili.
zk24
06.09.10,17:27
Niečo na tom bude, ja keď sedím potichu v kuchyni, počujem o čom sa susedia nado mnou rozprávajú.

Nad tebou áno..... ale počuješ aj susedov pod tebou?
Laco-monter
06.09.10,19:12
podo mnou už nie tak, ako nado mnou
zk24
06.09.10,19:14
Lebo zadavatel hovori, ze sa na nich stazuje sused, ktory je nad nimi. To je cudne... ja o tom ze mam dole susedov ani neviem.
multi
07.09.10,06:25
No bude domová schôdza, dúfam že sa to vyjasní lebo problémy začali od kedy dokončili prestavbu, do vtedy sa nik nesťažoval a tak ako sme mi tolerovali oslavy tak aj nás tolerovali.

Ale viete mi niekto presne povedať či je nejak presne stanovená hranica decibelov od tej 22:00 do 6:00? Teda čo už je rušenie a čo je normálna hranica. Lebo ak to ináč nepôjde tak to zakúpim.
veronikasad
07.09.10,06:51
multi, sused sa sťažuje na hluk počas osláv vo vašom byte po 22-ej ?
multi
07.09.10,06:59
Nie to boli oslavy celkovo od kedy tam bývame a oni ešte nad nami nebývali. Myslel som ako celkovo oslavy v celej bytovke, proste každý toleroval občasné oslavy tak ako mi tak aj susedia.
Gapo
07.09.10,07:47
?????fakt asi by bolo nehorázne, aby sa niekto sťažoval na hlučné oslavy po 22-ej. Potom sme užasnutý nad prípadmi ako bola DNV.:confused::confused::confused:
Ja osobne som bol pred dvomi dňami v noci o jednej upozorniť susedov o dve poschodia vyššie, že akosi je to už neúnosné, keď ani štuple v ušiach nepomáhali. Našťastie je to seriózny človek.
veronikasad
07.09.10,08:34
Zaujímal by ma názor poraďákov, ako vnímajú "hluk" po 22-ej z práce na PC (klasické písanie-myš, klávesnica, nie počúvanie hudby, pozeranie filmov, hranie hier).
Mám pracovňu nad susedovou spálňou - vraj to u nich počuť. Píšem rýchlo, prstokladom ...
zk24
07.09.10,09:48
Zaujímal by ma názor poraďákov, ako vnímajú "hluk" po 22-ej z práce na PC (klasické písanie-myš, klávesnica, nie počúvanie hudby, pozeranie filmov, hranie hier).
Mám pracovňu nad susedovou spálňou - vraj to u nich počuť. Píšem rýchlo, prstokladom ...

Si robíš srandu, že to akože počuje? Ja koľko krát pracujem celú noc, to sa potom susedia podo mnou nevyspali už veľmi dlho....

Podľa mňa sú ľudia precitlivelí... to, že je niečo ale počuť, ešte neznamená že ma ruší a že mi vadí... ja tiež počujem každé ráno ako si sused umýva zuby... počujem, ale nevadí mi to, nesťažujem sa...

Keď už niekto rieši počúvanie písania na počítači (ak teda nehádžeš klávesnice od nervov o stenu), tak má šťastný život.... Mať jeho problémy :rolleyes:
veronikasad
07.09.10,09:52
Klávesnicu určite o stenu nehádžem, konflikty so susedom som zatial žiadne nemala - len som chcela vedieť názor ... možno tých, ktorí tento zvuk musia počúvať.
mamka Danka
07.09.10,09:53
Žena príde z práce pred 22hod. takže normálne večera hodinku pokecáme čo deň dal normálka.


Taká normálna Talianska domácnosť ? :)
Ivenka
07.09.10,09:54
Možno iba chce nadviazať komunikáciu as chce vedieť čo toľko píšeš :)
mamka Danka
07.09.10,09:56
Si robíš srandu, že to akože počuje? Ja koľko krát pracujem celú noc, to sa potom susedia podo mnou nevyspali už veľmi dlho....

Podľa mňa sú ľudia precitlivelí... to, že je niečo ale počuť, ešte neznamená že ma ruší a že mi vadí... ja tiež počujem každé ráno ako si sused umýva zuby... počujem, ale nevadí mi to, nesťažujem sa...

