Oliwa
07.09.10,08:54
Ako som už spomenula v inej téme "Paľo Habera", nesledujem talentové súťaže rôzneho typu z 3 dôvodov:
1. čudujem sa niektorým ľuďom v porote, ktorý sú za peniaze schopní všetkého - a nerobí im problém či už podľa scenára alebo dokonca z vlastnej iniciatívy ponižovať súťažiacich,
2. nemám žalúdok na strápňovanie sa niektorých súťažiacich samými sebou, ktorým chýba absolútna dávka sebakritiky a za cenu upútať sú schopní ukázať všetko, len nie zdravý rozum,
3. viem čas využiť lepšie - napr. otvoriť si Poradu...:):):)
Jediné riziko, ktoré hrozí je, že by som prehliadla vystúpenie takého talentu, aký má Marián Zázrivý... Ale neprehliadla - zazrela som ho v novinách, videla ho dcéra a tak sme si včera sadli aj s mužom za net a otvorili archív... Youtube (http://www.youtube.com/watch?v=etkXwFLkRU8)
Odporúčam do Vašej pozornosti a želám príjemný umelecký /aj keď zatiaľ len amatérsky/ zážitok...
Rovnako ako videozáznam Paula Pottsa z britskej talentovej súťaže z roku 2007, resp. Susan Boyle z vlaňajška...www.youtube.com
Laco-monter
07.09.10,06:58
Aj mne sa páčil spevacky výkon tohto spevaka, hoci on sam ako osobnosť skor nie,

a Habera by skritizoval aj Eltona Johna,keby prišiel do suťaže niečo zaspievať.
Chobot
07.09.10,07:53
Vzápätí som zistila svoj omyl - za čo sa mu týmto ospravedlňujem... V texte som to opravila hneď /ak si si nevšimol ;)/, ale v názve témy mi to nejde. A kým som hľadala /a nenašla/, ako to napraviť, pricapil si to sem - predbehol si ma...;)
Ak vieš, poraď... :confused:

Opravené. Aj ten youtube som ti opravil. Neexistuje www.youtube.sk... ;) je len www.youtube.com.
Oliwa
07.09.10,08:36
Aj mne sa páčil spevacky výkon tohto spevaka, hoci on sam ako osobnosť skor nie,

a Habera by skritizoval aj Eltona Johna,keby prišiel do suťaže niečo zaspievať.
Osobnosť - neosobnosť, to by som teraz neriešila...
Človek môže byť charizmatický, no nemusí to byť ešte osobnosť - iba ak pre svoje najbližšie okolie...
A sú aj uznávané osobnosti /myslím ozajstné/, z ktorých žiadna veľká charizma vyžarovať nemusí... Tú človek buď má alebo nemá. Rovnako ako talent... Ideál je, ak sa talent spojí s charizmou...

Podľa mňa sa do takejto súťaže zapoja tri skupiny ľudí:
a/ tí, ktorí majú talent a aj guráž
b/ tí, ktorí majú talent a chýba im guráž
c/ tí, ktorí majú len guráž, no chýba im talent
Myslím, že Marián Zázrivý patrí do druhej skupiny. Hlavne, že to nevzdal a rozbalil to v správny čas...
Takýmto ľuďom patrí môj obdiv a držím palec... ;)
Melnick
07.09.10,08:41
Znova sa mi pri prečítaní Vašich príspevkov potvrdila hlboká vypovedacia hodnota citátu, ktorý mám vo svojom podpise. A nielenže ho tam mám, ja sa snažím aj žiť podľa neho.;):):o

Maja P.:)
Človek smie na iného pozerať zvrchu iba vtedy, keď mu pomáha postaviť sa na nohy. G.G.Marquez
Melnick
07.09.10,08:53
Aj mne sa páčil spevacky výkon tohto spevaka, hoci on sam ako osobnosť skor nie,

a Habera by skritizoval aj Eltona Johna,keby prišiel do suťaže niečo zaspievať.
Podľa mňa to osobnosť je, ibaže veľmi,veľmi skromná. Až moc skromná.
Ale v mojich očiach je určite oveľa väčšou osobnosťou, ako päťková silikónová celebrita.:o
mimotemy ale Tvoj názor Ti neberiem.;)
AlaNR
07.09.10,09:01
Ja som z neho bola v príjemnom šoku a plakala som spolu s ním.
Dúfam, že to ďaleko dotiahne a že sa na ňom nebudú priživovať nejakí magori.
Držím mu päste!
Slayer666
07.09.10,10:44
Teraz ma urcite ukamenujete. Horsie. Stiahnete z koze, polamete na skripci a az potom ukamenujete. Mam velmi rad operu (sice pravda, ze prave tato aria mi uz dost lezie na nervy:D), ale jeho prevedenie sa mi vobec nepacilo. To vsak nic nemeni na fakte, ze to bolo jedno z najlepsich vystupeni v tej reality show.
Petra Nová
07.09.10,10:49
Teraz ma urcite ukamenujete. Horsie. Stiahnete z koze, polamete na skripci a az potom ukamenujete. Mam velmi rad operu (sice pravda, ze prave tato aria mi uz dost lezie na nervy:D), ale jeho prevedenie sa mi vobec nepacilo. To vsak nic nemeni na fakte, ze to bolo jedno z najlepsich vystupeni v tej reality show.
Mne tá ária ešte nelezie na nervy, ale inak súhlasím s Tebou.
zk24
07.09.10,10:57
Teraz ma urcite ukamenujete. Horsie. Stiahnete z koze, polamete na skripci a az potom ukamenujete. Mam velmi rad operu (sice pravda, ze prave tato aria mi uz dost lezie na nervy:D), ale jeho prevedenie sa mi vobec nepacilo. To vsak nic nemeni na fakte, ze to bolo jedno z najlepsich vystupeni v tej reality show.


Podľa mňa to zaspieval dobre, veľmi dobre, aj čisto, ale prejav mi nesedel... To, že mi to lezie na nervy je môj osobný "problém", takže to nejako neriešim, ale mala som pocit, že sa tvári že je tam za trest a to bolo cítiť aj z prejavu....

Prišiel, odspieval, odišiel... Keď toto spieval Paul Potts, tak mi behali zimomriavky...

Možno by to na mňa inač zapôsobilo, keby som to iba počúvala, a nedívala sa na neho.

Ale, že to je zatiaľ jedno z najlepších vystúpení, s tým súhlasím...
Katy a R
07.09.10,10:58
Aj mne sa páčil spevacky výkon tohto spevaka, hoci on sam ako osobnosť skor nie,

a Habera by skritizoval aj Eltona Johna,keby prišiel do suťaže niečo zaspievať.

... len taký malý detail Laci ... Habera ho vôbec nehodnotil ;) (našťastie) .. pretože rozhodcom je v inom "formáte" (ako tomu teraz hovoria)
Petra Nová
07.09.10,11:05
To, či Marián Zázrivec spieval čisto, záleží od dispozícií spievajúceho, ale aj od kvality sluchu počúvajúceho. Nič to však nemení na tom, že má celkom slušný hlasový rozsah.
Oliwa
07.09.10,11:23
Teraz ma urcite ukamenujete. Horsie. Stiahnete z koze, polamete na skripci a az potom ukamenujete. Mam velmi rad operu (sice pravda, ze prave tato aria mi uz dost lezie na nervy:D), ale jeho prevedenie sa mi vobec nepacilo. To vsak nic nemeni na fakte, ze to bolo jedno z najlepsich vystupeni v tej reality show.
Kvôli Tvojej poslednej vete som si túto tému dovolila založiť. ;)
Všimla som si, že si milovníkom opery, no netreba zabúdať, že tu ide o amatérske vystúpenie so všetkým, čo k tomu patrí - tréma, nedostatok sebavedomia, únava, javiskové správanie, rezervy v technike spevu....

