sthruska
07.09.10,11:59
Potrebujem jednorázovo upraviť návod v PDF. Vymazať zbytočné strany ako je obsah, index apod. Kvôli vyhľadávaniu. Čo som našiel editory, tak všetky sú platené.
Išiel som na to cez FineReader. On si to natvrdo dočasne ukladá na C. Neviem to zmeniť a nestačí mu 2,4 GB voľného priestoru.
Vie niekto pomôcť/poradiť? Dokument má asi 810 strán - 7,8 MB.
Fero11
07.09.10,10:45
Chobot
07.09.10,10:57
Potrebujem jednorázovo upraviť návod v PDF. Vymazať zbytočné strany ako je obsah, index apod. Kvôli vyhľadávaniu. Čo som našiel editory, tak všetky sú platené.
Išiel som na to cez FineReader. On si to natvrdo dočasne ukladá na C. Neviem to zmeniť a nestačí mu 2,4 GB voľného priestoru.
Vie niekto pomôcť/poradiť? Dokument má asi 810 strán - 7,8 MB.

No, na to je najlepší Adobe Acrobat, ale ako si asi zistil, ten je platený. To, čo je voľné (free), sú len prehliadače (napr. Adobe Reader), ale tie nedokážu robiť úpravy v dokumente.

Je však možné trochu si pomôcť. Nainštaluj si PDF Creator. Potom otvor ten dokument napr. v Adobe Reader. Daj Tlačiť dokument a ako tlačiareň vyber PDF Creator. V nastaveniach môžeš určiť, ktoré strany má "vytlačiť" - ono v skutočnosti nevytlačí dokument, ale uloží ho znovu v PDF ale len tie strany, ktoré mu určíš. Takto teda môžeš vynechať niektoré strany, alebo uložiť len určitú časť.

Problém je, že ak raz dokument rozdelíš, týmto spôsobom ho nespojíš. Na spájanie a doplňovanie strán v pdf dokumente používam Adobe Acrobat.
sthruska
07.09.10,10:59
Ale to je opäť demo a ja o žiadne vodoznaky nestojím :mad:
Chobot
07.09.10,10:59
napr. http://www.slunecnice.cz/sw/pdf-editor/stahnout/ a je ich habadej

Aj to je len demo verzia, plná verzia stojí cez 2 tisíc CZK. Demo verzia mu do dokumentu vloží vodoznak.:rolleyes:
sthruska
07.09.10,11:01
S tým PDF Creatorom ma to nenapadlo. Skúsim. Malo by to stačiť. V tom FineReader-y nejde zmeniť ten adresár?
Zmenšil som to o 100 strán.
Niečo som oželel = -87 strán. Ale zo 7 MB som sa dostal na 127 MB (v dvoch krokoch).
zamestnankyna
07.09.10,11:11
sthruska
07.09.10,11:39
Ale free verzia to neumožňuje. Profesional sa platí.
domenico.office
07.09.10,11:58
V prvom rade súhlasím s Chobotom, je to jedno z najľahších a free riešení ktorým si "vytlačíš" dokumenty. Je možné použiť i Cute pdf Writer, pracuje na tom istom princípe. Nainštaluje sa ako tlačiareň, prostredníctvom ktorej si vybrané stránky uložíš. Pracujem dosť často na prevode pdf do tifu, občas použijem i nasledovné riešenie: pdf-ko si načítam do Irfanview, uložím si ho ako tif, načítam si uložené tif-ko. Irfanview má zaujímavú funkciu v úprave viacstránkových obrazkov, kde je možné odobrať, či pridať stranu. Po tejto úprave je možné viacstránkový obrázok uložiť, ako pdf.
Fero11
07.09.10,12:30
sorry, ja som si zrejme neprecital celkom dobre prvi prispevok, myslel som, ze sa jedna o editaciu textu (ten soft co som ti odporucal, som ani neinstaloval, len som ti ho surovo odporucil) :)
Ak chces len vyhodit par stran s pdf dokumentu, tak skus sa poobzerat po PDF Split-Merge
prip. sa ozvy na pm viem poslat
sthruska
07.09.10,12:49
Mám to vyriešené ináč. Urobí mi to jeden známy. Všetkým ďakujem.
Chobot
07.09.10,13:11
Mám to vyriešené ináč. Urobí mi to jeden známy. Všetkým ďakujem.

Keby si mi to mal ako poslať, urobil by som to aj ja. V práci mám Adobe Acrobat.
sthruska
08.09.10,05:00
Dotyčný má čas a rád to urobí. Keďže má čas, tak som poprosil o dôkladné vyčistenie. A to potrvá trocha dlhšie. Ďakujem.
kamowski
11.09.10,17:18
ešte nám prezraď v akom soft. to bude robiť, možno sa nám to bude niekedy hodiť.
Používam Open Office a s doplnkom sun-pdfimport pracujem s pdf súborom takmer "ako len chcem"
sthruska
12.09.10,06:20
//ešte nám prezraď v akom soft.
Nemôžem. Má crack :D
kamowski
12.09.10,09:11
:-D
simoj
28.09.10,20:13
jednoduche upravy pdf dokumentov vie robit napriklad go open office. je to len vylepsena verzia open officu. ma zopar vychytavok oproti open officu, inak su uplne rovnake. urcite treba vyskusat, moji znamy ho napriklad pozivaju na vo firmach an opavy pdf dokumentov a export doc, xls dokumemtov do pdf. GoOO a OO su uplne zadarmo.