NefroniK
07.09.10,13:11
Dobrý deň,

vopred sa ospravedlňujem, ak som tému nezaradil správne, veľmi sa v tom nevyznám. :(

Rozmýšľam o dovoze ("poštou" - špedičnými firmami, nie osobne) tabakov do vodných fajok z Arabských Emirátov, prípadne z Egypta.

Chcel by som sa oýtať aké potvrdenia je potrebné vybavovať na colnom úrade prípadne daňovom a aké doklady potrebujem od dodávateľa pre bezproblémový dovoz

Prípadne odkaz, kde by som si o tomto mohol niečo naštudovať.

Vopred ďakujem.
profesional
07.09.10,11:24
Odporucam obratit sa na:
colny urad koli clu, dph, ine dovozne kvoty, limyty a obmedzenia
statna potravinova a veterinarna sprava: koli podmienkam distrubucii tabaku a potravinarskych vyrobkov na uzemi EU.
NefroniK
08.09.10,09:02
Dakujem za odpoveď. Už som rozoslal par mailov, takže uvidíme.
NefroniK
09.09.10,12:49
Chcel by som sa ešte opýtať, či mi ostávaju ešte nejaké colné povinnosti prípadne povinnosti na spotrebnej dani v prípade, že by som nakupoval z krajín EU, napríklad z Anglicka?
profesional
10.09.10,05:11
Pokial bol tovar uvolneny v Anglicku do volneho obehu tak nie.
NefroniK
12.09.10,11:16
Takže napríkad pri importe z 3. krajín nie je problém predávať v Česku tabaky okolkované slovenskou známkou a opačne?
Postačuje platit clo, spotrebnú daň, DPH len raz?

Ďalšia vec, ktorá mi nie je jasná sú dane. Predpokladajme, že by som bol živnostník alebo sro platcom DPH.
Moje výpočty boli nejaké takéto, nevyznám sa v tom a preto prosím o radu:

Pri dovoze zaplatím: cena tovaru + poštovné + clo + spotrebná daň + dovozná DPH
Výde mi istá suma na ponúkany kus napríklad 100 Kč. Keď to chcem predávať, dám cenu s DPH 120 Kč a teda to predávam s daňou.
Keďže bola nákupná cena 100 Kč, predával som to po 120 Kč s DPH, rozdiel je 20 Kč.
Čistý zisk teda dostanem tak, že odrátam od 20 Kč ešte ďalších 20 % daň?