jureh
07.09.10,19:49
V súčasnosti vlastním nehnuteľnosť, starší rod. dom, ktorý užívam ako víkendovú chalupu. V tesnej blízkosti tohto môjho domu sa však nachádza susedný, takmer zrútený rod. dom, cez ktorého strechu je napájané elektrické vedenie (cez tzv. nástrešák ?) až k mojej nehnuteľnosti. Majiteľ susedného domu plánuje v najbližšej dobe, po výzve starostu obce búracie práca.
Dovoľte, aby som sa spýtal, kto je v tomto prípade povinný zabezpečiť, a to v spolupráci so spoločnosťou dodávajúcou el. energiu, náhradný spôsob napájania mojej nehnuteľnosti, aby nedošlo k môjmu odpojenie od el. energie. (Mám totiž veľké obavy, či neostanem bez prúdu) Podľa môjho názoru je za napájanie susedných objektov na elektrickú energiu zodpovedný ten, kto asanuje, resp. žiada o búracie povolenie. A mal by vznáša aj náklady s tým spojené.
Vopred veľmi pekne ďakujem za poskytnuté informácie k danej problematike.
lienocka001
07.09.10,17:52
pokial bude burat tak bude musiet elektricke pripojenie odpojit, neviem si predstavit ale ako ho niekto moze donutit aby realizoval zo svojich zdrojov elektricku pripojku k cudziemu domu...
jureh
07.09.10,18:23
Ďakujem Vám za názor.
Rozmýšlam však nahlas, že ako by sa to riešilo, keby v tom susednom dome žila nejaká starenka, ktorá má dôchodok tak akurát na prežitie? Samotná prípojka stojí nikoľko stoviek eur. To by ju len tak odcvakli od prúdu ???? to hádam nie
canbo
07.09.10,19:15
Majiteľom prípojky sú rozvodné závody, ktoré pri rekonštrukcii ich zariadení aj prípojok riešia vo vlastnej réžii.
Sused má oznámiť "cez" búracie povolenie všetkým dotknutým osobám čiže aj rozvodným závodom a oni musia súhlasiť a konať.
Alebo počkať až spadne nástrešník a platí prvá veta.
( prípojka v sprave rozvodných závodov je ukončená v rozvádzači merania- po elektromer.)