Neviem, aká je úplná pravda, no včera som sa dočítala, že vyštudoval síce konzervatórium /neviem, či spev/, a hoci sa uvádza, že je učiteľom spevu, prakticky ho neučí - len má na to vzdelanie... Rok bol vraj bez práce, predčasom sa rozviedol, v detstve si dosť vytrpel pre svoju nadváhu... zrejme preto ten plač, lebo ten aplauz bol preňho zadosťučinením a znamenal veľmi veľa, v tej chvíli /povedala by som/ - všetko. Aspoň ja som to tak vnímala.
A ak si niekto myslí /publikované na inom portáli/ - že učiteľ spevu musí vedieť zákonite spievať, resp. mať veľký talent - to ako keby napr. každý učiteľ fyziky musel byť minimálne Einstein...
Napr. o pani učiteľke spevu, ktorá sa venovala Petrovi Dvorskému som vždy počula len ako o pani učiteľke, nikdy nie o uznávanej opernej speváčke - sopranistke či altistke...
Alebo taká Hilda Múdra - trénerka Jozefa Sabovčíka...
Neviem, či niekedy bola profesionálna krasokorčuliarka, ale dokázala to naučiť iných...
Minulý týždeň som si náhodou prehrávala video Paula Pottsa, Pavarottiho, Adriana Bocelliho práve s touto áriou a vnímala rozdiely v ich podaní. To som ešte netušila, čo bude tento týždeň nasledovať u nás...
A skutočne, neviem ako Vy, ale aj ako úplný laik som si všimla pri porovnaní Pottsa a Zázrivého evidentné rozdiely v spievaní - samozrejme v prospech Paula... Dokonca sa mi zdalo, že pri jednom nástupe sa Marián o zlomok sekundy oneskoril...
Ale rovnako som sa dočítala, že Potts /predajca mobilných telefónov a víťaz súťaže Británia má talent v r. 2007/ zobral všetky svoje úspory a vybral sa do Talianska študovať spev. Po 3 mesiacoch sa následne prihlásil do uvedenej súťaže - a tú s prehľadom vyhral... Myslím si, že preto je ten rozdiel u týchto dvoch spevákov taký viditeľný, či skôr počuteľný... :rolleyes:

To však nič nemení na skutočnosti, že obaja títo páni dostali dar, aký im môžu mnohí profesionálni "speváci", živiaci sa hudbou ticho závidieť...
Slayer666, a ktože by Ťa tu už len kameňoval... Ako vidíš, napr. naše názory sú v podstate totožné - aj keď Ty si ten svoj dokázal vyjadriť podstatne stručnejšie :D ... ale nedalo mi... ;)
Ale prenechám už radšej priestor na vyjadrenie iným - ak bude záujem...:)
Slayer666
07.09.10,11:47
Mne osobne prejav nevadil. A ani to, ze tu ariu spieva kazdy v takychto sutaziach a teda mi uz lezie na nervy (pritom je to krasna aria), pravdaze nemozem brat do uvahy. To je moj problem. Ten kontratenor sa mi vsak pacil ovela viac, ale zas kontratenorov mam menej napocuvanych.

Poviem, co mi vadilo. Miestami trochu falosne, co bolo sposobene ostatnymi problemami: tlacil a to skoro vsade. Ked to spravi Villazon, mi to nevadi, lebo je to len velmi mierne (aj ked som o nom pocul, ze skoncil s uzlikom pod skalpelom????:confused::eek:) a niekedy sa to moze aj hodit. Ale on tlacil rockovo/popovo (nemusim to moc ani v rockovom speve), takmer ako Kuly, az to miestami trochu prechadzalo do tzv. otvoreneho hlasu (voce aperta), ktory v opere nema byt. No a najzjavnejsie je to v poslednom ''vincero'', kde slabika 'ce' je uplne nasilu vytlacena a to az tak, ze tam chyba vibrato (ktore ma byt v opernom prejave vzdy) a to ma za nasledok, ze aj to posledne 'ro' je take slabe a vibrato znie znasilnene. A uz od prveho tonu bolo pocut malo rezonancie.

Nepovazujem sa za spevaka, takze by som to urcite nezaspieval (navyse mam dramaticky baryton, nie tenor). Stale plati, ze to bolo jedno z najlepsich cisel, aj ked do La Scala to urcite nebolo, no bolo to take, hm, inteligentne cislo a to si cenim.

Som prisny a viem, ze v tej show ide o zabavu a nie estetiku (ako to dokonale trafil pan Kraus), ale ak chcem zabavu, pojdem na punkovy koncert alebo sa opijem a pojdem si na dedinu zaskackat na dychovku. Keby som tam videl 20-rocneho chalana, tak by mi tie nedostatky tiez vadili, ale by som nad nimi mavol rukou. Ibaze on je vraj ucitel spevu, cize som sa na to dival prisnejsim okom, to je snad logicke.

Samozrejme, nic z toho som nemyslel ani ako urazku, ani som nemal v umysle ho zhadzovat, skratka vobec som to nemyslel v zlom, ok? A rozhodne som rad, ze tam prisiel.:)
Slayer666
07.09.10,12:18
Kvôli Tvojej poslednej vete som si túto tému dovolila založiť. ;)
Všimla som si, že si milovníkom opery, no netreba zabúdať, že tu ide o amatérske vystúpenie so všetkým, čo k tomu patrí - tréma, nedostatok sebavedomia, únava, javiskové správanie, rezervy v technike spevu....

Neviem, aká je úplná pravda, no včera som sa dočítala, že vyštudoval síce konzervatórium /neviem, či spev/, a hoci sa uvádza, že je učiteľom spevu, prakticky ho neučí - len má na to vzdelanie...

To je trochu ine, v takom pripade mi tie nedostatky vadia o 10%-15% menej.:)
Ci ho oznacit za uplneho amatera, tym si nie som isty. Predsalen vystudoval konzervatorium (asi spev, lebo na ZUS sa spievaju skor ludovky:D). V kazdom pripade, ja som len hodnotil to jedno konkretne vystupenie, nie jeho ako spevaka. Pockame si, ako bude dalej pokracovat, len PROSIIIIM, nech si vyberie inu ariu.:D


A ak si niekto myslí /publikované na inom portáli/ - že učiteľ spevu musí vedieť zákonite spievať, resp. mať veľký talent - to ako keby napr. každý učiteľ fyziky musel byť minimálne Einstein...

Ono, to tlacenie je trosku vaznejsia chyba, kedze bolo v takej intezite. Ale domnievam sa, ze tlacenie mohla sposobit, do istej miery, aj trema.

Ucitel spevu sice vacsinou je spevak, ale nemusi byt spevak. Niektori z najvyznamnejsich ucitelov minulosti vraj sami neboli spevakmi (neviem ktori, ale myslim, ze to spominal Richard Miller a on bol dost velka autorita, takze mu verim). Samozrejme, ucitel-spevak ma oproti ucitelovi-nespevakovi vyhodu, lebo prakticke ukazky nie su problem.



Napr. o pani učiteľke spevu, ktorá sa venovala Petrovi Dvorskému som vždy počula len ako o pani učiteľke, nikdy nie o uznávanej opernej speváčke - sopranistke či altistke...


Iste, ucitel spevu nemusi byt spevak. Ale je tu aj druha moznost, ze Maestro spieval dobre napriek jej hodinam, nie vdaka nim. Aj to sa stava.


Minulý týždeň som si náhodou prehrávala video Paula Pottsa, Pavarottiho, Adriana Bocelliho práve s touto áriou a vnímala rozdiely v ich podaní. To som ešte netušila, čo bude tento týždeň nasledovať u nás...
A skutočne, neviem ako Vy, ale aj ako úplný laik som si všimla pri porovnaní Pottsa a Zázrivého evidentné rozdiely v spievaní - samozrejme v prospech Paula... Dokonca sa mi zdalo, že pri jednom nástupe sa Marián o zlomok sekundy oneskoril...

No Pavarotti, aj ked si podobnymi rolami trosku dodrbal hlas (ale len trosku), to vzdy spieval vyborne. On mal sice v 60. rokoch taku brutalnu techniku, ze ani neskorsie spievanie roli, ktore neboli uplne pre lyricky tenor (ktory on mal), mu vela neuskodilo. Aj tak mu ovela viac sedeli ''bel canto'' role, nez Puccini. Napr. tento vykon sa zapisal do dejin (dole). Kedze je tu miesto a temou je aria Nessun Dorma, mne sa zatial najviac pacil Correliho vykon, takze ho pripojim, snad sa neurazite.:D
http://www.youtube.com/watch?v=4rawUGV-GB8 http://www.youtube.com/watch?v=Eg-59NoES2o

U Paula boli zo zaciatku tie iste problemy, ako u Mariana, ale v podstatne mensej miere. No zrejme sa dostal do ruk naozaj kvalitnych pedagogov a tento jeho vykon je uz, hm, nemam tam co vytknut. Bjorlinga uz asi v tej arii nikto neprekona (ani Pavarottimu sa to nepodarilo, moj nazor), ale je to naozaj dobry spev. Dost badatelny rozdiel oproti vystupeniam v Talent. Uz len pracovat na rezonancii.
http://www.youtube.com/watch?v=TZQGVNVLnVM http://www.youtube.com/watch?v=K_1Ry44K-MM
tetrisss
07.09.10,15:19
Mne sa jeho spev pacil a dufam, ze sa este zlepsi, ak to nepobabre nervozitou.
day
07.09.10,19:57
ja tiez nepozeravam ziadne show, radsej sa poradim

... ale im to ta Mojsejka natre :)
( to bol ako for, vsetci nadavame na realityshow a kazdy si "kusok" pozre)
Oliwa
07.09.10,20:00
[QUOTE=Slayer666;1499680]To je trochu ine, v takom pripade mi tie nedostatky vadia o 10%-15% menej.:)Ci ho oznacit za uplneho amatera, tym si nie som isty. Predsalen vystudoval konzervatorium (asi spev, lebo na ZUS sa spievaju skor ludovky:D). /QUOTE]

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa - až teraz som si všimla, že je na obrazovke videa uvedené "učiteľ hudby" - nie učiteľ spevu...
Čo je podľa mňa dosť markantný rozdiel. Pretože napr. predavač hrncov ešte nemusí byť výborný kuchár... :)

