samandicka
06.09.10,16:06
Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu. V juli som si na promocii objednala fotografie od "pana fotografa" Milosa Koblisku. Priamo tam som vypisala CERUZKOU, ktoru mi dal, objednavku na fotky z promocie. povedal ze nam posle 20 fotiek ale nakoniec mi poslal len 9 fotiek, a aj to len 3 zabery a z kazdeho 3 vyhotovenia. Jednoducho klamostvo! Na jednom zabere mam odrezane nohy a na druhom zatvorene oci. To znamena ze za 27eur som dostala jednu pouzitelnu fotku v 3 vyhotoveniach. na internete som teraz nasla kopec for, kde sa ludia stazuju na tohto cloveka. momentalne nedviha telefon, na maily vobec neodpisuje. Mam narok na reklamaciu? Ako ho donutit vratit peniaze? Zlu reklamu mu spravim, ale najprv chcem dostat svojich 27eur naspat.
jedine co od neho mam je obalka, v ktorej mi to poslal. ziadna faktura, ziadna objednavka, jednoducho nic. Poradte prosim Vas, co mam robit. jednoznacne to nechcem nechat tak.
Chobot
06.09.10,14:18
Dobry den,

chcem Vas poprosit o radu. V juli som si na promocii objednala fotografie od "pana fotografa" Milosa Koblisku. Priamo tam som vypisala CERUZKOU, ktoru mi dal, objednavku na fotky z promocie. povedal ze nam posle 20 fotiek ale nakoniec mi poslal len 9 fotiek, a aj to len 3 zabery a z kazdeho 3 vyhotovenia. Jednoducho klamostvo! Na jednom zabere mam odrezane nohy a na druhom zatvorene oci. To znamena ze za 27eur som dostala jednu pouzitelnu fotku v 3 vyhotoveniach. na internete som teraz nasla kopec for, kde sa ludia stazuju na tohto cloveka. momentalne nedviha telefon, na maily vobec neodpisuje. Mam narok na reklamaciu? Ako ho donutit vratit peniaze? Zlu reklamu mu spravim, ale najprv chcem dostat svojich 27eur naspat.
jedine co od neho mam je obalka, v ktorej mi to poslal. ziadna faktura, ziadna objednavka, jednoducho nic. Poradte prosim Vas, co mam robit. jednoznacne to nechcem nechat tak.

Keď sa ženil brat, tak mu robil fotky jeden fotograf z bratislavského fotoštúdia. Po vyvolaní záberov (bolo to pred 18 rokmi, kedy sa ešte používal klasický kinofilm) na každej fotke bol cca 2 cm čierny pás na kraji po celej výške. Najprv sa štúdio vykrúcalo, že "niekde sa stala chyba" a tak. Švagriná tam nabehla s takým krikom a energicky, že štúdio nielenže so zľavou spravilo nové fotky, ale zaplatilo požičanie šiat a výrobu novej kytice.

Tak navštív fotografa osobne a pekne mu prehovor do duše tak, aby sa ani k slovu nedostal. Ešte jeho "kvalitnú" prácu môžeš pekne zverejniť ako sťažnosť na www.staznosti.sme.sk.
samandicka
06.09.10,14:21
dakujem, urcite napisem aj staznost. ale skor ma zaujima nejaky pravny nazor, ci vobec ma clovek pravo reklamovat takyto tovar
buchač
06.09.10,15:08
dakujem, urcite napisem aj staznost. ale skor ma zaujima nejaky pravny nazor, ci vobec ma clovek pravo reklamovat takyto tovar

Opýtam sa ...

To si dopredu zaplatila ????...sa čudujem ...ešte tak zálohu , budiž ...

A aj inak poviem ...dlabať na tie peniaze , na sťažnosti , na reklamácie ...

To všetko Ti už predsa tie TVOJE fotky nevráti , spomienky na udalosť...tie sú už stratené ...

