tereza.domi
07.09.10,10:57
Ahojte,

prosim krasne o radu, zamestnanec dostal od firmy pozicku, tu nam bude splacat, len to bude splacat formou takou:
zamestnanec vystavena fa na 300Eur, z tej faktury vsak chce preplatit len 150 Eur, pretoze 150 chce ponechat ako splatku pozicky a ja sa potrebujem poradit, ci na tych 150 staci spravit zapocet k fakture, kt. bude obsaovat, ze na zaklade zmluvy z toho a toho dna a na zaklade dohody oboch stran bude z fa uhradenych tolko a tolko penazi...
Vopred vsetkym dakujem :)
veronikasad
07.09.10,09:02
Ahojte,

prosim krasne o radu, zamestnanec dostal od firmy pozicku, tu nam bude splacat, len to bude splacat formou takou:
zamestnanec vystavena fa na 300Eur, z tej faktury vsak chce preplatit len 150 Eur, pretoze 150 chce ponechat ako splatku pozicky a ja sa potrebujem poradit, ci na tych 150 staci spravit zapocet k fakture, kt. bude obsaovat, ze na zaklade zmluvy z toho a toho dna a na zaklade dohody oboch stran bude z fa uhradenych tolko a tolko penazi...
Vopred vsetkym dakujem :)
naozaj ide o zamestnanca ?
ewita888
07.09.10,09:03
prečo a na čo vystavil zamestnanec fa?
tereza.domi
07.09.10,09:11
zamestnanec je u nas na mandantnu zmluvu a vystavil nam fakturu za sluzby, ktore nam poskytol, robi tak pravidelne dvakrat mesacne
Tweety
07.09.10,09:12
zamestnanec je u nas na mandantnu zmluvu a vystavil nam fakturu za sluzby, ktore nam poskytol, robi tak pravidelne dvakrat mesacne
Ak je na mandátnu zmluvu, nie je zamestnancom, zamestnancom je len ak má PP uzatvorený podľa ZP.
tereza.domi
07.09.10,09:17
Ok pardon, zle som to opisala, ale viete mi poradit co s tym dalej?
poisonkatka
07.09.10,09:23
Ok pardon, zle som to opisala, ale viete mi poradit co s tym dalej?

ja osobne by som to riesila klasicky pokladnicnymi dokladmi ako uhrada v hotovosti...Vy mu uhradite fakturu, on Vam uhradi splatku pozicky....to nie je hadam problem, vystavit 2 doklady
tereza.domi
07.09.10,09:26
fakturu vsak budem hradit prevodom.. mne ide hlavne o to, ze na fakture je suma 300 E a ja mu budem posielat len 150 E
ewita888
07.09.10,09:28
no veď v pohode, čiastočne uhradíš fa prevodom, čiastočne pokl. dokladom
tereza.domi
07.09.10,09:30
aha jasne, to mi ani nenapadlo!

Dakujem krasne za pomoc vsetkym :-)
Katarína Cigánová
07.09.10,13:49
Ale možes to robit aj zápočtom ako si popísala. Dokonca sa prikláňam k názoru , že je to správnejšie, nakolko sa vyhneš fiktívnym pokladničným dokladom . / cez pokladnu ti vlastne neprebehne nič /
Zápočet môžeš robit aj na viac krát . - záleží od dohody.
Napr. poskytnutá pôžička je pre firmu pohladávka , fakturáciaod daného človeka - záväzok. Záväzok čiastočne uhradíš bankovým prevodom a čiastočne započítaš s pohľadávkou . Toto sa to môže opakovat každý mesiac do splatenia pôžičky.
Domnievam sa že je to čistejšie ako fiktívne pokladničné doklady.
tereza.domi
07.09.10,13:55
Katka dakujem krasne, takto sa to paci viac asi aj mne:-)