Keď už niekto rieši počúvanie písania na počítači (ak teda nehádžeš klávesnice od nervov o stenu), tak má šťastný život.... Mať jeho problémy :rolleyes:
No by si sa divil aké tenké sú naše steny, keď počujem suseda chrápať a susedové hodiny tykať.
veronikasad
07.09.10,09:56
Možno iba chce nadviazať komunikáciu as chce vedieť čo toľko píšeš :)
vie, že robím účto - robila som mu DP.
mamka Danka
07.09.10,09:58
Zaujímal by ma názor poraďákov, ako vnímajú "hluk" po 22-ej z práce na PC (klasické písanie-myš, klávesnica, nie počúvanie hudby, pozeranie filmov, hranie hier).
Mám pracovňu nad susedovou spálňou - vraj to u nich počuť. Píšem rýchlo, prstokladom ...
Mám známeho, ktorý si kôli tomu kúpil silikónovú klávesnicu. Je to super.
veronikasad
07.09.10,09:59
Mám známeho, ktorý si kôli tomu kúpil silikónovú klávesnicu. Je to super.
Takýto názor som chcela počuť. Nevedla som, že niečo také existuje. Mám pocit, že aj myška je dosť hlučná. Stará sa mi pokazila - hladala som rovnakú, nepodarilo sa ...
mamka Danka
07.09.10,10:01
A na susedov nad ním a vedľa neho sa nesťažuje? Mám skúsenosť, že tých je viac počuť. Ak áno ide o chronického sťažovatela a netreba si ho všímať. Ak nie treba sa zamyslieť nad sebou.
veronikasad
07.09.10,10:04
A na susedov nad ním a vedľa neho sa nesťažuje? Mám skúsenosť, že tých je viac počuť. Ak áno ide o chronického sťažovatela a netreba si ho všímať. Ak nie treba sa zamyslieť nad sebou.
sme krajný byt, byt nad nami je zatial prázdny. Sused sa nesťažuje, sama som sa ho na to pýtala, keď som mu robila DP. Neviem nad čím sa mám zamýšlať sama ...
zk24
07.09.10,10:06
Takýto názor som chcela počuť. Nevedla som, že niečo také existuje. Mám pocit, že aj myška je dosť hlučná. Stará sa mi pokazila - hladala som rovnakú, nepodarilo sa ...

:eek: Moje kosti pukaju hlasnejsie ako tuka myska....

No asi sa suseda spytam najblizsie ci ma pocuju pracovat na PC... Toto by ma v zivote nenapadlo, ze moze byt pocut. :confused:
veronikasad
07.09.10,10:09
Naozaj neviem čo mám s myškou - pravé tlačítko takmer nepočuť, ľavé je dosť hlučné ...
Oliwa
07.09.10,10:09
?????fakt asi by bolo nehorázne, aby sa niekto sťažoval na hlučné oslavy po 22-ej. Potom sme užasnutý nad prípadmi ako bola DNV.:confused::confused::confused:
Ja osobne som bol pred dvomi dňami v noci o jednej upozorniť susedov o dve poschodia vyššie, že akosi je to už neúnosné, keď ani štuple v ušiach nepomáhali. Našťastie je to seriózny človek.
No až taký seriózny, resp. ohľaduplný asi nebude, keď robí v dome rámus o jednej v noci... :D:D:D
spila
07.09.10,10:10
dla vyhlasky ministerstva zdravotnictva je pripustny hluk v case nocneho kludu 30 dB nech ti dokaze ze toto ustanovenie porusujete

