kofco1
06.09.10,11:24
Dobrý deň, potreboval by som poradiť v oblasti stravných lístkov.

Budem zamestnávať od októbra 2010 zamestnancov, zo zákona mi vyplýva zabezpečiť stravu zamestnancom. Chcem im dávať stravné lístky.

Chcel by som sa opýtať, keď im dám stravné lístky za 2,70 EUR/deň koľko musí doplácať zamestnanec (45 percent?) ???

Je možné aby spoločnosť hradila zamestnancovi plnú sumu 2,70 EUR bez toho aby si musel zamestnanec niečo doplácať? Ak áno, boli by tieto výdavky daňovo uznané?

Ďakujem za pomoc.
Tweety
06.09.10,09:40
Dobrý deň, potreboval by som poradiť v oblasti stravných lístkov.

Budem zamestnávať od októbra 2010 zamestnancov, zo zákona mi vyplýva zabezpečiť stravu zamestnancom. Chcem im dávať stravné lístky.

Chcel by som sa opýtať, keď im dám stravné lístky za 2,70 EUR/deň koľko musí doplácať zamestnanec (45 percent?) ???

Je možné aby spoločnosť hradila zamestnancovi plnú sumu 2,70 EUR bez toho aby si musel zamestnanec niečo doplácať? Ak áno, boli by tieto výdavky daňovo uznané?

Ďakujem za pomoc.
Daňovo uznaným nákladom na stravu zamestnanca je maximálna suma 55% z 3,60|€, tj. 1,98 zvyšok môžete hradiť zo SF( ak to v tej sume nebude možné, zvyšok hradí zamestnanec, alebo bude nedaňovým nákladom.
janaGT
06.09.10,09:44
Minimálna hodnota stravného lístka od 1.4.2009 predstavuje najmenej 75 % stravného poskytovaného pri pracovnej ceste v trvaní 5 až 12 hodín (3,6 € x 75 % = 2,7 €).
Maximálny príspevok zamestnávateľa na stravu je 55% z 3,60 eur čo je 1,98 eur. to je daňovo uznateľný výdavok.
Rozdiel 2,7 - 1,98 je 0,72 eur, to si buď doplatia alebo to môžeš doplácať ty ako zamestnávateľ zo sociálneho fondu.