stanuss
06.09.10,16:40
Ahoj porada,
môže zamestnanec,ktorý mi dnes predložil rozhodnutie o priznaní invalidity so ZPS 80 % s dátumom od 06.09.2010 pracovať?
Ak mu lekár podľa posudku nedovolí pracovať na pôvodnom prac.mieste (murár), ako s ním bez problémov ukončiť pracovný pomer a na čo všetko má nárok. Zamestnávateľ mu možno ponúkne inú prácu, nechce mu ukončiť PP,nakoľko od neho nemá ešte posudok. Menovaný pracoval viac ako 5 rokov.
Zatiaľ sa dohodli na dovolenke.
Ďakujem
veronikasad
06.09.10,14:43
Ahoj porada,
môže zamestnanec,ktorý mi dnes predložil rozhodnutie o priznaní invalidity so ZPS 80 % s dátumom od 06.09.2010 pracovať?
Ak mu lekár podľa posudku nedovolí pracovať na pôvodnom prac.mieste (murár), ako s ním bez problémov ukončiť pracovný pomer a na čo všetko má nárok. Zamestnávateľ mu možno ponúkne inú prácu, nechce mu ukončiť PP,nakoľko od neho nemá ešte posudok. Menovaný pracoval viac ako 5 rokov.
Zatiaľ sa dohodli na dovolenke.
Ďakujem
rozhodnutie o priznaní invalidity je z UPSVaR alebo zo SP ? Požiadal o invalidný dôchodok ?
stanuss
06.09.10,16:11
Má len potvrdenie zo Sociálnej poisťovne, že ho dňom 06.09.2010 uznávajú invalidným s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť 80 % a požiadal si aj o invalidný dôchodok ELDP ešte v 8/2010.
VieraPopluharova
06.09.10,16:36
Nuz bez ironie som zvedava aku pracu zamestnavatel poskytne byvalemu murarovi pri takomto postihnutí, ja osobne som na 75% a mala som problem si vybavit uctovne prace,mam povolene len 4 hodiny denne a to s prestavkami,a to takymi, ze lahnut si a pod.Napis co mu ponukol.
Samozrejme, ze mu nechce ukoncit pracovny pomer ak robil viac ako 5 rokov- narok na odstupné prípadne odchodné pri 1. odchode do dôchodku.