Slayer, myslím, že tie nuansy, ktorými sa vo svojom príspevku zaoberáš Ty - to už hraničí s pozíciou hudobného kritika... Napokon, sám píšeš, že si prísny...
Ale pre mňa /aj keď je jasné, že jeho spev má k absolútnej dokonalosti ďaleko/ je podstatné, že život prináša aj pekné chvíle /napr. na rozdiel od tragických udalostí v DNV/ - a toto vystúpenie takým okamihom určite je... Preto som sa oň chcela podeliť s ostatnými, ktorí ho nevideli... ;)
alabut
08.09.10,05:15
Mne sa paci jeho zena z Tadzikistanu. Ktovie ako sa vie zvrtat v kuchyni, asi dobre. Tiez vyzera skromna a vydrzala 14 rokov, co je na dnesne pomery celkom slusny vykon. :-)
Slayer666
08.09.10,09:16
Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa - až teraz som si všimla, že je na obrazovke videa uvedené "učiteľ hudby" - nie učiteľ spevu...
Čo je podľa mňa dosť markantný rozdiel. Pretože napr. predavač hrncov ešte nemusí byť výborný kuchár... :)

Nie som si isty, ale myslim, ze naozaj bude ucitel spevu. Ucitel hudby je suhrnne pomenovanie pre ucitelov vsetkych nastrojov a disciplin (zakladna teoria, orchestracia, kontrapunkt, sluchova analyza, rytmus, harmonia blabla). V roznych online novinach je oznacovany ako ucitel spevu, inde ucitel hudby. Akurat vsade sa skor zaoberaju jeho zivotnym pribehom. Cize jeho zena je asi ta princezna z tej opery.:D

V kazdom pripade plati, ze ucitel spevu nemusi byt spevak, ale on je.


Slayer, myslím, že tie nuansy, ktorými sa vo svojom príspevku zaoberáš Ty - to už hraničí s pozíciou hudobného kritika... Napokon, sám píšeš, že si prísny...

Ano, mas pravdu, ale mne prave tie ''nuansy'', ako ich nazyvas, posobia radost.

Na druhej strane, uz tam mame dvoch opernych spevakov a este nam mozno pribudnu. Ak skoncia vo finale prave oni, alebo ak sa bude medzi nimi rozhodovat, ako medzi nimi vybrat? Zatial islo len o to, ci pustit dalej, alebo zaradit k tym, ktori precenili svoje schopnosti alebo sa iba prisli zviditelnit za kazdu cenu. Pri tomto rozhodovani sa jeho spevom nijak hlbsie zaoberat netreba, to je jasne. Ale az pride na porovnavanie medzi dvoma opernymi spevakmi a jeden z nich bude musiet vypadnut? Nuz, mne je jasne, ze to prebehne cisto na zaklade sympatii, ale ak by mala ta reality show mat ''talent'' aj inde ako v nazve?:)


Ale pre mňa /aj keď je jasné, že jeho spev má k absolútnej dokonalosti ďaleko/ je podstatné, že život prináša aj pekné chvíle /napr. na rozdiel od tragických udalostí v DNV/ - a toto vystúpenie takým okamihom určite je... Preto som sa oň chcela podeliť s ostatnými, ktorí ho nevideli... ;)

Ved ja chapem, preco si to sem dala a plne to schvalujem.:)
Oliwa
09.09.10,05:25
Na druhej strane, uz tam mame dvoch opernych spevakov a este nam mozno pribudnu. Ak skoncia vo finale prave oni, alebo ak sa bude medzi nimi rozhodovat, ako medzi nimi vybrat? Zatial islo len o to, ci pustit dalej, alebo zaradit k tym, ktori precenili svoje schopnosti alebo sa iba prisli zviditelnit za kazdu cenu. Pri tomto rozhodovani sa jeho spevom nijak hlbsie zaoberat netreba, to je jasne. Ale az pride na porovnavanie medzi dvoma opernymi spevakmi a jeden z nich bude musiet vypadnut? Nuz, mne je jasne, ze to prebehne cisto na zaklade sympatii, ale ak by mala ta reality show mat ''talent'' aj inde ako v nazve?:)

Tak v takom prípade Ťa navrhujem ako externého odborného poradcu poroty :) /keďže to vyzerá, že vieš o opernom speve určite viac ako celá porota dohromady - neviem, je to Tvoje hobby alebo nebodaj povolanie?/ - a najlepšie s hodinovou sadzbou 37,5 € - stačilo by? ;)/včera publikovaná suma, ktorú si tety s mimoriadnym sociálnym cítením Tomanová /exministerka/ a Kršíková /jej štátna extajomníčka/účtovali navzájom za svoje pracovné stretnutia/. :eek:

Ved ja chapem, preco si to sem dala a plne to schvalujem.:)
Ale veď ja som nepovedala, že nechápeš :) - to by som si nikdy nedovolila... ;)
Stanislav 1975
09.09.10,05:35
Ja inak doteraz neviem pochopiť, prečo vyhodili chalaniska z Rače- Milana Roskopfa :mad::mad::mad::mad::confused:, takú hviezdu len tak vyhodiť, to dokáže len makovica ako je habera,ale našťastie diváci ho posúvajú ďalej...mimotemy
Oliwa
09.09.10,06:29
Ja inak doteraz neviem pochopiť, prečo vyhodili chalaniska z Rače- Milana Roskopfa :mad::mad::mad::mad::confused:, takú hviezdu len tak vyhodiť, to dokáže len makovica ako je habera,ale našťastie diváci ho posúvajú ďalej...mimotemy
mimotemy Stanko, neviem síce, o ktorom súťažiacom točíš, lebo tieto šóóóu nesledujem, /nanajvýš si pozriem semifinále, či finále, kde sa dá predpokladať akože to najlepšie, "co týden dal"/, ale Ty máš na mysli evidentne ten druhý "formát", lebo v tejto porote našťastie on nesedí - ale neva... :)
Inak včera som náhodou našla na nete jeho foto z čias, keď ešte za socíku začínal... Bez urážky, ale nemôžem si pomôcť... videli ste Mrázika - a Babu Jagu? :eek:
Ak sa mi to podarí, tak to sem pripnem - aby ste videli, že si nevymýšľam...
www.cas.sk/clanok/144910/zname-tvare-soubiznisu-takto-sa-s-nimi-pohral-cas.html
To len na margo toho, ako to vyzerá, keď niekomu zlyháva pamäť...
Stanislav 1975
09.09.10,06:47
mimotemy Stanko, Ty máš na mysli evidentne ten druhý "formát", lebo v tejto porote on nesedí - ale neva... :)
Inak včera som náhodou našla na nete jeho foto z čias, keď ešte za socíku začínal... Bez urážky, ale nemôžem si pomôcť, nápadne mi pripomínal Babu Jagu z Mrázika... :eek:
Ak sa mi to podarí, tak to sem pripnem - aby ste videli, že si nevymýšľam...
www.cas.sk/clanok/144910/zname-tvare-soubiznisu-takto-sa-s-nimi-pohral-cas.html
To len na margo toho, ako to vyzerá, keď niekomu zlyháva pamäť...

Ja ho nemám moc rád- namyslený a pri tom ani ako spevák nebol nič moc- takému richardovi nesiaha ani po členky...;)
Stanislav 1975
09.09.10,06:50
mimotemy Stanko, Ty máš na mysli evidentne ten druhý "formát", lebo v tejto porote našťastie on nesedí - ale neva... :)
Inak včera som náhodou našla na nete jeho foto z čias, keď ešte za socíku začínal... Bez urážky, ale nemôžem si pomôcť... videli ste Mrázika - a Babu Jagu? :eek:
Ak sa mi to podarí, tak to sem pripnem - aby ste videli, že si nevymýšľam...
www.cas.sk/clanok/144910/zname-tvare-soubiznisu-takto-sa-s-nimi-pohral-cas.html
To len na margo toho, ako to vyzerá, keď niekomu zlyháva pamäť...

