Richard
07.09.10,23:05
Pripojte sa k našej oficiálnej stránke na Facebooku.

Spravíme tam trochu zábavy a podelíme sa o dobré informácie s priateľmi, či inými používateľmi facebooku.

Zajtra spúšťame možnosť jednoduchého prihlásenia na Poradu pomocou facebook účtu.
pepsikova
08.09.10,03:13
...blbosť...
..nechápem toto natískanie a vnucovanie...keby si aspoň nepricapil ten fejs do každej témy...nemyslíš, že sa ti môže stať, že niekto otvorí tému, prečíta si skôr ten fejsbúk a namiesto na poradu behne do sociálnej siete?..a ujdú ti zákazníci...mne to ide na nervy,že je ten fejs vocpatý všade...porada mi kľudne stačila..
bobino38
08.09.10,03:57
Nesuhlasim, nechcem poradu na facebook..facebook nech je facebookom a porada poradou.
Llívia
08.09.10,04:14
A čo je to ten fejsbúk? :rolleyes:
bobino38
08.09.10,04:24
...to je taká somarina, kde si vraj ludia napíšu, že kupil 3 kila jablk za 2€ a 15ti mu kliknu na PÁČI SA MI TO :-)
susann2
08.09.10,04:33
Je tu daná len možnosť, nie je to podmienka. Kto chce nech to využíva, je na každom jednom z nás, ako bude tráviť volný čas. Čo sa mne nepáči, druhým môže vyhovovať.
hnedoočka
08.09.10,04:33
Nesuhlasim, nechcem poradu na facebook..facebook nech je facebookom a porada poradou.

Súhlasím s tvojim názorom, mnohí vieme, že poraďáci sú združení i na facebooku, ale predpokladám , že nie všetci chcú využívať také príliš verejné fórum...či ideme robiť neplatenú reklamu a získavať nových zákazníkov na Poradu?:rolleyes::confused:

Pritom okázalou reklamou facebooku na Porade odrádzame stálych poraďákov....znepríjemňuje život.....:o
Zita5
08.09.10,05:02
Poraďáci , je to vôľa a rozhodnutie len a len admina .;) Ja by som to nebrala ako zlú vec.
Nechcem si Vás proti sebe poštvať , ale je to tak, to znamená, že na Váš, náš a prípadný môj nesúhlas admin vôbec nemusí brať ohľad.;):)

Nechcem sa nikoho dotknúť, ale vyjadrila som svoj názor .:)
zk24
08.09.10,05:15
Nemám facebook, je mi to teda dosť jedno. Skôr sa mi len nepáči ten "odkaz" alebo "reklama" na FCB vždy v zadaní témy.

Príde mi to tam rušivé...
mzdarka renca
08.09.10,05:18
mne osobne vadí, že nezarábam mesačne 5 000 EUR, ostatné ma netrápi:D:D:D

PS: zvyknete si, tak ako na iné, vo vašich životoch;)
Zita5
08.09.10,05:19
Nemám facebook, je mi to teda dosť jedno. Skôr sa mi len nepáči ten "odkaz" alebo "reklama" na FCB vždy v zadaní témy.

Príde mi to tam rušivé...

To je len sila zvyku , aj na opačnej strane je reklama .
Život je zmena a zmenám sa musíme prispôsobovať ;)
tuta
08.09.10,05:22
Zitka, len doplním

a držať krok s dobou :D:D
Richard
08.09.10,06:10
Je to len výhoda pre tých, ktorí majú facebook a chcú sa pýtať na Porade. Nemusia sa registrovať na Porade, takže sa môžu ľahšie zapojiť.

Výhoda je to aj pre Poraďákov, ktorí sú na facebooku a budú môcť využívať niektoré výhody z prepojenia, ktoré nechcem predčasne špecifikovať.

To že to máme na každej stránke je úplne bežná vec, je na každom ako to vezme, ide o prejav podpory pre stránku, ktorú ukazujete ostatným na facebooku a zároveň požívate niektoré výhody ktoré takáto skupina poskytuje, samozrejme ak ste na facebooku. Ak nie ste, tak nevadí, je to skôr pre tých ktorí sú viac tam ako tu a my im tam ponúkneme možnosť poradiť sa s priateľmi ale aj s nami - ide o premostenie.

