martinitka
06.09.10,17:11
Ahojte, prosim Vas, viete mi poradit, ci mam pravo na vypovedanie zmluvy (viazanost 24 mes.) v pripade, ze mi internet nefunguje uz stvrty tyzden? Napriek tomu, ze som tam dnes poruchu nahlasovala uz stvrtykrat, tak sa mi nikto od nich ani len neozval, nie este aby bola porucha odstranena! Nehovoriac o tom, ze faktura mi prisla na plnu sumu... Boli tu v okoli nejake povodne, takze myslim, ze porucha bude sposobena prave tym... to ma snad ale za tie styri tyzdne niekto kontaktovat mohol, myslim si. Skuste mi, prosim, poradit. Dakujem... Martina
truch
06.09.10,15:16
Odporúčam ísť tam osobne, žiadať späť platbu. Oni vedia pozrieť či je to funkčné a či sa internet používal, len sú strašne pomalí.
durisovad
06.09.10,15:19
V posledej dobe aj nam internet nefungoval. nahlasila som poruchu a asi do piatich hodin to sprevadzkovali. Po tyzdni nam volal clovek, ci sme doma, ze pride opravit poruchu. Ked som povedala, ze uz je to davno v poriadku, poznamenal, ze maju medzi sebou nejaku divnu komunikaciu, lebo jemu to nahlasili len teraz.
Braňo
06.09.10,15:24
Reklamáciu T-comu vybavuj určite písomne (nie cez telefón) a žiadaj o vrátenie sumy za obdobie kedy Ti nefungovala služba.
durisovad
06.09.10,15:53
Este by som podotkla, ze ked som reklamovala nefungovanie internetu, povedali mi, ze maju vela poruch kvoli povodniam. Lenze v nasej stvrti ziadna povoden nebola, naopak v robote sme mali mierne vytopene a internet isiel. Operator trochu zalapal po vzduchu, ale poruchu dost rychlo odstranili.
Ak internet nefunguje taku dlhu dobu, je prinajmensom narok na vratenie poplatku, ktory uctovali.
andrea355
06.09.10,16:10
vypovedat zmluvu urcite mozes, len budes platit.. mala by si to mat presne uvedene v zmluve o pripojeni, cca to byva 200 eur. tiez mam od nich internet, povoden sme nemali ani nic podobne, ale funguje ako sa mu zachce - raz ide, raz nie. tiez mam 24 mes. viazanost a tesim sa kedy vyprsi a uz s nimi nechcem mat nic spolocne.. este nikdy nic nevyriesili nacas a k mojej spokojnosti.. a ked uz to budes reklamovat, tiez odporucam prist osobne a nedat sa odbyt, lebo telefonicky ani mailami toho vela nevyriesis, mam s tym bohate skusenosti..
durisovad
06.09.10,16:53
Mame internet od T-COM uz asi 4 roky a sme s nim vcelku spokojni., Je pravda, ze obcas su vypadky, ale na telefonicku reklamaciu doteraz reagovali dost pruzne. Predtym sme mali WIFI a to viac nefungovalo ako fungovalo, naviac prevadzkovatel nikdy nebol zasiahnutelny. Internet nesiel, ale faktury prichadzali velmi pravidelne. Riesila som to tak, ze som mailom poslala oznam, ze o ich sluzby zaujem nemam a faktury som neplatila. Doteraz sa neozvali, neviem, ci vobec este existuju.
Laco.SK
06.09.10,19:52
Vypovedať zmluvu môžeš kedykoľvek, ale dobre si preštuduj, aka je tam zmluvna pokuta. Byva to väčšinou malýmí písmenkami ...

Čo sa týka nefunkčnosti, tak to neverím, že by to nevedeli odstrániť 4 týždne... U nás povodne ani také veľké neboli, no vyplavilo a roztrhlo im optický kábel (odborníci vedia, o čom hovorím) a porucha bola odstránená ani nie za 10 hodín ...

Ja na tvojom mieste navštívim osobne T-Centrum a podám reklamáciu. Bolo by dobré, ak by si mala aj niejaký doklad, že si poruchu hlásila. Proste "papier" je vždy "papier" a aj bude...

Ale ako tu už bolo písané, oni sa vedia pozrieť, kedy bolo posledné prihlásenie a vedia aj to, ak si sa pokúšala pripojiť a pripojenie zlyhalo ... Je to vždy o ľuďoch. Ak je to zapríčinené poruchou zo strany telekomu, poplatok by ti mali vrátiť.

