pedro3366
06.09.10,17:15
Som rozvedený už niekoľko rokov. Mám dcéru, ktorá žije s ex-manželkou. Dcéra má 17 rokov a narodilo sa jej dieťa. S priateľom, ktorý otcovstvo priznal nie sú zobratý, ale sú spolu. Začala (tak mi aspoň bolo povedané), že začala navštevovať druhý ročník na strednej škole. Výživné platím poctivo každý mesiac ako mi určil súd. Ide mi o to ako to bude teraz s výživným, keď bude poberať materskú ale stále bude (ak teda bude) navštevovať školu? Dokedy musím platiť výživné? Môžem požiadať o zrušenie?
VieraPopluharova
06.09.10,15:23
Nuz podla mna do veku 18 rokov, potom uz by si nemusel i keby navstevovala skolu ak by sa o nu staral jej druh. V pripade, že by sa vydala, by Ti tato starost odpadla, nakolko by to prevzal jej manzel.Ale mozno Ti niekto poradí este viac, v tomto nie som velmi doma.
ivka70
06.09.10,15:37
Nuz podla mna do veku 18 rokov, potom uz by si nemusel i keby navstevovala skolu ak by sa o nu staral jej druh. V pripade, že by sa vydala, by Ti tato starost odpadla, nakolko by to prevzal jej manzel.Ale mozno Ti niekto poradí este viac, v tomto nie som velmi doma.


Ziadna 18rocna vekova hranica v takomto pripade neexistuje.
Pokial bude dcera chodit do skoly a nebude schopna sa sama zivit, aj ked ma dieta, tak ma otec vyzivovaciu povinnost.
Pravdu mas v tom, ze ak by sa vydala, prechadza vyzivovacia povinnost na manzela, pokial je zarobkovo cinny. Ak by to bol student, tak tiez vyzivovacia povinost otca manzelstvom nezanika.
pedro3366
06.09.10,16:27
On ma nejakych 23r. školu nenavštevuje, ale je nezamestnaný. Takže ked si ju v 18-tke vezme vyživovacia povinnosť končí? A ked si ju nevezme a ona skonči o dva roky školu budem musieť platiť až do 25r, alebo ako je to teraz?
ErinErin
06.09.10,17:03
Zákony hovoria o príprave na zamestnanie (štúdium), kedy je dieťa nezaopatrené a platí sa naň výživné. Ak nebude študovať po 18. roku, teoreticky by mala pracovať a živiť sa sama. Neviem, ako to je, ak je dcéra na materskej...