LenkaBr
06.09.10,13:05
Dobrý deň, ahojte, mám na vás prosbu/otázočku.
Robím personalistiku, mzdy, prípravu dokladov pre účtovníčku a "devu pre všetko" v montážnej firme.

Mám ako jediná vo firme (sama žena medzi robotníkmi) prístupové práva na elektronické služby pre poisťovne a banku a tiež na PC do programu miezd (poverená osoba podľa zák. o ochrane osobných údajov a bezpeč. projekt - prístup na môj pc nemá nikto iný).

Ešte som tohto roku nebola na dovolenke aj vzhľadom na to, že šéf priberá nových ľudí v rámci projektu ESF, ktorý nám bol schválený.

Práve dorazila šéfova sestra, že jej kázal prísť sa ku mne zaučiť, aby mohla tieto veci "robiť", kým budem na dovolenke.

A teda teraz moja otázka: je možné teraz novopribratých zamestnancov riešiť aj papierovou formou namiesto elektronicky?

Nie je mi príliš po srsti dať jej prístupové heslá k pc a k e-službám.... a zároveň neviem... súhlas so spracovaním OU budú dávať aj jej aj mne?

Čo mi poradíte?
nesca
06.09.10,11:24
Nedávno som riešila niečo podobné.Heslá som nedala ani vlastnej šéfke :-) Nie však preto,žeby som nechcela,ona nemala záujem sa v tom EZU vŕtať. Teoreticky by si nemala nikomu poskytnúť tie prístupové údaje,niekde v tých papieroch sa určite nájde nejaká vetička o tom....ale prax bude asi iná.Zhodou okolností sme tiež príjmali nového zame-nca,zdravotná počkala na mňa a do SP zaniesla prihlášku v papierovej forme.Schválne som sa na to pýtala na našej pobočke,je to tak možné,len netreba dodatočne prihlasovať elektronicky, aby v tom nemali hokej.
polis1
06.09.10,11:39
mám s tým skúsenosť tak isto som bola na dovolenke a firma potrebovala prihlásiť zamestnanca a zobrali to na pobočke v papierovej forme a keď som sa potom pozrela, či je to prihlásené cez EZU tak to tam bolo takže určite aj takto zoberú.
LenkaBr
06.09.10,11:48
a súhlas so spracovaním OU? aj zastupkyni aj mne potom dodatocne?
bsp1
06.09.10,11:53
Suhlas so spracovanim? Ked su data spracovavane interne a su to iba data, ktore su podla legislativy potrebne, nie je potrebny suhlas zamestnanca. Neviem, v akom vztahu bude sefova sestra. Interny zamestnanec? A ak sa spracovavaju aj data nad ramec a zamestnanci dali suhlas, dali ho firme a nie osobe. Ale kedze som nevidela vase dokumenty, neviem sa k nim presne vyjadrit.
bsp1
06.09.10,11:55
Vsetky doklady zoberu aj v papierovej podobe a akceptuju ich. Nikdy sme s tym problem nemali. Dokonca aj vykaz, len potom poslu upozornenie, ze je ho potrebne posielat elektronicky (ak mate povinnost zo zakona).
LenkaBr
06.09.10,12:29
Ďakujem vám :)