ak ak ti trieska na strop bez dokazu par noci mu to rob aj ty najlepsie tesne pred 6 :-)) ze hlasno chrape a bude
mamka Danka
07.09.10,10:11
Hlučný, ak je hlučné to že sa v noci prejdem na wc tak som hlučný. Ale nie doslova včera nám skákal po strope keď sme ľahli do postele no už keď toto je dôvod na rušenie nočného pokoja tak ja neviem.
Záleží čo ste v tej posteli robili. :)
My sme mali takých v dome čo v posteli boli taký hlučný, že im musel prenajímateľ bytu dať výpoveď lebo celý dom bol na nohách, keď sa oni milovali.:D
Oliwa
07.09.10,10:13
vie, že robím účto - robila som mu DP.
Asi má záujem o pokračovanie spolupráce, prípadne Ti chce dohodiť klientov - tak zisťuje, aké máš portfólio...:D:D:D
Flinstone
07.09.10,10:16
Zaujímal by ma názor poraďákov, ako vnímajú "hluk" po 22-ej z práce na PC (klasické písanie-myš, klávesnica, nie počúvanie hudby, pozeranie filmov, hranie hier).
Mám pracovňu nad susedovou spálňou - vraj to u nich počuť. Píšem rýchlo, prstokladom ...
ak sa mu vidí, že máš hlučnú klávesnicu, mám jednú starú, nezničiteľnú IBM, ktorá má 17 rokov a funguje bezchybne... má perfektný mäkký chod, len je hlučná...
Požičiam ti ju na mesiac? Ak potom zapojíš tú starú, sused ťa bude chváliť :D
veronikasad
07.09.10,10:18
Neriešte prosím môjho suseda, nemám s ním žiadny problém. dozvedela som sa o silikonovej klavesnici - vyskúšam ...
Daniela
07.09.10,10:18
No, na zasmiatie. Aj my sme mali problém so spodnými susedmi, ale mali vrzgajúcu posteľ, chlap mal 100 kg, mňa to prebudilo, lebo som si myslela, že mi niekto chodí po skriniach. Už toho bolo veľa, lebo aj moje deti sa začali podozrivo správať, kadečo si všimať. Ja som jednu noc, keď boli takí hluční, vyrazila k ich dverám a zazvonila. Bosá som utekala späť domov po schodoch, lebo kedy ma chytil, tak neviem, neviem. Ale, bol to úspech, postele za kráty čas vymenili a ja som už nikdy nebola zúčastná pri ich radovankách.
zk24
07.09.10,10:20
Naozaj neviem čo mám s myškou - pravé tlačítko takmer nepočuť, ľavé je dosť hlučné ...




Kedy je Veroniky? ;)

Ináč, on sa aj sťažoval že ho to ruší, alebo iba spomenul, že je to počuť?

Mne osobne sa zdá divné, že je počuť ťukanie do klávesnice.... Aj keby bolo, neverím, že si to všimnem... Uplne som zaskocena :D
veronikasad
07.09.10,10:23
Kedy je Veroniky? ;)

Ináč, on sa aj sťažoval že ho to ruší, alebo iba spomenul, že je to počuť?

Mne osobne sa zdá divné, že je počuť ťukanie do klávesnice.... Aj keby bolo, neverím, že si to všimnem... Uplne som zaskocena :D
Nesťažoval sa, ja som sa ho na to pýtala, či to počuť k nim. Lebo do vedľajšej izby sama počujem ťukanie, keď robí na PC dcéra (mne to nevadí).
Oliwa
07.09.10,10:24
Mamka danka:
To máte prosím Teba z čoho také stenké steny? Z papiera? :confused:
Alebo máš absolútne vyvinutý sluch...:D Ako Jack Nicholson v tej snímke Vlk... :)
Susedovi skús v rámci utužovania susedských vzťahov darovať pri prvej príležitosti namiesto tikajúceho budíka digitálny... :)
Len netuším, ako poriešiť to chrápanie, ak ani vata do uší nestačí - ale aspoň niečo... :mee:
mamka Danka
07.09.10,10:29
Ja mám opačný problém, som obťažovaná susedmi. Inak sme všetko slušní a tolerantní ľudia, nemám sa na čo sťažovať, ale neviete si predstaviť tú zlosť, keď prídem do detskej, kde som chcela pôvodne vyvetrať pred spaním (jedno dieťa má navyše astmu) a zistím, že je plná izba cigaretového dymu. Nikto so susedov si nefajčí v byte, ale všetci sa trepú na balkón. Ak aj počkám kým jeden sused skončí za chvíľu tam už fajčí druhý. A jeden fajčí cigary, fajku a iné smrady. Čo s tým, mám si kúpiť hasiaci prístroj ako vo filme Policajná akadémia?
Najlepšie je to v lete, keď spíte pri otvorenom okne a sused si potrebuje zapáliť aj v noci. A pri tom telefonuje a je mu hrozne smiešno.
Oliwa
07.09.10,10:30
Ked sme byvali v panelaku, nielen ze sme poculi, co v kuchyni rozpravali, ale aj sme citili, co varili.
Aspoň ste mali inšpiráciu a nemuseli ste hľadať v rubrike "Čo dnes na obed..." :):):)
Gapo
07.09.10,10:32
Zaujímal by ma názor poraďákov, ako vnímajú "hluk" po 22-ej z práce na PC (klasické písanie-myš, klávesnica, nie počúvanie hudby, pozeranie filmov, hranie hier).
Mám pracovňu nad susedovou spálňou - vraj to u nich počuť. Píšem rýchlo, prstokladom ...