Inak máš pravdu, trocha sa mi to mieša- už som z toho zmagorený kde čo ide...:rolleyes:
wegamizi
10.09.10,07:45
Pekny den,
pridam svoj nazor a poznatok k danej teme.
Ja osobne som si jeho vykon nesmierne cenila i hodnotila. Beriem na vedomie dlhy cas cakania, nervozita, neskusenost s vystupovanim pred obecenstvom a male sebavedomie. Jeho potreba vystupit v tejto sutazi a prezentovat svoj talent, mam pocit, ze prameni z inych pohnutok, ako masirovanie si svojho ega. Jeho skromnost a konecne dojatie nenechali na pochybach snad nikoho.
Keby niekto namietal, ze kvalita hlasu bola pridaleko od profesionalneho spevu, tak len dodam. Naposledy som bola v SND na opere Nabuco, kde spievaju profesionalny spevaci. No poviem vam, keby som sa cely cas netesila na Zbor zidov, tak tam snad nevydrzim. Velmi slaby vykon spevakov, a to uz je co povedat. Nemate podobne skusenosti?
Drzim palce Marianovi Zazrivemu, nech pociti aspon kusok uspechu a zadostucinenia.
Oliwa
10.09.10,13:26
Pekny den,
pridam svoj nazor a poznatok k danej teme.
Ja osobne som si jeho vykon nesmierne cenila i hodnotila. Beriem na vedomie dlhy cas cakania, nervozita, neskusenost s vystupovanim pred obecenstvom a male sebavedomie. Jeho potreba vystupit v tejto sutazi a prezentovat svoj talent, mam pocit, ze prameni z inych pohnutok, ako masirovanie si svojho ega. Jeho skromnost a konecne dojatie nenechali na pochybach snad nikoho.
Keby niekto namietal, ze kvalita hlasu bola pridaleko od profesionalneho spevu, tak len dodam. Naposledy som bola v SND na opere Nabuco, kde spievaju profesionalny spevaci. No poviem vam, keby som sa cely cas netesila na Zbor zidov, tak tam snad nevydrzim. Velmi slaby vykon spevakov, a to uz je co povedat. Nemate podobne skusenosti?Drzim palce Marianovi Zazrivemu, nech pociti aspon kusok uspechu a zadostucinenia.
Ja som bola naposledy /asi pred 3 mesiacmi/ v SND na opere Lucrezia Borgia... Spevu ako poslucháč-amatér nemôžem vytknúť nič /vydržala a obsedela tam do konca "dokonca" aj moja tínedžerka, no sklamaná som bola ako divák - z moderne, ba priam "minimalisticky" poňatej scény a kostýmov - oba prvky predstavenia pôsobili na môj vkus pochmúrne... aj keď to možno bol úmysel scénografa v kontexte s príbehom...
Zrejme sa šetrí aj v divadle... Režíroval to nejaký Nemec - a nevolal sa Alzheimer... :D
Stanislav 1975
10.09.10,14:59
Ja som bola naposledy /asi pred 3 mesiacmi/ v SND na opere Lucrezia Borgia... Spevu ako poslucháč-amatér nemôžem vytknúť nič /vydržala a obsedela tam do konca "dokonca" aj moja tínedžerka, no sklamaná som bola ako divák - z moderne, ba priam "minimalisticky" poňatej scéne a kostýmom - oba prvky predstavenia pôsobili na môj vkus pochmúrne... aj keď to možno bol úmysel scénografa v kontexte s príbehom...
Zrejme sa šetrí aj v divadle... Režíroval to nejaký Nemec - a nevolal sa Alzheimer... :D

to si teda veľmo(;)) kultúrne uvedomelá keď chodíš do divadla na operu-ja som ešte na opere nebol...
Oliwa
10.09.10,15:36
to si teda veľmo(;)) kultúrne uvedomelá keď chodíš do divadla na operu-ja som ešte na opere nebol...
Si nemysli zas o mne "ktoviečo", veď aj ja som bola tuším prvý raz - s dcérou... Manžel nemal záujem... :D A aj to len preto, že to bolo organizované, tak by bolo škoda to nevyužiť:)... Nemá to každý na skok "z Pétržky", ako Ty...;) A nech si mladá spraví názor aj na operu skôr, ako ju "a priori" zamietne... A čuduj sa svete, prežila to... A najviac sa jej páčili titulky, ktoré bežali, takže vedela, o čom v tej taliančine spievajú /keď kúpený bulletin nestačí.../.
Ale balet /v novej budove SND/ sa jej páčil viac - vraj tam super tancoval nejaký zahraničný sólista, teda pardon, sólový tanečník a ten sa jej páčil - ako sa nechala počuť :---...
A mne sa ešte páčil /a chutil/ kúpený pohárik šampanského cez prestávku :D -to bolo práve v tých horúčavách, a bol tak krásne zarosený, normálne som neodolala - a to už je čo povedať... Ja si šampanské niekedy nedám ani na Silvestra /alebo zaspíme, alebo ho zabudneme otvoriť, alebo ho nemá kto dopiť...:)/.
Ale muzikálov som videla o čosi viac - žeby dva? :D:D:D
alaya1
19.09.10,07:09
Presla som si so zaujmom celu temu, dufajuc, ze najdem aspon jeden prispevok, v ktorom okrem kritiky, niekde chvaly na adresu vystupenia p. Zazriveho si niekto vsimne, ze on vystupil na podium okrem vsetkeho aj s tazkou depresivnou poruchou a spievat tak ako on s tym co v sebe citi a s cim bojuje je famozne a utasne. Mne je jedno, ci tlacil, ci mal neskorsi nastup o stotiny sekundy, bolo to uzasne vystupenie a velmi by som mu zelala, aby sa jeho zivot uberal spravnym smerom.
Oliwa
23.09.10,05:44
Včera som videla v nejakom denníku článok o tom, ako stres z rozvodu, z nezamestnanosti, popularita - resp. náhle vystúpenie z tieňa do svetiel reflektorov, záujem verejnosti o jeho osobu, či tlak zo strany médií sa podpísali pod jeho zdravotný stav - a ochorel - podľahol nejakému vírusovému ochoreniu, resp. stratil hlas - a jeho účasť v súťaži o 2týždne je tým vážne ohrozená...

Predpokladám, že v súťaži je veľa ľudí s ozajstným talentom rôzneho zamerania, ale myslím si, že by bolo škoda, keby sa Marián Zázrivý ďalšieho kola nemohol pre momentálnu zdravotnú indispozíciu zúčastniť... Určite by si to zaslúžil - dostať druhú šancu a pokúsiť sa zabojovať...

Želám mu skoré uzdravenie...
Možno sa Vám to bude zdať smiešne, naivné, či idealistické...
No predsa to skúsim - nenájde sa tu niekto - najlepšie z jeho okolia /nejaký lekár - otorynolaryngológ/, ktorý by sa ho ujal a dal ho dovtedy hlasovo dokopy...?
Nemyslím, že v tomto štádiu majú súťažiaci nejakú špeciálnu starostlivosť zo strany dramaturgie či organizátorov súťaže - možno sú naozaj odkázaní len sami na seba a svojich najbližších... A to v Mariánovom prípade asi nebude nič moc...
A keď si k tomu predstavím jeho finančnú situáciu - na drahé a rýchlo účinné lieky či injekcie zrejme nemá...
Tak ma len napadlo prihovoriť sa - ak niekto môže, či pomôže :confused:... keď už Danushka v inej téme "Byť mamou je úžasné..." v príbehu o Cascade a jej deťoch s radosťou konštatuje, že dobrý duch Porady ešte žije... :)
Ja lekár nie som - a okrem horúceho čaju s citrónom /ktorý vraj pije/ a calcia neviem nič iné doporučiť...
Stanislav 1975
23.09.10,06:09
Akože nič v zlom Marián pekne zaspieval, všetko je ok- ale podľa mňa sa úplne preceňuje či od neho žena odišla alebo nie? Zasa to troška preháňa, keby mu zomrela tak nepoviem, ale ludia sa rozchádzajú bežne a myslím,že Marián to preháňa a na to aj doplatí...- nedávam mu nejakú šancu na úspech...
Stanislav 1975
23.09.10,06:11
Včera som videla v nejakom denníku článok o tom, ako stres z rozvodu, z nezamestnanosti, popularita - resp. náhle vystúpenie z tieňa do svetiel reflektorov, záujem verejnosti o jeho osobu, či tlak zo strany médií sa podpísali pod jeho zdravotný stav - a ochorel - podľahol nejakému vírusovému ochoreniu, resp. stratil hlas - a jeho účasť v súťaži o 2týždne je tým vážne ohrozená...

Predpokladám, že v súťaži je veľa ľudí s ozajstným talentom rôzneho zamerania, ale myslím si, že by bolo škoda, keby sa Marián Zázrivý ďalšieho kola nemohol pre momentálnu zdravotnú indispozíciu zúčastniť... Určite by si to zaslúžil - dostať druhú šancu a pokúsiť sa zabojovať...

Želám mu skoré uzdravenie...
Možno sa Vám to bude zdať smiešne, naivné, či idealistické...
No predsa to skúsim - nenájde sa tu niekto - najlepšie z jeho okolia /nejaký lekár - otorynolaryngológ/, ktorý by sa ho ujal a dal ho dovtedy hlasovo dokopy...?
Nemyslím, že v tomto štádiu majú súťažiaci nejakú špeciálnu starostlivosť zo strany dramaturgie či organizátorov súťaže - možno sú naozaj odkázaní len sami na seba a svojich najbližších... A to v Mariánovom prípade asi nebude nič moc...
A keď si k tomu predstavím jeho finančnú situáciu - na drahé a rýchlo účinné lieky či injekcie zrejme nemá...
Tak ma len napadlo prihovoriť sa - ak niekto môžte, pomôžte...
Ja lekár nie som - a okrem horúceho čaju s citrónom /ktorý vraj pije/ a calcia neviem nič iné doporučiť...

On nikdy nebude OK, to je absolútne nepoužitelný človek pre biznis, tam treba ľudí s inou psychikou, on nemá šancu...
Oliwa
23.09.10,06:41
On nikdy nebude OK, to je absolútne nepoužitelný človek pre biznis, tam treba ľudí s inou psychikou, on nemá šancu...
O.K. Stando, je mi jasné, aké typy ľudí majú šancu prežiť v šoubiznise... a nepochybujem o tom, že aj porota bude podľa tejto "schopnosti prežitia" vyberať vo finále víťaza...

