jojcob
06.09.10,00:26
Chcem sa spýtať, či niekto nepoznáte zaručený recept, ako vyhnať žaby z pivnice. Vychytať ručne sa nedajú, lebo je tam naukladané drevo, za ktoré sa skryjú. Ďakujem.
Chobot
06.09.10,06:43
Chcem sa spýtať, či niekto nepoznáte zaručený recept, ako vyhnať žaby z pivnice. Vychytať ručne sa nedajú, lebo je tam naukladané drevo, za ktoré sa skryjú. Ďakujem.

Vyhnať ich nevyženieš, to nie sú myši, čo sa tam usídlili. Skôr si myslím, že išli za vlhkom, spadli z okna alebo zo schodov a teraz sú tam uviazli a nevedia odísť. Alebo tvoj dom stojí na mieste, kde migrujú a tak skončili v pivnici. Žaba nie je zviera, čo by sa usídlila v pivnici.

Treba ich skúsiť nejakým spôsobom pochytať do nejakej pasce a potom vypustiť. Následne zabezpečiť, aby tam nemohli opäť vliezť - ak tam máš vlhko, tak ich to tam bude ťahať.

Ak máš v tej pivnici podlahu - zeminu, tak zakop vedro až po okraj a napusti do neho trochu vody (5-10 cm). Žaba tam padne a pretože je tam voda, tak nevyskočí. Z vody sa nevie odraziť. Ak nemôžeš vedro zakopať, tak budeš musieť urobiť takú plošinu s rampou, v strede ktorej bude okraj vedra - aby vyliezli na plošinu a odtiaľ spadli do vedra.
viktorviktor
06.09.10,08:24
Nechoď do pivnice v čižmách :-)) ,
príde jar a žaby sa vyskáču tak ako naskákali, napr. rosničky zimujú na stromoch v lese
durisovad
06.09.10,12:19
Skus zavolat ochranarov, nech pridu poprehadzovat drevo, zaby si pochytaju a odnesu, ked ich tak chrania.
andrea.holla
17.08.12,07:02
Len sa smejte. Mne sa nastahovali zaby pod vanu, vanovy bocny otvor malicky, nedociahnem do kazdeho rohu. Premyslam ze si najmem bociana :rolleyes:
Letko
17.08.12,07:08
Len sa smejte. Mne sa nastahovali zaby pod vanu, vanovy bocny otvor malicky, nedociahnem do kazdeho rohu. Premyslam ze si najmem bociana :rolleyes:

Len aby ti pán Bocian aj niečo nedoniesol :)
220870
17.08.12,07:17
Mne sa dostali pod palubovku v obývačke.Vždy keď vonku začalo pršať žaby kŕkali .:DInak neublížia skôr pochytajú muchy a pavúky.Možno trochu poradím.Žaba ide za svetlom preto lebo za svetlom idú muchy a komáre ktorými sa živí.U nás je žiab neúrekom od povodní.Mám francúzke okno na terasu.Keď sa vo vnútri svieti muchy a nočné motýle začnú nalietavať do skla a padať dolu.Žaby na to rýchlo došli a začali chodiť pod to okno zbierať muchy.Pri vhodnom počasí aj zo dvadsať žiab "ropúch".
Letko
17.08.12,07:21
Mne sa dostali pod palubovku v obývačke.Vždy keď vonku začalo pršať žaby kŕkali .:DInak neublížia skôr pochytajú muchy a pavúky.Možno trochu poradím.Žaba ide za svetlom preto lebo za svetlom idú muchy a komáre ktorými sa živí.U nás je žiab neúrekom od povodní.Mám francúzke okno na terasu.Keď sa vo vnútri svieti muchy a nočné motýle začnú nalietavať do skla a padať dolu.Žaby na to rýchlo došli a začali chodiť pod to okno zbierať muchy.Pri vhodnom počasí aj zo dvadsať žiab "ropúch".

Vraj keď olížeš ropuche chrbát, dostavia sa halucinogénne účinky - takže môžeš na tom aj zarábať, už len osloviť nejakých hipíkov a môžeš vyberať poplatky za zasvietenie :) (ty budeš svietiť, oni lízať)
Halli
17.08.12,07:26
:) fúúj ja už mám haluze pri pomyslení na to lízanie :)