SamuelG
07.09.10,08:10
Chystáme sa maľovať komplet celý byt a potrebovali by sme poradiť nejaké ekonomické (omedzený rozpočet) vodou nezmývateľné farby. Keby niekto mohol poradiť značku prípadne miesto alebo stránku kde by som mohol farby kúpiť. Ja sa do toho vážne nevyznám.
Chobot
07.09.10,06:50
Chystáme sa maľovať komplet celý byt a potrebovali by sme poradiť nejaké ekonomické (omedzený rozpočet) vodou nezmývateľné farby. Keby niekto mohol poradiť značku prípadne miesto alebo stránku kde by som mohol farby kúpiť. Ja sa do toho vážne nevyznám.

Čo tým myslíš, že vodou nezmývateľné? Chceš mať úplne vodeodolné steny, ako napr. v nemocnici? Na to sú určené latexové farby, tie môžeš umývať aj mokrou handrou. Sú vodeodolné a oteruodolné. Do bytu ale nie sú veľmi vhodné, lebo stena cez ne nedýcha.

Ak potrebuješ len oteruodolné (že keď sa oprieš o stenu, tak ti nezafarbí na bielo šaty), tak taká je dnes už väčšina interiérových farieb. Treba si na balení pozrieť, či je informácia o odolnosti voči oterom. Takú stenu aj môžeš jemne utrieť trochu vlhkou handrou.
SamuelG
07.09.10,07:00
no ja by som chcel také aby som ich mohol aj umývať vodou.

Veľa krát sa mi totiž stalo že sa mi zafŕkala stena niečím a nemohol som to umyť. to že stena cez to nedýcha je mi jedno. Na ventiláciu slúži okno a nie stena. Dôležité je aby som to mohol normálne umývať.

TAKŽE V SKRATKE BY SOM CHCEL OTERU ODOLNE A AJ VODE ODOLNÉ FARBY
veronikasad
07.09.10,07:14
Klikni na odkaz pri prvom príspevku - aj tam máš vodeodolné farby

http://www.slnecne-farby.sk/sk/natery-stavebnictvo/vnutorne-farby-umyvatelne
SamuelG
07.09.10,07:32
Klikni na odkaz pri prvom príspevku - aj tam máš vodeodolné farby

http://www.slnecne-farby.sk/sk/natery-stavebnictvo/vnutorne-farby-umyvatelne

Prosím ťa a kde sa tie farby kupujú ? bo na tej stránke nie sú ani ceny ani e-shop a ani predajne kde by som to mohol kúpiť.
veronikasad
07.09.10,07:35
http://www.helios.sk/index.php?page=kontakty&sub=siet-predajni

klikni na príslušný kraj, zobrazí sa ti sieť predajní
Chobot
07.09.10,08:17
Chystáme sa maľovať komplet celý byt a potrebovali by sme poradiť nejaké ekonomické (omedzený rozpočet) vodou nezmývateľné farby. Keby niekto mohol poradiť značku prípadne miesto alebo stránku kde by som mohol farby kúpiť. Ja sa do toho vážne nevyznám.

Nepíšeš, odkiaľ si, ale v BA na Svätoplukovej (pri Záhradníckej) je veľmi dobrá predajňa farieb. Určite si vyberieš.
SamuelG
07.09.10,10:14
Som z Bratislavy :). Len potrebujem ako som už povedal nejakú lacnejšiu značku farieb a lacnejší obchod. Skúsim pozrieť ten helios a tu záhradnícku.

A aký máte názor na farby primalex? tie nie sú dobré?
Chobot
07.09.10,10:17
Som z Bratislavy :). Len potrebujem ako som už povedal nejakú lacnejšiu značku farieb a lacnejší obchod. Skúsim pozrieť ten helios a tu záhradnícku.

A aký máte názor na farby primalex? tie nie sú dobré?


Primalex sú štandardné farby, väčšina z nich je oteruodolná, ale neviem, že by boli vodeodolné. Primalex farbu nemôžeš umývať vodou.

A v sortimente Primalexu sú cenové rozdiely, napr. biela Primalex Polar je o polovicu drahšia, ako Primalex štandard. nemôžeš hľadať špeciálnu farbu a pritom chcieť cenu nižšiu, ako u štandardných farieb.
SamuelG
07.09.10,10:23
Primalex sú štandardné farby, väčšina z nich je oteruodolná, ale neviem, že by boli vodeodolné. Primalex farbu nemôžeš umývať vodou.

A v sortimente Primalexu sú cenové rozdiely, napr. biela Primalex Polar je o polovicu drahšia, ako Primalex štandard. nemôžeš hľadať špeciálnu farbu a pritom chcieť cenu nižšiu, ako u štandardných farieb.


Ja chápem že vodeodolné farby budú drahšie ako štandartné. Ide mi len o to že určite aj medzi vodeodolnými farbami (jednotlivými značkami a aj jednotlivými typmi) sú cenové rozdiely a ja by som chcel nejakú z tých lacnejších.
VieraPopluharova
07.09.10,10:25
Primalex sú štandardné farby, väčšina z nich je oteruodolná, ale neviem, že by boli vodeodolné. Primalex farbu nemôžeš umývať vodou.

A v sortimente Primalexu sú cenové rozdiely, napr. biela Primalex Polar je o polovicu drahšia, ako Primalex štandard. nemôžeš hľadať špeciálnu farbu a pritom chcieť cenu nižšiu, ako u štandardných farieb.

My sme malovali byt farbami stomix nechcem robit reklamu, to bolo pred 2-ma rokmi a teraz cely rodinny dom, hlavne v kuchyni si ju nemozem vynachvalit, nakolko tam nasa babka vari a to su prskance, kde kade, no nepatria zrovna medzi najlacnejsie, ale malovali sme i primalexom a viem, ze by mali mat tiez oteruvzdorne a umyvatelne, s tymi mam tiez dobre skusenosti.
SamuelG
08.09.10,05:42
My sme malovali byt farbami stomix nechcem robit reklamu, to bolo pred 2-ma rokmi a teraz cely rodinny dom, hlavne v kuchyni si ju nemozem vynachvalit, nakolko tam nasa babka vari a to su prskance, kde kade, no nepatria zrovna medzi najlacnejsie, ale malovali sme i primalexom a viem, ze by mali mat tiez oteruvzdorne a umyvatelne, s tymi mam tiez dobre skusenosti.


no lenže ja by som potreboval lacné :). Namalovať byt draho a dobre nie je problem kvôli tomu by som túto tému nezakladal :)

Urobiť to ale dobre a lacno to je umenie :)
Chobot
08.09.10,07:28
Ja chápem že vodeodolné farby budú drahšie ako štandartné. Ide mi len o to že určite aj medzi vodeodolnými farbami (jednotlivými značkami a aj jednotlivými typmi) sú cenové rozdiely a ja by som chcel nejakú z tých lacnejších.


Tak choď do obchodu a urob si cenový prieskum...;)
Rika
08.09.10,10:50
V Bratislave na Kempelenovej ulici predávajú vodou umývateľné farby, vyberieš si podľa vzorkovníka a namiešajú ti presne taký odtieň ako chceš, sú len o niečo drahšie ako bežné Primalex, dajú sa umyť mokrou handrou, sú vhodné na také príležitostné umytie, keď sa umývajú veľmi často zostávajú tam potom čmuhy