paaataaa
07.09.10,19:13
Ahojte...mojej mame posudkovy lekar uznal 50%...potom ako jej pride domov rozhodnutie..by sa rada odvolala...ale chcem sa opytat, ci po odvolani jej ten polovicny vyplacat budu normalne....alebo na peniaze musi cakat az kym sa neukonci ten proces s odvolanim? dakujem
Mária27
07.09.10,18:59
Sociálka posiela dôchodok tak, ako ho vymeria, aj keď je rozhodnutie neprávoplatné. Po skončení procesu a správoplatnení rozhodnutia vyčísli rozdiel - a doplatí.
wagner
07.09.10,19:39
Ahojte...mojej mame posudkovy lekar uznal 50%...potom ako jej pride domov rozhodnutie..by sa rada odvolala...ale chcem sa opytat, ci po odvolani jej ten polovicny vyplacat budu normalne....alebo na peniaze musi cakat az kym sa neukonci ten proces s odvolanim? dakujem

Určite že na odvolanie má nárok, ale treba najprv pozrieť ,či na tú diagnózu je v tabuľkách len toľko, alebo aj viac. Pokiaľ tabuľky udávajú len tých 50 %, tak asi odvolanie bude zbytočné. Iba že by doplnila aj nejaké iné choroby, na ktoré by jej mohli pridať. A môže sa stať, že v rámci odvolania jej ho môžu aj znížiť.
paaataaa
08.09.10,13:18
no co ma papir z posudkovej komisie..pri jej diagnoze moze mat od 50 do 80%....cize znizit jej ho snad uz nemozu..jedine zvysit...a podla mna nie je schopna ist vobec do prace....takze neviem, preco jej dali len ciastocny..ale kedze nemame peniazky na podplacanie..mame smolu no :(