Sojka 007
06.09.10,09:00
Ahojte. Riaditeľka mi dala úlohu napísať aprobačný poriadok. Vraj je to dokument , ktorý presne vymedzuje kto za koho môže zastupovať, čo kto môže podpísať , kto môže písať nadriadeným orgánom atď. Stretli ste sa s nečím takým? Pretože ja nie a netuším ako tomu dám hlavu aj pätu... Tiež mám napísať aprobačný protokol čo vraj je zoznam vnútorných smerníc podľa oblastí.To je ale jednoduchšie. Vopred ďakujem.
susann2
07.09.10,04:42
My máme v organizačnom poriadku uvedené všetky riadiace funkcie, vrátane toho, čo kto má vykonávať vo svojej pôsobnosti. Čo sa týka riaditeľa, niektoré činnosti za ktoré zodpovedá, sú uvedené v zákone 596/2003 Z.z. o školskej samospráve a do organizačného poriadku sú len opísané. Na základe tohto organizačného poriadku máme vypracovaný príkaz riaditeľa "Rozsah právomocí vedúcich zamestnacov". Z toho je zrejmé, čo kto môže podpisovať, je v ňom riešené aj delegovanie niektorých činností riaditeľa na ostatných vedúcich zamestnancov ako i schvalovanie niektorých činností v prípade zastupovania.
Pozerala som aj či nemá niekto na nete uverejnený čisto aprobačný poriadok a našla som len tento, ale je to riešené tiež formou príkazu, možno pomôže
http://www.genpro.gov.sk/ext_dok-pr10_2006-1841/35121c
Sojka 007
07.09.10,05:26
Ďakujem véééééééľmi pekne. Pomohla si mi.Práve prepisujem aj organizačný poriadok a doplňujem tam tiež údaje zo zákona 596/2003. Ja som nenašla žiadny aprobačný poriadok a už som si myslela že ho ani nikto nemá, že to len riaditeľka vymýšľa. Ešte raz ďakujem a prajem príjemný deň.