janneeca
07.09.10,05:25
Používam notebook asi 3 roky a v posledných týždňoch je veľmi spomalený. Dlho trvá kým sa načíta nejaká stránka, veľmi často zamrzne a treba ho reštartovať a keď ho chcem vypnúť tak mi viackrát vyhodí tabuľku, že niektorý program nereaguje. Myslím, že je len "zanesený" , či je tam nainštalovaných viac programov,ktoré sú zrejme zbytočné, prípadne poškodené. Len nechcem do toho moc zasahovať, aby som neurobila viac škody ako osohu.
Chcem sa spýtať, či stačí , keď kúpim CD na prečistenie. alebo bude lepšie zaniesť ho do servisu?
Ď.
220870
07.09.10,03:31
Lepšie je ho zaniesť do servisu.Ak ste ho dva roky nečistili tak sa ani nieje čo čudovať.Neviem koľko toho viete o počítačoch.Ak si trúfate .Treba ho vyčistiť stiahnite si z netu program ccleaner,pomocou tohto programu vyčistite počítač a následne defragmentujte disk.Toto je taký jednoduchý základ odporúčam urobiť takéto čistenie raz za dva mesiace.
Flinstone
07.09.10,04:23
asi by bolo dobre, keby sa na to pozrel niekto kto tomu rozumie. Čistiace CD by len vyčistilo cd-mechaniku od prachu, ale to zrejme nestačí.
janneeca
07.09.10,05:06
220870........ccleaner používam pravidelne, ale to je zrejme niečo vážnejšie.....takže zrejme zvolím ten servis

Flinstone....o počítačoch toho viem, toľko, ako bežný užívateľ :-), ale takéto niečo je už nad moje znalosti, preto nechcem do toho zasahovať neodborne.....
Flinstone
07.09.10,06:36
preto sú bežní užívatelia, ktorí sú si vedomí svojej nevedomosti dobrí užívatelia...
najviac škody narobia v PC tí, ktorí si myslia, že dokážu počítač vyladiť pomocou článku kdesi na nete...
Gapo
07.09.10,08:11
preto sú bežní užívatelia, ktorí sú si vedomí svojej nevedomosti dobrí užívatelia...
najviac škody narobia v PC tí, ktorí si myslia, že dokážu počítač vyladiť pomocou článku kdesi na nete...
:D s týmto si dovolím nesúhlasiť, ja som samouk a stačí mi dobrý návod.:D:D:D
Gapo
07.09.10,08:15
220870........ccleaner používam pravidelne, ale to je zrejme niečo vážnejšie.....takže zrejme zvolím ten servis

Flinstone....o počítačoch toho viem, toľko, ako bežný užívateľ :-), ale takéto niečo je už nad moje znalosti, preto nechcem do toho zasahovať neodborne.....

Defragmentáciu je potrebné, ako to napísal kolega urobiť, to veľmi spomaľuje počítač.
Ešte by som odporučil stránku www.viry.cz (fórum)
Flinstone
07.09.10,08:19
:D s týmto si dovolím nesúhlasiť, ja som samouk a stačí mi dobrý návod.:D:D:D
písal som o tých, ktorí si to iba myslia, nie o tých čo to zvládnu...
Na to aby sa dalo postupovať podľa návodu, musí mať už užívateľ aké-také vedomosti a skúsenosti.
poisonkatka
07.09.10,08:28
ja by som navrhovala odinstalovat programy, ktore sa nepouzivaju, prescanovat pc na virusy a nakoniec disk zdefragmentovat...ak to bude robit nadalej, tak formatovat disk....to vzdy pomoze :D
Gapo
07.09.10,08:51
Format disku, vymaže všetko čo na ňom je, nevadí? Ak nevie janneeca tie jednoduché činnosti, format disku ju položí na lopatky;)
zamestnankyna
07.09.10,09:15
Množstvo nainštalovaných programov samo osebe nie je najdôležitejší problém. Skôr ide o bežiace procesy a programy spúšťajúce sa pri štarte OS. Kamoškin NTB so 77 spustenými procesmi bol rád že spustil aspoň IE.
Skús niečo podľa tohoto (http://pcideas.tym.sk/view.php?cisloclanku=2007080006) článku alebo popros blížneho svojho.
poisonkatka
07.09.10,09:38
Format disku, vymaže všetko čo na ňom je, nevadí? Ak nevie janneeca tie jednoduché činnosti, format disku ju položí na lopatky;)