Ale pozri sa na príbeh Paula Pottsa - tiež neoplýval sebavedomím a nebol to žiadny žralok, vhodný do vôd hudobného sveta... a predsa sa mu splnil sen a úspešne sa venuje tomu, čo miluje a na čo má talent - spevu... hoci dovtedy len predával mobilné telefóny...

Preto si myslím, že rovnako Zázrivý má právo na druhú šancu, resp. druhé kolo... Keby si bol na jeho mieste, tiež by som Ti ju dala ;):D - a rovno Ťa neodpísala, aj keď by racionálne dôvody na to existovali...

Včera sa tu objavila nová téma "Komplexy"... - kde zadávateľke radia, že nikdy nie je neskoro pokúsiť sa so sebou, resp. svojím životom niečo urobiť... Myslím, že toto je aj príbeh Mariána Zázrivého...
Stanislav 1975
23.09.10,06:45
O.K. Stando, je mi jasné, aké typy ľudí majú šancu prežiť v šoubiznise... a nepochybujem o tom, že aj porota bude podľa tejto "schopnosti prežitia" vyberať vo finále víťaza...

Ale pozri sa na príbeh Paula Pottsa - tiež neoplýval sebavedomím a nebol to žiadny žralok, vhodný do vôd hudobného sveta... a predsa sa mu splnil sen a úspešne sa venuje tomu, čo miluje a na čo má talent - spevu... hoci dovtedy len predával mobilné telefóny...

Preto si myslím, že rovnako Zázrivý má právo na druhú šancu, resp. druhé kolo... Keby si bol na jeho mieste, tiež by som Ti ju dala ;):D - a rovno Ťa neodpísala, aj keď by racionálne dôvody na to existovali...

Včera sa tu objavila nová téma "Komplexy"... - kde zadávateľke radia, že nikdy nie je neskoro pokúsiť sa so sebou, resp. svojím životom niečo urobiť... Myslím, že toto je aj príbeh Mariána Zázrivého...
Šak áno, máš pravdu, šancu by mal dostať- ale nemyslím si,že by sa Marián dostal psychicky do OK formy ako napr. Bezdeda( i keď ako spevák neprerazil, vlastne ani spevákom nikdy nebol)- ale on bol tiež taký ťuťko na začiatku a potom sa vyšvihol,že ešte aj adelu zbalil...- uvidíme , či to dokáže...
Stanislav 1975
23.09.10,06:47
O.K. Stando, je mi jasné, aké typy ľudí majú šancu prežiť v šoubiznise... a nepochybujem o tom, že aj porota bude podľa tejto "schopnosti prežitia" vyberať vo finále víťaza...

Ale pozri sa na príbeh Paula Pottsa - tiež neoplýval sebavedomím a nebol to žiadny žralok, vhodný do vôd hudobného sveta... a predsa sa mu splnil sen a úspešne sa venuje tomu, čo miluje a na čo má talent - spevu... hoci dovtedy len predával mobilné telefóny...

Preto si myslím, že rovnako Zázrivý má právo na druhú šancu, resp. druhé kolo... Keby si bol na jeho mieste, tiež by som Ti ju dala ;):D - a rovno Ťa neodpísala, aj keď by racionálne dôvody na to existovali...

Včera sa tu objavila nová téma "Komplexy"... - kde zadávateľke radia, že nikdy nie je neskoro pokúsiť sa so sebou, resp. svojím životom niečo urobiť... Myslím, že toto je aj príbeh Mariána Zázrivého...

Marianovi, by sa zišlo nejaké školenie u Nory Mojsejovej,ako sa má pohybovať v šoubiznise ( síce troška tupá, ale vie čo robí) -tá by ho naučila po kostole hvízdať...:D:D:D-po mesiaci by bol vyškolený až až...:D
Oliwa
23.09.10,07:19
Akože nič v zlom Marián pekne zaspieval, všetko je ok- ale podľa mňa sa úplne preceňuje či od neho žena odišla alebo nie? Zasa to troška preháňa, keby mu zomrela tak nepoviem, ale ludia sa rozchádzajú bežne a myslím,že Marián to preháňa a na to aj doplatí...- nedávam mu nejakú šancu na úspech...
No Stanko, vieš, niekedy sú veci iné ako sa javia na prvý pohľad... :)
Sám si sa tuším v inej téme vyjadril v zmysle, že to, čo je pre jedného malichernosť, pre iného môže byť neriešiteľný problém...

Poznám blízkeho človeka, ktorému minulý rok zomrela manželka... S jej stratou v priebehu 5 mesiacov sa "musel" viac-menej zmieriť a vyrovnať, lebo mu nezostávalo nič iné... Aj keď to znie kruto, ale pre ňu bola smrť neodvratná a vykúpením - nakoľko jej lekárska veda už nedokázala pomôcť... A jemu zostali tri deti, o ktoré sa musí postarať, lebo život ide ďalej...
Chcem tým povedať, že samozrejme záleží na psychike každého človeka a podpore najbližších /ak ich má/, ako sa s takouto životnou tragédiou vyrovná...
Na rozdiel od rozchodu, či rozvodu, ktorý môže poznačiť opusteného partnera rovnako - alebo nebodaj aj viac... Jeho partner totiž žije, možno dokonca nájde šťastie po boku iného, a zostávajú mnohé nezodpovedané otázky a výčitky z osobného zlyhania, menejcennosti, strata zmyslu života, ak zo vzťahu nezostali ani deti...
Tak neviem, či sa dá jednoznačne povedať, že opustenie partnerom či rozvod je menšia rana ako fatálny odchod, ktorému nik nedokáže zabrániť...
Určite závisí veľa od psychiky človeka - povedať si "Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní!" - znie síce optimisticky, ale treba na to veľa síl...

Medzi nami, človeče, čiste hypoteticky, vieš si predstaviť, že by Teba opustila manželka?... Tiež by si s takou ľahkosťou skonštatoval, že "ľudia sa rozchádzajú bežne"?... :(
Stanislav 1975
23.09.10,07:26
No Stanko, vieš, niekedy sú veci iné ako sa javia na prvý pohľad... :)
Sám si sa tuším v inej téme vyjadril v zmysle, že to, čo je pre jedného malichernosť, pre iného môže byť neriešiteľný problém...

Poznám blízkeho človeka, ktorému minulý rok zomrela manželka... S jej stratou v priebehu 5 mesiacov sa "musel" viac-menej zmieriť a vyrovnať, lebo mu nezostávalo nič iné... Aj keď to znie kruto, ale pre ňu bola smrť neodvratná a vykúpením - nakoľko jej lekárska veda už nedokázala pomôcť... A jemu zostali tri deti, o ktoré sa musí postarať, lebo život ide ďalej...
Chcem tým povedať, že samozrejme záleží na psychike každého človeka a podpore najbližších /ak ich má/, ako sa s takouto životnou tragédiou vyrovná...
Na rozdiel od rozchodu, či rozvodu, ktorý môže poznačiť opusteného partnera rovnako - alebo nebodaj aj viac... Jeho partner totiž žije, možno dokonca nájde šťastie po boku iného, a zostávajú mnohé nezodpovedané otázky a výčitky z osobného zlyhania, menejcennosti, strata zmyslu života, ak zo vzťahu nezostali ani deti...
Tak neviem, či sa dá jednoznačne povedať, že opustenie partnerom či rozvod je menšia rana ako fatálny odchod, ktorému nik nedokáže zabrániť...
Určite závisí veľa od psychiky človeka - povedať si "Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní!" - znie síce optimisticky, ale treba na to veľa síl...

Medzi nami, človeče, čiste hypoteticky, vieš si predstaviť, že by Teba opustila manželka?... Tiež by si s takou ľahkosťou skonštatoval, že "ľudia sa rozchádzajú bežne"?... :(

Oliwa, nechcem moc špekulovať, ale to fakt musela byť láska jak drevo- to bola nejaká afgánka a bolo jasné,že jej nešlo o nejakého mariána ale o niečo úplne iné ( o čo asi), on je taký ťuťko- vieš čo je fakt ludské nešťastie? Napr. čo dávali včera Modré z neba a bol tam ten chlapík, čo má 9 detí, zomrela mu manželka a vytopilo komplet celý dom- inak, nenormálne mi ho bolo ľúto-to je nešťastie a nie to, že nejaká cigaňa, afgánka dosiahne čo chce( trvalý pobyt?, občianstvo?), spakuje sa a odíde...To,že sa nechal nabaláchať, ako ho strašne miluje a pod, ,to už je jeho neprezreteľnosť...
Oliwa
23.09.10,07:41
Oliwa, nechcem moc špekulovať, ale to fakt musela byť láska jak drevo- to bola nejaká afgánka a bolo jasné,že jej nešlo o nejakého mariána ale o niečo úplne iné ( o čo asi), on je taký ťuťko- vieš čo je fakt ludské nešťastie? Napr. čo dávali včera Modré z neba a bol tam ten chlapík, čo má 9 detí, zomrela mu manželka a vytopilo komplet celý dom- inak, nenormálne mi ho bolo ľúto-to je nešťastie a nie to, že nejaká cigaňa, afgánka dosiahne čo chce( trvalý pobyt?, občianstvo?), spakuje sa a odíde...To,že sa nechal nabaláchať, ako ho strašne miluje a pod, ,to už je jeho neprezreteľnosť...
mimotemy Stanko, žiaľ, viem, čo je ľudské nešťastie... Už dvakrát som mu hľadela do očí a dokonca strávila jednu noc spolu s ním na smrteľnej posteli... Ale nie o tom som chcela...
Mojím úmyslom bolo pokúsiť sa pomôcť Mariánovi Zázrivému a nie rozoberať tu jeho manželstvo či osudové omyly... veď kto z nás ich nerobí... Preto sa už v tejto téme budem vyjadrovať iba k záležitostiam, týkajúcim sa jeho spevu...
Stanislav 1975
23.09.10,07:54
Stanko, žiaľ, viem, čo je ľudské nešťastie... Už dvakrát som mu hľadela do očí a dokonca strávila jednu noc spolu s ním na smrteľnej posteli... Ale nie o tom som chcela...
Mojím úmyslom bolo pokúsiť sa pomôcť Mariánovi Zázrivému a nie rozoberať tu jeho manželstvo či osudové omyly... veď kto z nás ich nerobí... Preto sa už k tejto téme nemienim vyjadrovať - iba ak sa bude týkať naozaj jeho spevu...