A že mu negatívnu reklamu urobíš ???...na to on zvysoka kašle , keď má asi stále nejakých zákazníkov ...
samandicka
06.09.10,15:12
to bolo poslane na dobierku, takze som to prebrala a zaplatila a potom som skoro odpadla.

ja fotky mam, moj otec ma dobry fotak a spravil mi dokonca lepsie fotky ako on, len nie z toho uhlu ale to nevadi.

tu negativnu reklamu vyriesime na skolach, myslim ze sa do toho dame viaceri a osobne tam budem o rok stat a ukazovat studentom jeho pracu. bohuzial uz 2 roky sa ludia na neho na nete stazuju, problem je ze v den promocie ho nema kto preklepnut. planujem pisat mail aj na rektorat, naozaj ma zaujima, kto ho vybral a ake stanovisko zaujmu oni k nasim staznostiam
Rozalka
06.09.10,16:22
Aj my poznáme prácu tohto fotografa. Treba napísať na rektorát, aj môj syn to má v pláne.
Samandicka, skús si zrátať, koľko vás bolo na promóciách a koľko si za túto nekvalitnú prácu "pán fotograf" účtoval, čiže aký bol jeho denný zárobok.
Asi ti to vyrazí dych.
samandicka
06.09.10,16:28
ved presne to je to, co ma stve najviac. jeden blbec, ktory ma asi dobre znamosti, sa nabali za par dni a potom rok nedviha telefon. a to ze ludia s nim maju zle skusenosti uz viac rokov po sebe a stale promocie foti on.

my tiez napiseme na rektorat, ked uz nic ine, len nech uz o rok vyberu nieco lepsie, lebo toto je hanba aj celej univerzity. rodicia chceli mat peknu spomienku a namiesto toho asi kazdeho rodica pekne vytocili pri preberani tohto balicka :(
Zita5
06.09.10,16:46
Že by toto bol ten neposlušný fotograf http://www.zrsr.sk/zr_vypis.aspx?ID=1&V=A , ak áno ,tak začať živnostenským úradom.
samandicka
06.09.10,16:51
ano je to on.

a co na tom zivnostnenskom?
Zita5
06.09.10,17:00
ano je to on.

a co na tom zivnostnenskom?

A dal sa Vám otvoriť jeho živno register ? Čo na živnostenskom ? Netreba podporovať takýchto podnikateľov , treba podať na neho podnet , za nekvalitné služby a predaj služieb bez dokladu .
Zita5
06.09.10,17:02
dakujem, urcite napisem aj staznost. ale skor ma zaujima nejaky pravny nazor, ci vobec ma clovek pravo reklamovat takyto tovar

Reklamovať máte právo , len mám obavu, že ak neberie telefón, neodpisuje na email, tak nebudete mať u koho uplatniť reklamáciu .
samandicka
06.09.10,17:03
nedal ale ked som sla cez vyhladavanie a po zadani jeho mena som klikla na aktualny vypis a link bol uplne rovnaky :) takze sa veru jedna o pana Koblisku

skusim teda podat aj tam podnet, nech uz konecne prestane kazit ludom fotky a aby ludia mohli mat z promocii aj pekne spomienky
samandicka
06.09.10,17:07
este je moznosti ist priamo k nemu, adresu mame, ale neviem ci by sme nieco vybavili
na neho treba asi nieco raznejsie
Zita5
06.09.10,17:10
este je moznosti ist priamo k nemu, adresu mame, ale neviem ci by sme nieco vybavili
na neho treba asi nieco raznejsie

Stačí si vygogliť jeho meno a sťažností je viac než dosť
http://www.strategie.sk/showdoc.do?docid=6594&pId=3587
samandicka
06.09.10,17:16
pozrite toto>

mojasvadba.sk/forum/show.php?vThreadID=35310

je to vobec mozne, aby stale on fotil? tak neseriozne spravanie...
problem je v tom, ze ked je student v aule a fotograf ho znalari na fotky tak ani len netusi, co je dany fotograf zac. a tento evidentne z toho zije

pri telefonate nema problem zlozit telefon a potom uz nedzvihne vobec
aknicul
27.05.12,16:17
pozrite toto>

mojasvadba.sk/forum/show.php?vThreadID=35310

je to vobec mozne, aby stale on fotil? tak neseriozne spravanie...
problem je v tom, ze ked je student v aule a fotograf ho znalari na fotky tak ani len netusi, co je dany fotograf zac. a tento evidentne z toho zije

pri telefonate nema problem zlozit telefon a potom uz nedzvihne vobec

suhlasim, toto iste sa stalo prave teraz v piatok aj mne. Som zvedava, ako tento problem bude riesit. Totalne zly pristup k zakaznikovi, unudene spravanie, skakanie do reci a na koniec vypnutie telefonu. A tiez som naletela na to, ze ked sa tam mota s fotakom po skole a ponuka svoje sluzby, ze skola o nom vie a ze je seriozny. Absolutne ho neodporucam nikomu. Je to skutocne sklamanie na mojej strane a negativna skusenost.
jsedlon
16.07.14,10:25
Mám rovnakú skúsennosť, je to podvodník