zuzu.00
09.11.05,12:51
Dnes som náhodne objavila túto stránku a som nesmierne rada. Myslím, že mi bude napomoci. Prosím o pomoc skúsených, od januára 2006 mám začať robiť mzdy. Chcem poprosiť o pomoc ako na to . Nikdy v živote som to nerobila. Ide mi najmä o to aby som bola stále v ,,obraze ". Programu sa ani tak nebojím ale čo všetko si musím naštudovať a kde to hľadať, o čo sa mám oprieť. Čo všetko mi treba každý mesiac robiť na čo nezabudnúť. Ako ste vy začínali? Aspoň tie základy a človek už potom do to postupne príde ( aspoň si myslím). Dosť sa toho obávam a viem že to bude ťažké. Ďakujem
brm
09.11.05,12:01
najprv si prelistuj poradu hore dole aj sto krát...je tu množstvo tém vhodných pre teba...ušetrí ti to veľa otázok

potom si ešte kúp zákonník práce aj s výkladom, zopár ich je na trhu...to bude tvoja biblia...
k tomu si prelúskaj zákon o dani , sociálne poistné, zdravotné poistné...
zaobstaraj si dobrý program na mzdy...z účtovníčkou sa dohodni, aké zostavy potrebuje, podľa toho tiež vyberaj mzdový program...
a keď ešte potom všetkom budeš mať chuť do života a do práce, potom ti to len naplno vypukne...vitaj medzi nami...
:D
nikulik
09.11.05,12:09
No zuzi, drzim palce, ale musím ti povedať, že to bude úplne zbytočné keby sme ti tu vypisovali litánie co vsetko musíš spraviť, na aké dôležité dátumy nesmieš zabudnúť atď. To sa proste takto nedá, pretože toho je stále veľa. Ja robím síce mzdy len od januára ale poviem ti pravdu, stále sa učím niečo nové, a je lepšie keď to príde postupne, ako keby si mala rozoberať všetko a potom mať z toho guláš. Najprv by som ti doporučila tak ako napísala karkulka, popozerať si základné veci, čo sa týka výpočtu výplaty, odvodov, a keď začnes robiť mzdy konkrétne každému zamestnancovi tak potom postupne prídeš aj na otázky, ktoré nebudeš vedieť, a práve v takej chvíli je tu porada!!!! :)

Tak prajem pevné nervy, hlavne pri styku s poisťovňami a úradmi, práca by nás predsa mala baviť, tak šup-šup do toho :D
adam
09.11.05,13:35
http://www.porada.sk/showthread.php?t=10755&page=3&pp=10&highlight=nov%FD+zamestnanec
do pozornosti príspevok 21 od bendži......Pekný deň.........:)