ved nevravim, ze to ma urobit sama :D vzdy sa najde nejaky ochotny sused, ktory pomoze a nemusi to davat za drahe peniaze do servisu
Ynot-design
12.09.10,09:24
Používam notebook asi 3 roky a v posledných týždňoch je veľmi spomalený. Dlho trvá kým sa načíta nejaká stránka, veľmi často zamrzne a treba ho reštartovať a keď ho chcem vypnúť tak mi viackrát vyhodí tabuľku, že niektorý program nereaguje. Myslím, že je len "zanesený" , či je tam nainštalovaných viac programov,ktoré sú zrejme zbytočné, prípadne poškodené. Len nechcem do toho moc zasahovať, aby som neurobila viac škody ako osohu.
Chcem sa spýtať, či stačí , keď kúpim CD na prečistenie. alebo bude lepšie zaniesť ho do servisu?
Ď.


Takže pokiaľ nemáte priamo skúsenosti s údržbou systému windows, tak odporúčam zaniesť do servisu svoje pc, ale treba si zálohovať svboje dáta. Fotky, hudbu, dokumnety, pretože nie raz sa stane že servisáci síce opravia PC ale vymažú ho do prázdna. Predpokladám , že za tri roky práce s PC bude zahltený z internetu, často mrzne aj kvôli tomu, že sa vo virtuálnej pamňti hromadia maličké aplikáciue na rôzne pomocné funkcie, toolbary v prehliadačoch, slabý antivírus, zbytočné programy, ktoré sa stále prihlasujú na web kvôli aktualizáciám a tak ďalej. spravte si zálohu toho čo si chcete zachrániť aj dajte si preinštalovať windows. najlepšie keď vám to spraví odborník.
day
12.09.10,09:34
chlapci z IT hovorievaju, ze chyba moze byt aj medzi PC a stolickou :)

teraz vazne, na servisoch je najlepsie, ze si musis sam vsetko zalohovat, vycistit pc na nulu dokaze vacsina uzivatelov, spravny servis dokaze vratit pc s povodnou tapetou, len s odstranenou chybou
Veronika 86
04.02.11,13:44
Ja som napr. stiahla softver zdarma na zrychlenie pocitacu 360Amigo System Speedup...Sice k dispozicii je aj spoplatnena verzia, ale ta zdarma ma iba nejake obmedzenia..
Je to softver 360amigo System Speedup..da sa najst cez google :)
Agostino
04.02.11,14:09
V prvom rade treba mať nainštalovaný nejaký antivírový program , na ktorom bežia pravidelné aktualizácie.
Tak isto môžeš mať bordel v registri a na pevnom disku, kde sa nachádzajú prebytočné a chybné súbory. Za tie roky sa ti tam musela nahromadiť celkom pekná zbierka.
Nasledovne by si mala dať všetko prečistiť cez CCleaner, ktorý operačný systém zbavuje od Cookies, dočasných súborov z internetu, vyprázdňuje kôš, schránku atď. Tento program výborný program a navyše je úplné zdarma.
A keby ti už toto nepomohlo, tak už ti asi ostáva jediná vec "preinštalovať celý operačný systém", ale to by som nechal úplné nakoniec keď budú odskúšané všetky alternatívy.
Veronika 86
05.02.11,11:53
[QUOTE=Agostino;1644456]V prvom rade treba mať nainštalovaný nejaký antivírový program , na ktorom bežia pravidelné aktualizácie.
Tak isto môžeš mať bordel v registri a na pevnom disku, kde sa nachádzajú prebytočné a chybné súbory. Za tie roky sa ti tam musela nahromadiť celkom pekná zbierka.
Nasledovne by si mala dať všetko prečistiť cez CCleaner, ktorý operačný systém zbavuje od Cookies, dočasných súborov z internetu, vyprázdňuje kôš, schránku atď. Tento program výborný program a navyše je úplné zdarma.
A keby ti už toto nepomohlo, tak už ti asi ostáva jediná vec "preinštalovať celý operačný systém", ale to by som nechal úplné nakoniec keď budú odskúšané všetky alternatívy.[/Q

Dakujem..Je to dost rozumna rada, ale nie relevantna pre moj pripad, pretoze ja som uz vyskusala vselico, ale vsetko som vyskusala, ale 360amigo mi pomohol vyriesit moj pripad, a taktiez mam tu 'Pro' verziu, ktora je uplne skvela!!! Vrelo odporucam!!!!!!!
salvosko
05.02.11,12:39
V prvom rade chkdsk a memtest deti.