Ok, prajem mu veľa šťastia a nech to vyhraje...
alaya1
23.09.10,08:58
Oliwa, myslim, ze netreba verit hned niecomu, co je napisane v novinach. Moze, no nemusi to byt pravda.

Inak z vyjadreni Stanislava som v soku. Ako niekto- tu anonymny-, moze hodnotit, dispozicie cloveka, ktoreho opusti zivotny partner.
Kazdy preziva urcite zivotne situacie rozne, niekto sa aj koli frajerke, nie manzelke zastreli, niekto kyvne rukou a najde niekoho ineho.Nam neprislucha hodnotit a vynasat ortiel.

Myslim si, ze pan Zazrivy je velmi nadany clovek, no tieto fora o jeho osobe mu iste pohodu a radost z uspechu nezvysia.!!
alaya1
01.10.10,08:53
americke ponatie arie- porovnajte

http://www.youtube.com/watch?v=kFp0HrCSzjM
Petra Nová
01.10.10,09:16
americke ponatie arie- porovnajte


Máš pravdu, strašné na pozeranie, strašné na počúvanie.:eek: Ani Piers sa nevydržal kukať na to do konca.
Oliwa
02.10.10,06:07
Ten súťažiaci má všetko okrem talentu:
megadávku exhibicionizmu, nevkusné, povedala by som priam vulgárne poňatie kostýmového stvárnenia, pravdepodobne aj dostatok financií a v neposlednom rade odvahu zaspievať opernú áriu...
Marián Zázrivý má "len" talent... Bolo by zaujímavé sledovať jeho vystúpenie na tomto pódiu - po tomto súťažiacom...
Ak sa nemýlim, tá teta v porote je manželka Ozzyho Osbourna - tak to sa nedivím, že jej sa to evidentne páčilo - veď pri ňom si zvykla na všelijaké výstrednosti...
alaya1
02.10.10,12:44
Oliwa, ano je to Ozzyho manzelka, no nehadzala by som Ozzyho k netalentovanym, velmi sa tesim na jeho koncert v Budapesti tento pondelok:)
je to typicky rocker, v mladosti burlivak, teraz uz len rocker:).
Mne sa ostatne vystupenia Prince Poppycock velmi pacili, tato aria mu nevysla, ponal ju inak. No Queen zaspieval uzasne, pocuvala som to 10krat za sebou,je to maja srdcovka, ale to je len mimotemy
Oliwa
02.10.10,13:04
Alaya1, ale ja som sa predsa vôbec nevyjadrovala k Ozzyho talentu, iba k jeho výstrednostiam - a za taký možno považovať celý jeho životný štýl - to určite nepoprieš...
alaya1
02.10.10,13:08
Urcite je vystredny, no mne sa taki umelci pacia, keby som nemala koznervativneho manzela, kde by som asi bola vo vystrednosti ja,aj tento prince, az na to vystupenie co som prilozila sa mi jeho ucinkovanie zdalo uzasne a myslim si, ze talent ma. Ta aria mu proste nevysla.Pozri si jeho ine vystupenia v am.talente na yotube.
gilda
03.10.10,18:11
americke ponatie arie- porovnajte

http://www.youtube.com/watch?v=kFp0HrCSzjM Darmo, veľký cirkus, alebo miernejšie "Show must go on". "America´s Got Talent" je tuším o speve (Jackie Evancho)... Aby sme po "výkone" P.P. nezabudli, ako spieva talent:http://www.youtube.com/watch?v=TOfC9LfR3PI&feature=related
Stanislav 1975
03.10.10,20:30
Ako som už spomenula v inej téme "Paľo Habera", nesledujem talentové súťaže rôzneho typu z 3 dôvodov:
1. čudujem sa niektorým ľuďom v porote, ktorý sú za peniaze schopní všetkého - a nerobí im problém či už podľa scenára alebo dokonca z vlastnej iniciatívy ponižovať súťažiacich,
2. nemám žalúdok na strápňovanie sa niektorých súťažiacich samými sebou, ktorým chýba absolútna dávka sebakritiky a za cenu upútať sú schopní ukázať všetko, len nie zdravý rozum,
3. viem čas využiť lepšie - napr. otvoriť si Poradu...:):):)
Jediné riziko, ktoré hrozí je, že by som prehliadla vystúpenie takého talentu, aký má Marián Zázrivý... Ale neprehliadla - zazrela som ho v novinách, videla ho dcéra a tak sme si včera sadli aj s mužom za net a otvorili archív... Youtube (http://www.youtube.com/watch?v=etkXwFLkRU8)
Odporúčam do Vašej pozornosti a želám príjemný umelecký /aj keď zatiaľ len amatérsky/ zážitok...
Rovnako ako videozáznam Paula Pottsa z britskej talentovej súťaže z roku 2007, resp. Susan Boyle z vlaňajška...www.youtube.com

Akože, viem,že sa to niekomu nebude páčiť a Oliwa mi zasa može našlahať označenie- nevhodné a neužitočné kolko len chce-ako minule( i keď v neodbornej téme je označenie neužitočné dosť dikutabilné-ale budiž, neplačem preto a vobec ma to nevzrušuje ), ale vobec ale vobec sa mi nepáči aké kovbojky tento Marián Zázrivy robí na javisku- OK, spievať može dobre a pekne( keď vravíte,že je dobrý-ja to neviem posúdiť ) ale to teátro je úplne primitívne okolo čo robí- kde sme?-v normal súťaži alebo niekde v školke,kde plačeme každú chvílku?:confused:-vobec sa mi tie plytké kovbojky okolo toho nepáčia...
Tak deti sú v pohode, berú to ako fakt a starý koň tam ide robiť teatro...
A Oliwa-dík aj za to nevhodné, nevadí mi to...:cool:
wegamizi
04.10.10,05:52
Ano, presne reagujes na jeho emotivne spravanie ako normalny chlap. Je to O.K. Myslim si vsak, ze nie vsetci ste rovnaki. Su momenty v zivote, kedy aj riadny chlap si poplace. Kazdy ma tu hranicu citlivosti inac posunutu.
mimotemySu chlapi, ktori dokazu vychovavat deti a ich zena sa bezstarostne flakamimotemy
Takze ten emotivny prejav a cit kazdeho z nas je jedinecny, bez pravidiel, hranic a snad i zabran.
Pekny den;)
Slayer666
04.10.10,07:23
Darmo, veľký cirkus, alebo miernejšie "Show must go on". "America´s Got Talent" je tuším o speve (Jackie Evancho)... Aby sme po "výkone" P.P. nezabudli, ako spieva talent:

Got Talent je sutaz o show, nema nic spolocne s ''talentom'' (to slovo je vlastne velmi zavadzajuce a v tom kontexte aj uplne nespravne). Never im, never ani tomu nazvu. Je to ako teleshopping - vsetci ta tam presviedcaju, ze tie noze su uzasne a ze tebe specialne daju zlavu a nevahaj volaj hned a blbosti. Potom zistis, ze tie noze sa ti sa dva dni otupia, ze mrazene maso nimi nerozrezes, ako slubovali, a tak ich po case vyhodis. Ved u nas v nasom Got Talent tusim ani nie je nikto, kto rozumie tancu, ci sa mylim?

Teraz ma zas ukamenujete (chcel by som ist az po Stanovi, je to mozne?:D), ale mne sa ani Evancho nepacila. Ani Prince Poppycock. Ano Prince Poppycock ma nedostatky, ale ona takisto. Mne proste rusia sance na umelecky zazitok, neviem si pomoct. U Boba Dylana mi jeho nedostatky (ktore su vacsie ako u kohokolvek v tejto teme) nevadia, lebo on spieva stylom, kde nepotrebuje dobru techniku. Takisto Joe Cocker ma vazne nedostatky, ale zas mi to vobec nevadi, lebo ich dokaze vyuzit vo svoj prospech. Tato mala slecna by asi tiez opernu ariu nezvladla (dychanie...), ale to, co si vybrala, zaspievala vynikajuco:
http://www.youtube.com/watch?v=N0_Ib4Rg0Tk
Povodne to spieval George Benson, ona vsak spieva verziu Whitney Houston.

