PetFar
07.09.10,09:58
Dobry den,

riesim nasledovny problemik:

- Februar 2010 - prisiel k nam tovar z tretich krajin (1. cast potrebna pre montaz), preclene tu, clo a DPH platil dodavatel
- Jul 2010 - prisla 2. cast tovaru z tretich krajin potrebna pre montaz, clo a DPH platil dodavatel
- August 2010 - prisli chlapci z DE a tovar u nas zmontovali (1. aj 2. cast)
- August 2010 - prisla faktura (dat.vystavenia august) z DE za tovar (1.aj 2. cast) a montaz.

- Ako a v ktorom obdobi to podla vas ma ist do DPH priznania?
/islo prevazne o a kable a vytvorenie pocitacovej siete/

Dakujem za rady ;)
martinez
07.09.10,19:53
Dobry den,

riesim nasledovny problemik:

- Februar 2010 - prisiel k nam tovar z tretich krajin (1. cast potrebna pre montaz), preclene tu, clo a DPH platil dodavatel
- Jul 2010 - prisla 2. cast tovaru z tretich krajin potrebna pre montaz, clo a DPH platil dodavatel
- August 2010 - prisli chlapci z DE a tovar u nas zmontovali (1. aj 2. cast)
- August 2010 - prisla faktura (dat.vystavenia august) z DE za tovar (1.aj 2. cast) a montaz.

- Ako a v ktorom obdobi to podla vas ma ist do DPH priznania?
/islo prevazne o a kable a vytvorenie pocitacovej siete/

Dakujem za rady ;)
Podla mojho nazoru, ak bol tovar precleny na Slovensku, nemozno hovorit o nadobudnuti tovaru z ineho CS s instalaciou. Clo a DPH zaplatil dodavatel na Slovensku, t.j. doviezol tovar do tuzemska a nasledne ho dodal v tuzemsku. Podla mna sa mal dodavatel registrovat pre Slovensku DPH a dodat tovar s instalaciou v tuzemsku. Danova povinnost by vznikla na Slovensku zmontovanim a uplatnila by sa slovenska DPH.