krasnanova
07.09.10,11:33
Mám otázku, chceme so zamestnancom rozviazať pracovný pomer dohodou, môžeme mu v zmysle § 76 ods. 1 vyplatiť odstupné, vo výške trojnásobku ak bol teda u nás zamestnaný viac ako 5 rokov, nie je mi to celkom jasné pretože § 76 hovorí iba o výpovedi?
veronikasad
07.09.10,09:34
Mám otázku, chceme so zamestnancom rozviazať pracovný pomer dohodou, môžeme mu v zmysle § 76 ods. 1 vyplatiť odstupné, vo výške trojnásobku ak bol teda u nás zamestnaný viac ako 5 rokov, nie je mi to celkom jasné pretože § 76 hovorí iba o výpovedi?
Podstatný je dôvod skončenia pracovného pomeru.
krasnanova
07.09.10,09:38
zamestnanec je poberateľ starobneho dôchodku, a uz si neplni povinnosti, tak ako by mal ale nechceme to riesiť výpovedou chceme sa dohodnut
veronikasad
07.09.10,09:45
zamestnanec je poberateľ starobneho dôchodku, a uz si neplni povinnosti, tak ako by mal ale nechceme to riesiť výpovedou chceme sa dohodnut
pokial nepôjde o výpoved v zmysle § 63 odst. 1 písm. a alebo b) (rušenie prevádzky, alebo nadbytočnosť) alebo skončenie prac. pomeru dohodou z rovnakých dôvodov, zamestnanec nemá nárok na odstupné. Ak ide o prvý odchod po nároku na SD vyplatíte mu pri skončení prac. pomeru odchodné.