:DPokiaľ nebývaš v čínskom type ubytovania, ako preboha by bolo počuť písanie na klávesnici alebo klikanie myšky, nóóó filmy a hudba to je už iné, závisí to od nastavenia hlasitosti.;)
Nemôže to počuť, ja mám uši ako fluspapier, ale to by som nepočul.:D
Oliwa
07.09.10,10:36
Záleží čo ste v tej posteli robili. :)
My sme mali takých v dome čo v posteli boli taký hlučný, že im musel prenajímateľ bytu dať výpoveď lebo celý dom bol na nohách, keď sa oni milovali.:D
A čo - ostatní len ticho, resp. so šomraním závideli? :D:D:D Tak ich radšej "vystrnadili", lebo sa báli konkurencie??? ;)
Gapo
07.09.10,10:37
No až taký seriózny, resp. ohľaduplný asi nebude, keď robí v dome rámus o jednej v noci... :D:D:D

Narodilo sa mu prvé dieťa, syn a mal návštevu kamarátov na oslavu, on od únavy zaspal a kamaráti robili čurbes, jeho to vôbec nezobudilo, až ja. Potom urobil koniec oslave.;););)
Llívia
07.09.10,10:40
Nad tebou áno..... ale počuješ aj susedov pod tebou?
U nás bolo počuť susedov POD nami v kuchyni - zvuk sa šíril cez odsávač. (Teraz nepočujeme nič - nikto v tom byte momentálne nebýva.)
Oliwa
07.09.10,10:40
Mám známeho, ktorý si kôli tomu kúpil silikónovú klávesnicu. Je to super.
No pokiaľ si kvôli tomu netreba kupovať silikónové prsia... :D:D:D
Iba ak by Ti ich sused preplatil...:---:---:---
mamka Danka
07.09.10,10:41
Mamka danka:
To máte prosím Teba z čoho také stenké steny? Z papiera? :confused:
Alebo máš absolútne vyvinutý sluch...:D
Susedovi skús v rámci utužovania susedských vzťahov darovať pri prvej príležitosti namiesto tikajúceho budíka digitálny... :)
Len netuším, ako poriešiť to chrápanie, ak ani vata do uší nestačí - ale aspoň niečo... :mee:
Normálny tehlový dom. Ja sa nesťažujem, keď spím - tak spím a nepočúvam susedov. Len, ak som náhodou v noci hore (idem sa napiť, alebo skontrolovať deti), tak je do počuť. Dokonca, aj keď mám ja choré deti, tak susedia ráno s polutovaním hovoria, že chúdence deti tie sa určite v noci nevyspali, keď celú noc tak kašlali.
Lenka*1
07.09.10,10:47
No ja si neviem predstavit, ze by som vsetko takto pocula... byvam na prizemi a ani neviem, ze by som nejakych susedov mala... jedine ked ktosi-kdesi zacne vrtat...
mamka Danka
07.09.10,11:30
A čo - ostatní len ticho, resp. so šomraním závideli? :D:D:D Tak ich radšej "vystrnadili", lebo sa báli konkurencie??? ;)

