janulka307
06.09.10,15:05
dobry den.chcem vas poprosit o pomoc.mala som modem v oprave a teraz ked som ho pripojila k pc nejde mi net.co treba urobit aby to islo?potrebujem podrobny navod lebo som amater a nevyznam sa v tom.dakujem pekne.
Vlado40
06.09.10,13:28
Aký modem ?Od koho je net ?
janulka307
06.09.10,13:39
modem je Glitel GT 318 RI a net je od t-comu
Vlado40
06.09.10,14:19
Treba spojiť modem s PC sieťovým káblom ,spustiť inštalačné CD a zadať prihlasovacie údaje na internet meno a heslo.Samozrejme do modemu zapojiť kábel od T-Com.
janulka307
06.09.10,14:53
volala som do t-comu a tam mi povedali ze cez instalacne cd sa to uz neda lebo uz to raz bolo instalovane.ze si to musim nastavit v pc.lenze ja neviem co a kde nastavit.co teraz?
Fero11
06.09.10,15:07
Tak ako bolo spomenute, prepoj patch kablom PC a modem a zadaj do web prehliadaca adresu http://192.168.1.1
meno pouzivatela: admin
heslo: adslroot
Viac info aj tu http://www.glitel.sk/318ri.htm
mas tam aj navod atd ...
Ynot-design
12.09.10,09:35
dobry den.chcem vas poprosit o pomoc.mala som modem v oprave a teraz ked som ho pripojila k pc nejde mi net.co treba urobit aby to islo?potrebujem podrobny navod lebo som amater a nevyznam sa v tom.dakujem pekne.
Existuje ešte jedna alternatíva. Na modeme Glitel je v zadu maličký kruhový otvor z názvom reset. treba modem zapnúť a zatlačiť to maličké talčítko po dobu dlhšiu ako 5 sekúnd. potk nho vypnuť a znovu zatlačiť na 5 sekúnd. a po resetovaní sa vymažú všetky nastavenia, ktoré ste kedy robili a môžete ho nastaviť opäť ako keď ste ho prvý krát dostali do rúk. Inštalačné cd vložiť do CD mechaniky spustiť program a riuadiť sa inštrukciami. budete potrebovať ak zmluvu kde je meno a heslo ktoré musíte zadať. a musí to fungovať. tým resetovaním Glitelu sa modem nastaví do továrenským výrobných hodnôt, teda bude sa správať ako úplne nový modem. a nie je potrebné nič nastavovať v PC.
janulka307
18.09.10,06:40
dakujem vsetkym za rady.skusala som vsetko ale nic nepomohlo.nakoniec som odniesla modem aj celu zostavu do opravy tam zistili ze odisla sietova karta.uz je vsetko ok.este raz dakujem :)