PaulieLM
07.09.10,09:01
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu. Včera som mal incident s novým susedom. Keď som šiel z práce, zastavil som sa u sestry, ktorá opatruje našich zdravotne postihnutých, 60 ročných rodičov, kým som v práci. Sestra mi s plačom vyrozprávala čo sa doobeda u nás stalo. Povedala mi, že k nám zazvonil nejaký chlap, ktorý po otvorení predsiene, ktorú máme spoločnú so susedmi ktorý bývajú oproti, vošiel do tejto predsiene a nasmeroval si to na spoločný balkón, kde začal montovať satelit. Keďže tohto chlapa nepoznala a on neodpovedal na jej otázky, zavolala ocina. Otec vyšiel von a pýtal sa kto je a čo chce. On odvrkol že sa nasťahoval do bytovky a ide si namontovať satelit, pretože je to spoločný balkón ( súčasť predsiene ktorá patrí k dvom bytom - majiteľ druhého bytu nebol doma ) a on má právo namontovať si tam satelit. Otcovi je to v podstate jedno pretože my máme satelit aj anténu na inom mieste, ale kvôli susedovi, ktorý s nami zdieľa predsieň a má tam už nachystaný satelit na namontovanie, ho otec poslal preč, že sa má dohodnúť s ním. V tom dobehol syn toho chlapa a doslova šiel telom do ocina a veľkým krikom ho osočoval a zastrašoval ( padla aj rasistická poznámka ). Môj otec má chronický zápal srdcového svalu, zväčšené srdce, vysoký tlak, a ťažkú cukrovku.. Mamina sa podrobuje pooperačnej liečbe rakoviny.. preto naozaj nepotrebujeme aby sa im niečo stalo a ocino radšej šiel do vnútra a zavrel vchodové dvere na byte. Keď mi toto všetko s plačom vyrozprávala sestra, tak som mal strach o rodičov a zavolal som kolegovi z práce, ktorý v minulosti pracoval na polícií. Ten mi poradil, že ak je to možné, bude lepšie problém vyriešiť medzi sebou a zachovať dobré susedské vzťahy do budúcnosti, pretože ak to bude riešiť polícia, vzťahy už nikdy nebudú v poriadku. Takže som to nechal tak a išiel som domov. Keď som vystúpil z výťahu na našom poschodí, pred vchodom do našej predsiene stál ten cca 33 ročný chlap, ktorý slovne napádal ocina, aj so svojou manželkou. Ja som ho oslovil a opýtal som sa či to on zvyšoval hlas a že si to neprajem, pretože môj ocino je starý a chorý a že by mu to mohlo ublížiť. Vtedy sa ku mne začal správať tak isto, ako k ocinovi. Zvýšil hlas a priblížil sa ku mne so slovami: "Áno, to ja som vyskakoval do tvojho otca a ak si myslíš že sa zľaknem teba, si na omyle". Ja som mu odpovedal že "každý zdravý chlap by mal mať z niečoho strach a ak on nemá strach z ničoho, tak nerobí dobre". V tom ma napadol, chytil ma za krk a pritlačil k stene. Ja som sa bránil, snažil som sa ho odsunúť a udrel som ho do tváre. No bol to slabší úder ako facka od dieťaťa ( nikdy som sa s nikým nebil ). Jeho manželka medzi tým začala plakať a vykrikovať aby sme sa nebili, aby sme prestali. My dvaja sme sa nejak tak zakliesnili a držali a ja som do neho kričal aby prestal a pustil ma, aby išiel domov a nechal ma na pokoji. Po chvíli ma pustil, ja som si zodvihol kľúče zo zeme a išiel som domov. Okamžite som volal kolegovi a ten mi povedal, že hneď príde a že uvidíme, čo budeme robiť. Lenže skôr ako prišiel kolega, zazvonili nám policajti s tým, či im povieme čo sa stalo. Chlap, ktorý ma napadol ich pravdepodobne privolal s tým, že ja som napadol jeho. Pánov policajtov som pozval dovnútra a vysvetlil som im všetko tak ako aj tu, policajti si ma vypočuli, a jeden mi dokonca dal za pravdu, že by reagoval rovnako. V tom prišiel kolega, ktorý sa s oboma policajtmi poznal ( bývalí kolegovia ) a vysvetlil im, že ma pozná a že ja nie som konfliktný človek vyvolávajúci spory a že