Niekedy, je však problém aj u zákazníka, napr. porucha modemu alebo routeru. Nikde si sa nezmienila, že či si skúšala iný router/modem, či si sa skúšala pripojiť na internet z iného počítača/notebooku z tvojej linky a pod.

Dosť často sa stáva, že internet nejde z jednoduchého dôvodu a to, že počítač je zavírený a vírusy blokujú akékoľvek sieťové prpojenie (vlastná skúsenosť).
Vlado40
06.09.10,20:06
Dosť často sa stáva, že internet nejde z jednoduchého dôvodu a to, že počítač je zavírený a vírusy blokujú akékoľvek sieťové prpojenie (vlastná skúsenosť).

T-Com nerieši problém za modemom.Základ je kontrolka DSL na modeme.Ak svieti ,modem je napojený na T-Com a je tam internet ,ak bliká modem nie je napojený na T-Com ,nie je ani internet.Samozrejme musí byť správne zadané meno a heslo pre vstup na internet.Ak sú tieto údaje správne zadané a kontrolka DSL bliká ,chyba je na strane pred modemom k T-Com.Ak kontrolka svieti a nie je internet ,je to chyba na strane účastníka.
Fero11
07.09.10,05:04
Ak mas problem s internetom, tak najprv musis preverit, ci nieje chyba na tvojej strane. Pretoze ak ty sa pripajas a stale ti internet nejde, moze byt napr. vadny modem (a mozno si myslis, ze je chyba na ich strane).
Cize overit a vylucit vlastnu chybu (ak to nefunguje s tvojim modemom poziciat si od kamarata, samozrejme musi byt spravne nakonfugurovany atd .....)
Ja ked som mal problem s t-comom, tak najprv som vylucil svoju chybu a potom som zacal bombardovat t-com denne asi 3-4 krat, tak pridu na druhy den.
Pride technik s pristrojom a zisti, ci je funkcne pripojenie ak je, tak tym sa jeho praca konci (ak je to solidny technik, tak sa ti moze pozriet aj na nastavenie modemu (ale nemusi, za to nieje plateny)).
Ja som volal technika len raz a to nie z dovodu nefunkcnosti, ale z dovodu, ze som mal asi o 1/3 pomalsi NET ako som mal mat (nebral som do uvahy agregaciu). Trvalo to asi 5-6 dni kazdy den som volal 0800123456 a hovoril, ze ak to nespravia, tak budem sluzbu reklamovat a po tych 5-6 dnoch sa to upravilo a ide to OK az do teraz uz som aj postupil s T3 na T4.
Vypadky mozem pocitat pod 0,5% mozno aj menej (len ak je burka, tak na par min. to vypadne .... ale vtedy aj tak vsetko sam rucne vypinam)
martinitka
07.09.10,15:50
Ti kamosi na infolinke mi vcera povedali, ze na zajtra medzi osmou a desiatou hodinou ma "objednali" k technikovi, ihned dodali, ze to nemusi byt 100%,paradne sluzby! Ak sa mi zajtra neozvu,tak im tam budem volat 3x denne, pojdem na to tymto stylom. A pojdem aj do T-COMu osobne a nahlasim to tam... Uz som na to dost nahnevana pravdupovediac, lebo to trva az nepochopitelne dlho... Uvidim, co s tym.
S modemom problem nie je, nastavenia su spravne, ADSL preblikava...

...dakujem Vam za rady :-)
Vlado40
07.09.10,17:35
S modemom problem nie je, nastavenia su spravne, ADSL preblikava...
...dakujem Vam za rady :-)

ADSL nemá preblikávať , má svietiť.Preblikávajú linky.ADSL bliká keď sa nadviazuje spojenie , po pripojení trvalé svieti.Na modeme,routri Vigor sa dá pozrieť online stav, neviem či je to aj na iných.Všetky údaje sú zafarbené na zeleno,pri nejakom výpadku sú údaje červené.Niekedy stačí reštart okruhu T-Com.Môže to urobiť operátor na infolinke ,alebo stačí vypnúť router na 15 minút a okruh sa reštartuje sám.
Zabudol som poznamenať ,že operátor vidí či je modem prihlásený ,alebo sa snaží prihlásiť a spojenie je neúspešné.
Fero11
07.09.10,17:37
To ze preblikava ADSL, tak nic neznamena ...
Musis mat na 100% funkcny modem a s tymto sa musis skusit pripojit ak to nepojde, tak potom mozes vylucit chybu modemu a mozes zacat obtazovat t-com.
Neviem aky si typ, ale keby do telefonu slecna s hot line povedala, ze to nemusi byt na 100%, tak by som zvysil hlas minimalne o 100% a povedal by som jej, ze technik tu musi byt na 110%