Inak preco si vybrala prave Pavarottiho? Je to totiz dost neobvykly vyber pre tuto ariu.
gilda
04.10.10,13:06
Ak zostaneme pri speve a pri talente, potom: ťažko možno desaťročnej Evancho uprieť talent (školený hlas, evidentný posun v priebehu dvoch rokov, pozri videá). Páči, nepáči, to bude vždy individuálne. U Dylana nemožno hovoriť o speve, napriek tomu geniálny hudobník, textár. Pavarotti - ária ho preslávila, on áriu spopularizoval. Z tohto pohľadu to nie je neobvyklý výber.
Petra Nová
05.10.10,10:47
Včera som si zo záznamu pozrela výber semifinalistov. A bola som prekvapená dvomi vecami. Že vyhodený "krvavý kúzelnik" sa dostal späť do súťaže a zrejme na jeho úkor si porota zahrala nepeknú hru s Mariánom Zázrivým. To len u nás sa môže stať, že v priebehu jedného večera povedia súťažiacemu, že postupuje, aby neskôr znel verdikt: nepostupuješ.
Už sa na vystúpenie Mariána Zázrivého pozerám trochu inak, ak ho porovnám s inými spievajúcimi, ktorých som počula v obidvoch súťažiach. Skoro každému utekali noty, ale iným omnoho viac. A keď bez problémov postúpil do semifinále ten, čo tak vytrvalo krvavil Webberovo Pie Jesu, tak vyradenie Mariána by bolo vrcholne nespravodlivé. Páčia sa mi na ňom jeho farba hlasu a skromnosť, preto mu fandím a držím palce.:)
AlaNR
06.10.10,12:01
Ja sa snažím pochopiť, prečo si na ten konečný vedikt vybrali práve jeho. To tam nemohli "nastrčiť" niekoho silnejšieho? Mňa až brucho bolelo, keď som sa na neho pozerala a bála som sa ešte viac hádam ako on, že ho vyhodia.
Petra Nová
06.10.10,12:08
Bolo to dramatické vyvrcholenie programu "s dobrým koncom" a určite zámer režiséra.:rolleyes: Takéto ťahy komerčných televízií sa mi zdajú lacné a obludné voči tomu, kto je ich obeťou.:eek:
Oliwa
06.10.10,12:18
AlaNR, To sa ani pochopiť nesnaž - lebo na tom nič na pochopenie nie je...
Nepozerala som to, takže som to "našťastie" nevidela - ale určite to nebola náhoda... ale zámer - žeby kvôli vyššej sledovanosti a akože "televíznemu" adrenalínu tých, čo sú doma v papučiach pred ním?!
Akoby každý porotca konal podľa výroku "zabudol vôl, že teľaťom bol..." - tak to dajú vyžrať tomu najzraniteľnejšiemu /bez ohľadu na vek - lebo dieťa môže mať z takej situácie stres, ale aj nemusí - môže to brať ako zábavu niekde sa predviesť, veď budúcnosť má pred sebou a takých súťaží ešte budeeééé... na rozdiel od dospelého človeka, ktorý možno pozbieral všetky zbytky odvahy, ktoré v sebe mal a uvedomuje si, že je to možno jeho posledná príležitosť... ak nejaká v budúcnosti aj bude, po takýchto skúsenostiach mu už tá odvaha zúčastniť sa podobnej mašinérie bude chýbať.../
Nemôžem si pomôcť, ale nápadne mi to pripomína vo všetkých správach spomínanú /tuším minulotýždňovú/ situáciu s vyhlasovania výsledkov nejakej Miss /asi v Austrálii/, kde sa moderátorka pomýlila a za víťazku označila druhú v poradí... A potom sa opravila...
To si už fakt nemohli vymyslieť nič originálnejšie? To akože Kraus, Bílá a ten choreograf, či kto to je, nevedia napočítať do 56, či koľko malo byť tých semifinalistov? A to sú tam traja... Alebo majú fakt divákov za blbcov, ako aj politici svojich voličov... :mad:
alaya1
18.10.10,05:57
tak vcera to bolo slabe ako caj.
Petra Nová
18.10.10,08:50
tak vcera to bolo slabe ako caj.

..... veľmi neisté a vždy mu chvíľu trvalo, kým našiel ten správny tón.:) Ale poslala som mu zopár SMS za tie záverečné tóny, aj preto, lebo mi je sympatický. A všimli ste si, ako zapracoval na svojej figúre ?
mzdarka renca
18.10.10,09:03
na spestrenie dňa, pre mňa je táto bývala nenápadná pani neskutočný talent.:)


http://www.youtube.com/watch?v=RxPZh4AnWyk
tetrisss
18.10.10,09:11
Andrea Bocelli je moja srdcovka, jeho spev milujem, Con Te Partiro pocuvam kazdy den a hoci nemam hudobne vzdelanie, vcera ma uzasne prekvapili hodnotenia poroty, akoze nadsenej, vsak to bolo opatrne, falosne a zle, zle a este raz zle. Zda sa, ze pribeh a posledny ton je viac ako perfektny vykon a talent.
JarkaL
18.10.10,09:19
Tie neisté falošné tóny musela Lucia s jej hudobným sluchom počuť, neviem, prečo nepovie, čo si myslí. Mala som pocit, že Marián dáva pozor, aby odspieval všetky noty, ale chýbal tam akýkoľvek prednes - ľahkosť, frázovanie, dynamika - doslova som čakala, kedy už dospieva.
Petra Nová
18.10.10,09:33
[QUOTE=mzdarka renca;1537984]na spestrenie dňa, pre mňa je táto bývala nenápadná pani neskutočný talent.:)

Absolútny súhlas s talentom. Nesúhlasím s tým, že ... nenápadná:);) Suverénna v speve, aj vo vystupovaní, na môj vkus príliš naturálnom. Myslím však, že ju už producenti trochu okresali.:D Pre mňa však, ako samo zjavenie z neba, bola malá Connie Talbot, nekonečne pôvabná, s nežným a krehkým hláskom. Pôsobila ako rozkvitajúca kvetinka, ktorá krásne vonia a šíri len radosť a potešenie.:)
Petra Nová
18.10.10,09:37
Tie neisté falošné tóny musela Lucia s jej hudobným sluchom počuť, neviem, prečo nepovie, čo si myslí. Mala som pocit, že Marián dáva pozor, aby odspieval všetky noty, ale chýbal tam akýkoľvek prednes - ľahkosť, frázovanie, dynamika - doslova som čakala, kedy už dospieva.
Lucia to povedala veľmi kultivovane, pritom presne. U Slávika to bolo prekvapujúce. Jednoducho si myslím, že porota chcela, aby postúpil, tak ho nechcela zakopať pod zem pred divákmi.
trisestri
18.10.10,10:23
V dalších kolach by mal odburat stres a trému,lebo má na to aby zaspieval lepšie-inak skončí.
alaya1
18.10.10,10:24
Andrea Bocelli je moja srdcovka, jeho spev milujem, Con Te Partiro pocuvam kazdy den a hoci nemam hudobne vzdelanie, vcera ma uzasne prekvapili hodnotenia poroty, akoze nadsenej, vsak to bolo opatrne, falosne a zle, zle a este raz zle. Zda sa, ze pribeh a posledny ton je viac ako perfektny vykon a talent.
je ti velmi dobry objekt pre bulvar a tym aj pre zisky. A tym sms hlasovaniam neverim. ved tam nie je notar, nic. kto to kontroluje? Podla mna, uz teraz je vitaz znamy.
A to aj u konkurencie.
JAJA11
18.10.10,10:50
V dalších kolach by mal odburat stres a trému,lebo má na to aby zaspieval lepšie-inak skončí.