som nikdy nemal problém so zákonom. Potom mi policajti a kolega navrhli, že bude najlepšie to vyriešiť bez polície, aby sa zachovali dobré susedské vzťahy. Ja som súhlasil s tým, že ak by to bolo možné, pôjdem s nimi za tým človekom a vyriešime to kľudne. Takže so mnou išli za ním, ja som sa mu predstavil, podal som mu ruku, on urobil to isté. Povedal som mu, že mi je ľúto čo sa stalo, že takto veci nechcem riešiť a že nechcem aby to tak ostalo, že budeme susedia a chcem mať so všetkými dobré vzťahy. Potom policajti odišli bez akéhokoľvek spisovania, nechceli ani vedieť ako sa volám. Ešte som ho poprosil, aby bral ohľad na zdravotný stav mojich rodičov a že akékoľvek nepríjemnosti a spory by im ten zdravotný stav zhoršovali. Vtom vyšla jeho matka, a povedala, že sú rozhodnutý podať trestné oznámenie a že keď sme sa my dvaja naťahovali, že som nejak udrel tú jeho manželku a že s ňou musia ísť na pohotovosť, lebo že sa jej chce zvracať a asi má otras mozgu. To ma úplne zarazilo, pretože ona sa k nám ani len nepriblížila a ja som sa jej ani nedotkol. Veď ona tam normálne dobré dva metre od nás stála, potom odišla a aj pred políciou tam bola a nič jej nebolo. Teraz mám strach, aby sa celá situácia neobrátila proti mne, aby ma neobvinili z napadnutia, pretože tam boli dvaja - on a jeho manželka, nikto iný. Mám strach, aby som nemal problémy s políciou, nedaj bože aby im ešte uverili. Čo mám podľa Vás robiť? Môžu si na mňa niečo vymyslieť keď tam boli dvaja ( manželia ) a ja nemám svedka? Môžu od doktora získať nejakú správu o úraze aj keď jej ani jemu nič nieje? Nikdy som nezažil podobnú situáciu a neviem aké dôsledky to môže mať, neviem čo čakať. Prosím poraďte mi. Ďakujem, Palo
heja3
07.09.10,07:18
No to je sila. Títo ľudia asi vedia, čo robia. Asi sa už vyučili, ako využívať každú situáciu len pre seba...Ja by som si asi chcela zistiť, odkiaľ sa prisťahovali a ako si tam vychádzali so susedmi....
PaulieLM
07.09.10,07:24
Ten byt získala jeho matka divným spôsobom. Opatrovala jednu starú chorú tetušku a tá keď umrela, byt ostal jej. Neviem čo sú zač a ani ma to nezaujíma. Najradšej by som na tú situáciu zabudol a už o tom nepočul. Len mám strach..
heja3
07.09.10,07:25
Ten syn sa k nej prisťahoval, alebo žili niekde inde všetci?
heja3
07.09.10,07:28
Ešte ma napadlo, vyplýva zo všetkého, že žiješ v paneláku aj so svojimi rodičmi, ale na iných poschodiach. Ak si ho stretol na svojom poschodí, je to sused oproti? Nech si dá satelit na balkón na poschodí, na ktorom býva a koniec.
PaulieLM
07.09.10,07:29
Oni bývajú asi niekde inde a ten syn sa tam asi chce nasťahovať so svojou manželkou. Teraz to tam prerábajú. Ale keď som mu povedal, že s ním chcem vychádzať dobre pretože sa asi budeme často stretávať, odpovedal že "určitý čas asi áno". Naozaj by som bol rád, keby mi niekto povedal či sa mám čoho báť alebo nie. Nechcem mať nijaké problémy.. :(
PaulieLM
07.09.10,07:30
Ja bývam s rodičmi v tom istom byte. Len chodím do práce a v tom čase je pri nich sestra. Tento človek býva na tom istom poschodí ale v inej časti. Je to oddelené takými predsieňami. My máme predsieň so susedom oproti a on má inú predsieň ešte s tromi susedmi.
ewita888
07.09.10,07:35
Máš svedkov policajtov.. sused privolanej hliadke zrejme neudal, že si napadol jeho manželku /museli by o tom urobiť zápis/, spor sa vyriešil zmierom, toho sú svedkovia policajti... z vlastnej skúsenosti viem, že sa nemusíš obávať /máme takého suseda/.. za napadnutie člena mojej rodiny dostal 1300.-sk pokuty, aj keď bol napadnutý hospitalizovaný.. takže buď kľudný..
