Ervin
11.08.04,14:40
Zákon o obch. registri a predtým Obchodný zákonník umožňoval a umožňuje zápis fyzickej osoby podnikateľa do Obchodného registra. Takýto zápis nie je samozrejme povinný. Je dobrovoľný. Zaujímalo by ma aké prektické výhody plynú z takéhoto postupu resp. čo vedie resp. viedlo fyz. osoby podnikateľov k takýmto zápisom (okrem možnosti udeliť prokúru)???? Máte s tým nejaké skúsenosti ?????
Vevey
05.06.05,21:58
Tiez som bola prekvapena, naco si komplikuju zivot podvojnym uctovnictvom, komplikovanym zdanovanim a inymi dalsimi povinnostami. A oni mi na to: rakuska podnikatelka odmieta uzatvorit obchod s niekym, kto sa nepreukaze vypisom z OR a v druhom pripade to bolo len slovo likvidator a skrivene obocie signalizujuce: viac sa nepytaj. Tak som do toho viac nerypala a len to zauctovala.
bepo
06.06.05,05:45
V 90-tych rokoch ak chcel niekto podnikať v zahraničí tak sa mi zdá že musel byť zapísaný v OR.Teraz už nemusí.
Nuno
09.06.05,14:03
praveze do niektorej novely obchodneho zakonnika (asi tej predvstupovej, ale nie som si isty) musela byt zahranicna fyzicka osoba podnikajuca u nas zapisana povinne do ORSR. teraz prave pripravujem pre jedneho ceskeho statneho obcana vymaz, kedze ta povinnost mu zanikla.