Schválne som si vypočula pána Zázrivého (včera som to nesledovala) a súhlasím s tými, ktorí ho kritizujú. Jeho prednes bol ešte viac ovplyvnený stresom a fóbiou vystupovať, ako to bolo v prvom kole. Ale aj tak si myslím, že je talent.
Tak mu držím palce, aby aj ak nevyhrá, naučil sa aj vďaka tejto súťaži pracovať so svojou fóbiou a mohol by dokázať omnoho viac. :)
danushka
18.10.10,10:51
Súhlasím, že pán Zázrivý nepodal tip-top výkon.
Ale ruku na srdiečko, vedel, že sa od neho očakáva veľmi veľa a zrejme nezvládol stres a trému.
Napriek tomu mu držím palce, spievať vie veľmi dobre :).
tetrisss
18.10.10,14:13
Vsak ja som nepovedala, ze nema talent, ale vcera ma prave preto dorazil svojim vykonom, lebo by som mu to priala, ale vcera si nezasluzil prve miesto, koniec-koncom, co z takeho talentu, ak len tusime, ze je tam? Inak spievat taku vseobecne znamu piesen si o to viac vyzaduje cit a jasne tony. Mne sa napr. tato piesen nepacila ani v prednese mladeho talentu na Markize, ale tam boli aspon ciste tony, aj ked ziaden cit, no ale pan Zazrivy ani tie tony nezvladol.
Slayer666
18.10.10,15:01
Od jeho vykonu som vela necakal, falosne to bolo aj predtym. Ale v jednej veci som mal o nom podstatne vyssiu mienku. Ked davali v niektorom dieli taku dokrutku, tak na stene mal plagaty roznych opernych spevakov. Mozno sa mi to len zdalo, ale myslim, ze tam bol Mattia Battistini (tych ostatnych som nestacil registrovat). Pre tych, co nevedia, o com tocim, Battistini bol baryton z konca 19. a zaciatku 20. storocia, prezyvany ''kral barytonov'', niektori ho povazuju za najlepsieho barytona, aky bol nahraty (resp. to byva medzi nim a jeho sucasnikom Ruffom). Tak som si povedal, ze ten chlapik ma vyborny vkus. Dost ma potom ten vyber sklamal. Preco v tychto sutaziach to musi byt vzdy Nessun dorma, O sole mio a Con te partiro dookola ad nauseam, nepochopim.
Tweety
18.10.10,15:09
. Preco v tychto sutaziach to musi byt vzdy Nessun dorma, O sole mio a Con te partiro dookola ad nauseam, nepochopim.
Prečo, prečo, lebo sú známe aj pre neznalých, konkrétne tých, ktorí vážnu hudbu nemusia .:)
tetrisss
18.10.10,15:12
To je pravda, ale potom tie chyby o to viac vyniknu.
wegamizi
21.10.10,11:02
Tak hotova katastrofa, nepodareny den. Myslim si tiez, ze Marian zacina byt skor dobry reklamny tah televizie, ako typ na talent. No nikdy nie je neskoro, uvidime, je to 50% na 50%.
pasuliatko
21.10.10,19:12
pre mňa by mohla skončiť celá show, ja mám výhercu a tým je Marián Zázrivý, žiaden iný účinkujúci nemá taký obrovský talent ako má on, mohli by sa strčiť do vreca všetci!!!!!
Petra Nová
07.12.10,12:09
Žiarivý talent Marián Zázrivý v súťaži postupne zhasínal, čo ma dosť mrzelo, lebo som mu držala palce. Možno mu tá súťaž pomohla do ďalšieho života.

To "sklamanie" z Mariána mi vykompenzoval iný spevácky talent. Patrícia Janečková. Možno z nej vyrastie speváčka, ktorá v budúcnosti bude žiariť na scénach svetových operných domov. Veľmi jej to prajem.:)
Stefan2005
07.12.10,12:18
Žiarivý talent Marián Zázrivý v súťaži postupne zhasínal...

... je to pravda - a ako by to chceli zdôrazniť, tak (vraj je to dielo réžia - a potom je to nefér) jeho finálové vystúpenie trvalo polovičnú dobu (na rozdiel od ostatných).

Zarazilo ma tiež, že spevák takýchto kvalít musel vo finále opakovať pesničku - má tak úzky repertoár ? Ale musím podotknúť, že jeho "verzia" sa mi lepšie páčila ako tá od Milana Suleja...
trisestri
07.12.10,12:23
Sulej príliš tlačil na pílu,ma ale velký rozsah a možnost ho lepšie zužitkovat,Marián Zázrivý sa my zdá že postupne zhasína a nemá vela rezerv v sebe na rozdiel od Suleja
Stanislav 1975
07.12.10,13:08
... je to pravda - a ako by to chceli zdôrazniť, tak (vraj je to dielo réžia - a potom je to nefér) jeho finálové vystúpenie trvalo polovičnú dobu (na rozdiel od ostatných).

Zarazilo ma tiež, že spevák takýchto kvalít musel vo finále opakovať pesničku - má tak úzky repertoár ? Ale musím podotknúť, že jeho "verzia" sa mi lepšie páčila ako tá od Milana Suleja...

No spevák troška inak vyzerá- skor imitátor, resp. niečo také ako superstar...
Stanislav 1975
07.12.10,13:11
Žiarivý talent Marián Zázrivý v súťaži postupne zhasínal, čo ma dosť mrzelo, lebo som mu držala palce. Možno mu tá súťaž pomohla do ďalšieho života.

To "sklamanie" z Mariána mi vykompenzoval iný spevácky talent. Patrícia Janečková. Možno z nej vyrastie speváčka, ktorá v budúcnosti bude žiariť na scénach svetových operných domov. Veľmi jej to prajem.:)

radšej mohol vyhrať Matúš alebo duo ogor- taká mladá teraz zhrabne prachy, zaplatí daň , stúpne jej sláva do hlavy, začne chlastať a je po talente- podla mňa ju tá výhra len pokazí, tieto súťaže by mali byť až od 16( 18) rokov...
misomiso
07.12.10,13:24
radšej mohol vyhrať Matúš alebo duo ogor- taká mladá teraz zhrabne prachy, zaplatí daň , stúpne jej sláva do hlavy, začne chlastať a je po talente- podla mňa ju tá výhra len pokazí, tieto súťaže by mali byť až od 16( 18) rokov...

No to bude zalezat od jej rodicov, ako sa k tomu postavia. No asi to teraz nebude mat lahke aj medzi spoluziakmi.
zk24
07.12.10,13:26
radšej mohol vyhrať Matúš alebo duo ogor- taká mladá teraz zhrabne prachy, zaplatí daň , stúpne jej sláva do hlavy, začne chlastať a je po talente- podla mňa ju tá výhra len pokazí, tieto súťaže by mali byť až od 16( 18) rokov...


Dovolim si s Tebou nesuhlasit. Ona ani len netusi kolko penazi vyhrala. Ju zaujimaju ine veci ako penazna vyhra... Ma trosku ine priority a mysilm ze 12 rokov je velmi malo na to, aby si uvedomovala ze je "milionarka"...
Stanislav 1975
07.12.10,13:41
Dovolim si s Tebou nesuhlasit. Ona ani len netusi kolko penazi vyhrala. Ju zaujimaju ine veci ako penazna vyhra... Ma trosku ine priority a mysilm ze 12 rokov je velmi malo na to, aby si uvedomovala ze je "milionarka"...

ajajajajaj, myslím že si sa sekla- v dnešnej dobe 12 roční sú ako volakedy 16 roční- neboj sa-ona velmi dobre vie čo sa deje ...
zk24
07.12.10,13:42
ajajajajaj, myslím že si sa sekla- v dnešnej dobe 12 roční sú ako volakedy 16 roční- neboj sa-ona velmi dobre vie čo sa deje ...

Ja som bola slusna 16-rocna... ;)

Je to individualne, neda sa to hodnotit globalne...

Velmi zalezi kto si ju zoberie "pod kridla"...
Stanislav 1975
07.12.10,13:47
Ja som bola slusna 16-rocna... ;)

Je to individualne, neda sa to hodnotit globalne...

Velmi zalezi kto si ju zoberie "pod kridla"...

No nič , nechajme to tak...:):):rolleyes::cool:
Chobot
07.12.10,14:02
radšej mohol vyhrať Matúš alebo duo ogor- taká mladá teraz zhrabne prachy, zaplatí daň , stúpne jej sláva do hlavy, začne chlastať a je po talente- podla mňa ju tá výhra len pokazí, tieto súťaže by mali byť až od 16( 18) rokov...

Rodičia už zverejnili, že si za časť peňazí kúpia auto. Ostatné ešte nevedia.
Stefan2005
07.12.10,14:13
... na margo tej výhry si dovolím poznamenať - ďalšie zdokonaľovanie talentu výherkyne určite bude finančne náročné (asi na to nebude stačiť najbližšia ĽŠU) - predpokladám, že keď ju v tom rodičia podporovali doteraz, urobia tak aj v budúcnosti.
Petra Nová
07.12.10,14:26
Netuším, prečo téma o talente musí byť šmrncnutá peniazmi.:rolleyes: Som nemierne rada, že sa objavil niekto, kto má našliapnuté na slušnú spevácku kariéru. A znovu zopakujem, že Patrícii veľmi želám, aby mala šťastie na dobrých učiteľov, aby mala dobrých radcov a veľa trpezlivosti pri príprave hlasu pre opernú scénu.
danushka
07.12.10,15:50
radšej mohol vyhrať Matúš alebo duo ogor- taká mladá teraz zhrabne prachy, zaplatí daň , stúpne jej sláva do hlavy, začne chlastať a je po talente- podla mňa ju tá výhra len pokazí, tieto súťaže by mali byť až od 16( 18) rokov...
:eek:
Stanko, neperli !

Našťastie sa ešte nájde kde tu nejaký ozajstný talent medzi mladými a tie vízie o násť-ročných pusť z hlavičky, nie je to až taká katastrofa. ;):)
tetrisss
07.12.10,16:45
Pre mna z oboch subeznych relacii je super talent prave Patricia, je uzasna, ale druha vec je, ze mozno tych penazi je vela, ale na poriadne vzdelanie bude potrebovat kopu penazi. Zalezi to teraz naozaj aj od rodicov, ja jej drzim palce.
Oliwa
08.12.10,05:44
Dobojované... Tému uzatváram.