PaulieLM
07.09.10,07:40
Polícia nerobila žiaden zápis a sú svedkovia toho že neboli nijak viditeľne zranení a že som sa s ním uzmieril. No dúfam že naozaj sa nemám čoho obávať. Ale čo ak podajú to trestné oznámenie? Za napadnutie?
ewita888
07.09.10,07:43
tvrdenie proti tvrdeniu.. budeš tvrdiť, že on napadol teba.. kecá, nič nepodá.. keby chcel podať, trvá na zápise policajtov..
PaulieLM
07.09.10,07:48
Myslíš, že by polícia pokladala tvrdenie jeho manželky za dôveryhodné? Lebo tvrdili že idú na pohotovosť a podajú trestné oznámenie. Asi to bolo len zastrašovanie, že?
ewita888
07.09.10,07:52
a s čím teda išla na pohotovosť? žeby jej ten muž jednu pripiekol?? ale vážne, myslím, že len robí bubu.. kašli na to, rieš až keď bude čo riešiť..
kaco11
08.09.10,11:47
zbytočne by som sa tým nenervovala. V momente až oni niečo podniknú to môžeš začať riešiť. Problem je v tom, že teraz žiadne protiopatrenia nedokážeš robiť. A polemizovať o tom, čo keby ak by je zbytočné len si tým privodíš žalúdočné vredy. Je dosť pravdepodobné, že ak to on pochopil vaše udobrenie tak si doma so ženou a matkou narobí poriadok.
ErinErin
08.09.10,12:06
Čo sa týka svedectva manželky - nie je to špecifické, že sa neberie do úvahy, lebo nie je nestranná? Tak to predsa býva v detektívkach, nie??? :D
kaco11
08.09.10,12:23
svedectvo manželky - smerodatnosť svedectva do istej miery určuje aj vyšetrovateľ. Ale je brané vo všeobecnosti na nižšiu váhu ako svedectvo nezaujatého svedka.
scar
09.09.10,19:00
su to kecy.. ziadny lekar by nenapisal o niekom ze utrpel otras mozgu ked ziadny nema ...
arizona
09.09.10,19:51
su to kecy.. ziadny lekar by nenapisal o niekom ze utrpel otras mozgu ked ziadny nema ...
Hocikde na nete nájdeš príznaky. Keď ich opíšeš lekárovi a zahráš trochu divadlo, tak ani nezistí...;)
Llívia
09.09.10,20:05
Hocikde na nete nájdeš príznaky. Keď ich opíšeš lekárovi a zahráš trochu divadlo, tak ani nezistí...;)
Možno nezistí, ale nenechávajú sa ľudia s otrasom mozgu na pozorovaní v nemocnici, keby sa niečo zvrtlo?
day
09.09.10,20:07
neviem ci sa trafim, ale. takychto rodin sa najde vsade, so skrytim umyslom doopatruju uz skoro mrtveho cloveka, rychlo prepisu byt a je to. este ukazat kto je v dome panom a je vsetko na 100% hotove.
neakeho oznamenia na policii by som sa neobaval, urcite tam maju uz neaky zaznam, kamarat moze prezistit

a urcite neustupuj, to bude voda na ich mlyn
Reve
28.09.10,11:59
Ahojte,
mám podobný problém, kolegyni vybehol pes zo dvora na ulicu, kde sa prechádzala tehotná suseda so psom. Tá si kľukla ku psovi aby ho ochránila vlastným telom a kolegynin pes ju labou poškrabal po chrbte. Roztrhol jej bundu. V ten deň mala 7 cm poškrabaninu na chrbte, dnes už 27 cm. Podali aj trestné oznámenie za napadnutie na políciu. Kolegyňa je samozrejme ochotná uhradiť výdavky, ale nepáči sa jej spôsob, s ktorým s ňou jedná. PEs sa dostal von tak, že mali návštevu, ktorá prišla autom a v aute spalo dieťa a chodila ho mamička pozerať a nechala otvorenú bránu. Ide o 2ročného vlčiaka, ktorý je pokojný, kľudný, hravý... dovnútra pustí každého ... Neviete poradiť, čo má robiť? Vopred ďakujem
reve:confused: