abel
09.11.05,18:18
Prosím o názory a skúsenosti poraďákov k bežným účtom. Podnikateľ má založený bežný účet ale používa ho len na platenie odvodov do poisťovní za seba /zamestnancov nemá./. Z dôvodu vysokých poplatkov na účte - za vklad, vedenie účtu, účtovné operácie, poštovné, chcel účet zrušiť s tým že odvody si bude platiť pošt. poukážkou. Pracovníčka v banke mu povedala, že to nie je možné, vraj keď podniká, účet musí mať, vraj by mal z toho zle aj na Daňovom úrade. Skutočne to nejaký zákon prikazuje? Robím účto aj pre podnikateľov, ktorí účet nemajú, ale je pravda, že ešte daňovú kontrolu nemali. :rolleyes:
ondrejvla
09.11.05,17:31
Prosím o názory a skúsenosti poraďákov k bežným účtom. Podnikateľ má založený bežný účet ale používa ho len na platenie odvodov do poisťovní za seba /zamestnancov nemá./. Z dôvodu vysokých poplatkov na účte - za vklad, vedenie účtu, účtovné operácie, poštovné, chcel účet zrušiť s tým že odvody si bude platiť pošt. poukážkou. Pracovníčka v banke mu povedala, že to nie je možné, vraj keď podniká, účet musí mať, vraj by mal z toho zle aj na Daňovom úrade. Skutočne to nejaký zákon prikazuje? Robím účto aj pre podnikateľov, ktorí účet nemajú, ale je pravda, že ešte daňovú kontrolu nemali. :rolleyes:
Ak je FO a nemá zamestnancov, nemusí mať účet v banke, v prípade že je PO tam je to povinnosťou.
lenkak
09.11.05,17:32
Heni
09.11.05,18:43
Prosím o názory a skúsenosti poraďákov k bežným účtom. Podnikateľ má založený bežný účet ale používa ho len na platenie odvodov do poisťovní za seba /zamestnancov nemá./. ......Pracovníčka v banke mu povedala, že to nie je možné, vraj keď podniká, účet musí mať, vraj by mal z toho zle aj na Daňovom úrade........ :rolleyes:
hlboký nesúhlas s pracovníčkou v banke :cool: .
a odvody nemusí platiť pošt. poukážkou, môže aj v hotovosti na soc.poisťovni aj na zdravotnej poisťovni, všade by mali mať pokladňu a prijímať platby odvodov aj v hotovosti.
Paula
09.11.05,18:54
hlboký nesúhlas s pracovníčkou v banke :cool: .
a odvody nemusí platiť pošt. poukážkou, môže aj v hotovosti na soc.poisťovni aj na zdravotnej poisťovni, všade by mali mať pokladňu a prijímať platby odvodov aj v hotovosti.Dovolím si prirovnať neinformované pracovníčky v banke k neinformovaným pracovníkom v podateľniach poisťovní, resp. na DÚ. Pracovníci na týchto pôstoch spravidla neabsolvujú vážne semináre týkajúce sa zákonov. A často dávajú zmätočné informácie, na základe ktorých môžme my zodpovední urobiť akorát prešľap. Ešte že je tu naša Porada ;)
ajobs
09.11.05,19:04
Súhlasím Paula, aspoň tu sa dajú získať tie správne informácie.;)
abel
09.11.05,20:02
Veľmi Vám všetkým ďakujem. Odkedy poznám PORADU nevidím problémy tak beznádejne a keď mi niekto povie "počul som, že..." alebo "čítal som, že..." bla bla bla a ja som hneď letela do zákonov, teraz si v pohode pozriem PORADU a svet je hneď krajší. Akurát som si nezvykla používať "hľadaj" ale už budem. Celý život sa učíme. Vďaka Vám všetkým.
Marína
09.11.05,22:31
Ak je FO a nemá zamestnancov, nemusí mať účet v banke, v prípade že je PO tam je to povinnosťou.FO musí mať založený BÚ jedine v prípade, že je platcom DPH. Vyžaduje to DÚ pri registrácii za platiteľa. Je to z dôvodu nadmerných odpočtov. DÚ nadmerný odpočet neprepláca v hotovosti ani poštovou poukážkou.