Luocka
07.09.10,10:45
Chcela by som studovat logopediu, ale kedze mam uzjednu VS, pedagogickeho smeru, chcela by som to studovat formou rozsirujucou, vie mi niekto poradit, kde sa to da tu na Slovensku? Pozerala som si na internete, da sa studovat tri roky ale v zahranici a aj to v Polsku... Dakujem za rady...
jaros5
07.09.10,11:52
zdenka131
09.09.10,15:27
Chcela by som studovat logopediu, ale kedze mam uzjednu VS, pedagogickeho smeru, chcela by som to studovat formou rozsirujucou, vie mi niekto poradit, kde sa to da tu na Slovensku? Pozerala som si na internete, da sa studovat tri roky ale v zahranici a aj to v Polsku... Dakujem za rady...
Študujem logopédia formou rozširujúceho štúdia. Na Slovensku sa dá študovať iba na UK v BA. Štúdium trvá 2 roky. Podmienky prijatia sú veľmi prísne, okrem iného uchádzač o štúdium musí mať minimálne dvojročnú prax v zariadeniach , v ktorých je potrebná logopédia. Tento rok sa štúdium neotvára a podľa vyjadrenia vedúcej katedry sa nebude otvárať ani budúci školský rok. U nás sa dlhšiu dobu nedala študovať logopédia formou RŠ. Dala sa študovať iba dennou formou. Záujemci ju študovali v Olomouci- Pedagogická fakulta UP v Olomouci. Katedra speciální pedagogiky

tel.: (+420) 585 635 301-36
fax.: (+420) 585 231 400
e-mail: souralova@tombru.com
e-mail (webmaster): vojto@unss.sk
Ale ani tam sa dané štúdium niekoľko rokov neotváralo. Neviem, ako je to dnes.