Čo tam po konkurencii, ale niektorí ľudia musia aj do práce ráno vstať.
A vysvetli deťom, čo sa deje v tom byte celú noc, kde bývajú tie dve tety a jeden ujo.
Oliwa
07.09.10,11:47
Čo tam po konkurencii, ale niektorí ľudia musia aj do práce ráno vstať.
A vysvetli deťom, čo sa deje v tom byte celú noc, kde bývajú tie dve tety a jeden ujo.
A oni nemusia ísť ráno do práce? :D A prečo až dve tety a len jeden ujo??? ;)
Oliwa
07.09.10,12:14
Ja mám opačný problém, som obťažovaná susedmi. Inak sme všetko slušní a tolerantní ľudia, nemám sa na čo sťažovať, ale neviete si predstaviť tú zlosť, keď prídem do detskej, kde som chcela pôvodne vyvetrať pred spaním (jedno dieťa má navyše astmu) a zistím, že je plná izba cigaretového dymu. Nikto so susedov si nefajčí v byte, ale všetci sa trepú na balkón. Ak aj počkám kým jeden sused skončí za chvíľu tam už fajčí druhý. A jeden fajčí cigary, fajku a iné smrady. Čo s tým, mám si kúpiť hasiaci prístroj ako vo filme Policajná akadémia?
Najlepšie je to v lete, keď spíte pri otvorenom okne a sused si potrebuje zapáliť aj v noci. A pri tom telefonuje a je mu hrozne smiešno.
Jedine poslať všetkých tých susedov na nejaké protifajčiarske liečenie - keby také bolo a keby súhlasili....
Alebo si odhlasovať na najbližšej domovej schôdzi /ak mávate/ - zriadenie nejakej udiarničky /v suteréne alebo niekde na streche/ - kde by si mohli húliť všetci spolu a najlepšie naraz... možno potom by sa zbadali...
multi
07.09.10,19:48
dla vyhlasky ministerstva zdravotnictva je pripustny hluk v case nocneho kludu 30 dB nech ti dokaze ze toto ustanovenie porusujete

ak ak ti trieska na strop bez dokazu par noci mu to rob aj ty najlepsie tesne pred 6 :-)) ze hlasno chrape a bude


Toto som potreboval, nemáš nejakí odkaz na tu vyhlášku??? Ak hej tak jedno veľkéeeeeé Ď
heja3
08.09.10,07:12
Tiež som minule natrafila na silikonónovú klávesnicu a hneď si ju kúpim, keď mi stará doslúži....
http://www.vtipnedarceky.sk/totalne-vychytavky/silikonova-neznicitelna-klavesnica
ivka70
08.09.10,07:35
mimotemy
Kedy je Veroniky? ;)



5. februara :D
Nutricia
08.09.10,07:40
mimotemy

5. februara :D

4.februára
veronikasad
08.09.10,07:41
mimotemy

5. februara :D
... je Agáty. Meniny mám 4. februára - ale aj 5. oktobra (do školy ma dali zapísať ako Vierku)
Llívia
08.09.10,19:38
Nad tebou áno..... ale počuješ aj susedov pod tebou?
U nás bolo počuť susedov POD nami v kuchyni - zvuk sa šíril cez odsávač. (Teraz nepočujeme nič - nikto v tom byte momentálne nebýva.)
K tomuto ešte doplním: susedia pod nami vybúrali skoro celú stenu medzi dvoma izbami a dali si dlažbu. Keď sa tam rozprávali, mali ozvenu, ktorá bola počuť k nám a najlepšie bolo, keď ich dieťatko zobralo "odrážadlo" a začalo behať po tej dlažbe - to by som mu aj jeho rodičom tým odrážadlom najradšej odrazila hlavu, najmä ak to robil v nedeľu niečo po šiestej. Potom tam mali nájomníkov, ktorým robil ohromný problém pri vstávaníi od stola, podvihnúť stoličku, tak ju len odstrčili po dlažbe - tiež to bolo počuť. Tiež, keď tam niečo oslavovali, ale to bolo v noci, takže možno bolo oslavu riadne počuť práve kvôli tomu, že inak bolo ticho. Tým chcem povedať, že aj zo spodného bytu je možné počuť hluk v byte nad ním.
(A keď fajčili na balkóne nejaké tchorie smrady, nepomohlo ani zatvorené okno :mad:)