nivarto
06.09.10,07:46
Zdravím.

Pre potreby schválenia sociálneho štipendia budem musieť vydokladovať svoj zárobok. Pracujem na dohodu od 14.marca až do 24. septembra tohto roku. Chcem sa vás opýtať, aké tlačivo je k tomu treba, resp. by som potreboval vzor a ten by som si vytlačil a dal zamestnávateľovi vyplniť a potvrdiť.

Díky za rady.
Tweety
06.09.10,05:48
Zdravím.

Pre potreby schválenia sociálneho štipendia budem musieť vydokladovať svoj zárobok. Pracujem na dohodu od 14.marca až do 24. septembra tohto roku. Chcem sa vás opýtať, aké tlačivo je k tomu treba, resp. by som potreboval vzor a ten by som si vytlačil a dal zamestnávateľovi vyplniť a potvrdiť.

Díky za rady.
Zamestnávateľ uvedené tlačivo aj s aktuálnymi údajmi vytlačí zo svojho mzdového softu, takže nemusíš mu dávať nič.
zk24
06.09.10,05:51
Zdravím.

Pre potreby schválenia sociálneho štipendia budem musieť vydokladovať svoj zárobok. Pracujem na dohodu od 14.marca až do 24. septembra tohto roku. Chcem sa vás opýtať, aké tlačivo je k tomu treba, resp. by som potreboval vzor a ten by som si vytlačil a dal zamestnávateľovi vyplniť a potvrdiť.

Díky za rady.


Tlačivo nepotrebuješ, maximálne tak žiadosť o vystavenie toho tlačiva. Zaleží aké máte postupy
nivarto
06.09.10,07:43
Ok dík za odpovede. Áno majú účtovný software aj tlačiareň :D
iriska
06.09.10,12:38
na sociálne štipendium v tomto šk. roku sa dokladujú príjmy za rok 2009. opravte ma, ak sa mýlim
nivarto
07.09.10,14:47
Ano, za minulý rok. Rok 2010 nie.
paaataaa
07.09.10,17:17
a musi student dokladovat svoj prijem...aj ked jeho mesacny prijem nepresiahol 1,2nasobok zivotneho minima jednej plnoletej fyzickej osoby..a tym padom sa ten prijem nerata???
nivarto
07.09.10,17:32
Ano musíš vydokladovať, aj keď nepresiahol sumu 2400 eur. A rátať sa ti do štipendia nebude.
Katy a R
07.09.10,19:13
Ak má študent príjem - zmluva podľa občian zákonníka - zdaňovaný podľa § 6 ... dokladá to (k štipendiu) nejakým potvrdením z DU .. alebo prikladá daňové priznanie, alebo ako :confused::confused:
paaataaa
08.09.10,13:20
lenze ja som danove nepodavala..kedze som ani nemusela..minuly rok som zarobila dakych 1000 eur tusim....a nemam doma uz papiere o prijme...a bolo by asi dost komplikovane to teraz vybavovat....ale snad ma nebudu postihovat..ved ten prijem sa ratat tak ci tak nebude predsa :)
iriska
09.09.10,11:59
lenze ja som danove nepodavala..kedze som ani nemusela..minuly rok som zarobila dakych 1000 eur tusim....a nemam doma uz papiere o prijme...a bolo by asi dost komplikovane to teraz vybavovat....ale snad ma nebudu postihovat..ved ten prijem sa ratat tak ci tak nebude predsa :)

VŠ má asi svoj systém prideľovania štipendií a myslím, že ten príjem je potrebné dokladovať, keď je tam napísané, že je potrebné ho dokladovať. To že UŽ nemáš papiere o príjme znamená, že akonáhle si dostala od zamestnávateľa doklad o príjme a zistila si, že nepodávaš daňové, tak si ho vyhodila alebo čo? - takýto postup neodporúčam.
Neviem, či VŠ nejako preveruje príjem, nechcem maľovať čerta na stenu, ale budeš mať na to, keď ti štipendium nariadia vrátiť za celý rok?
paaataaa
09.09.10,14:53
tak ale vo vyhlaske je napisane, ze do tej spominanej vysky sa prijem nezaopatreneho dietata neberie....tak skola sa nemoze rozhodnut ze ona ten prijem brat bude..bolo by to protizakonne :)....a u mna by to bolo asi kusok komplikvane teraz zhanat ten papier o prijme..asi som ho naozaj vyhadzovat nemala no :(..tak hadam im bude stacit, to ze som danove nepodavala :)
iriska
10.09.10,05:28
nemyslím, že by to bolo protizákonné. čo sa považuje za príjem pri jednej dávke, nemusí sa pri druhej a naopak. myslím si, že zamestnávateľ by s tým dokladom o príjme nemal nejaký extra problém, skôr to bude tým, že - načo si to budem zháňať, čo keď mi na to neprídu. Myslím, že si tú žiadosť podáš aj napriek našim varovaniam, takže ja tu končím.
paaataaa
10.09.10,08:33
no lenze ja hovorim o vyhlaske ministerstva skolstva tykajuce sa socialnych stipendii....takze ten prijem sa brat nemoze predsa..ked to nariadila vlada....a ide o to, ze ja som brigadovala cez agenturu...ktore teraz ako keby sa pod zem prepadla....takze naozaj by ma to asi stalo vela penazi a casu zhanat ich...keby ten papier mam ..nemam problem ho dokladovat...ved tak ci tak sa ten prijem neberie....len mi ide o to, ci bdu dake postihy..ak im dam len ten doklad ze som danove nepodala no ...