Ďakujem všetkým, ktorí sa k Porade hlásia a za podporu ;)
Gabi03
08.09.10,06:23
Je to len výhoda pre tých, ktorí majú facebook a chcú sa pýtať na Porade. Nemusia sa registrovať na Porade, takže sa môžu ľahšie zapojiť.

Výhoda je to aj pre Poraďákov, ktorí sú na facebooku a budú môcť využívať niektoré výhody z prepojenia, ktoré nechcem predčasne špecifikovať.

To že to máme na každej stránke je úplne bežná vec, je na každom ako to vezme, ide o prejav podpory pre stránku, ktorú ukazujete ostatným na facebooku a zároveň požívate niektoré výhody ktoré takáto skupina poskytuje, samozrejme ak ste na facebooku. Ak nie ste, tak nevadí, je to skôr pre tých ktorí sú viac tam ako tu a my im tam ponúkneme možnosť poradiť sa s priateľmi ale aj s nami - ide o premostenie.

Ďakujem všetkým, ktorí sa k Porade hlásia a za podporu ;)

Bez mučenia sa priznám, že patrím práve do tej skupiny, ktorá už trávi viac času na FB ako tu.

Len by som sa chcela opýtať ohľadne tej registrácie. Funguje to aj v tedy, keď mám na tieto dve stránky rôzne prístupové maily?
Richard
08.09.10,06:40
Veď na tom nie je nič zlé :) Porada je skôr poradenský portál ako pokec a ľudia majú viac tém na rozprávanie ako len rady.
Porada je skôr sieť odborných a pracovných vzťahov ako pokec s priateľmi, hoci sa tu priateľským debatám nebránime. Niektoré voľné diskusie však Porade aj škodia... rovnako ako keď sa s niekym pohádate v robote, tak sa s nim už ťažko spolupracuje. Normálne sa napríklad prestanete stretávať a rozprávať, ale a máte spolupracovať tak už to nie je výhra. Porada je o spolupráci a užitočnosti. Spolupracovať je výhodné pre všetkých aj keď majú na niektoré veci iné názory a podobne. Práve preto sme ľudia, lebo si vieme pomôcť napriek tomu že sme niekedy rozdielny.

Ak už máš konto na Porade aj na FB tak sa netreba registrovať znovu, čoskoro tu bude možnosť prepojenia týchto dvoch účtov. Dnes nasadíme len registráciu nových pomocou facebook konta a tieto kontá budú hneď aj prepojené, pričom nick sa tu dá zvoliť iný alebo ponechať vlastné meno ako na FB.
pepsikova
08.09.10,07:54
..zato, že miluješ fejsbúk si ešte nemusel reklamu naň facnúť na úvod každej témy..tam mi to vadí..je to ako dobrovolne- nasilu...
buchač
08.09.10,08:34
Už som sa skôr , síce v inej téme vyjadril ....

http://www.porada.sk/1499750-post5.html

Názor môj je ale ten istý ...nezvyknem meniť len tak ...halabala...
Petra Nová
08.09.10,08:59
..zato, že miluješ fejsbúk si ešte nemusel reklamu naň facnúť na úvod každej témy..tam mi to vadí..je to ako dobrovolne- nasilu...
Ja som sa už rozhodla. Keď sa reklamy a rôzne iné face a booky natlačia na text porady aj v dolných rohoch, tak môj priestor na Porade sa obmedzí na profily a miesta, kde tie rohy nebudú zaplnené.
Richard
08.09.10,10:40
pepsikova, skusim to premiestnit, ani mne sa to nepaci v sucasnej pozicii, ale chcelo to spravit vacsi zasah na premiestnenie, o chvilu to bude....

Nemá to nič s tým že ja milujem facebook :)
Ja milujem Poradu!!! Tak ako mnohí, ktorým pomohla, tak ako tí, ktorí si ju cenia, lebo do nej dali veľa pozitívnej energie!
erzet
08.09.10,10:48
Keď som tu dal fotky, div že ste ma neukameňovali a teraz keď to bude prepojené tak tie fotky bude vidieť aj Obama.
Zita5
08.09.10,11:12
Keď som tu dal fotky, div že ste ma neukameňovali a teraz keď to bude prepojené tak tie fotky bude vidieť aj Obama.

Robko , nemôžem inak reagovať, musím byť sebakritická........aj ja som bola jedna z tých, ktorá by Ťa bola ukameňovala ;):) Len ja som si už foto na FC zmenila ;).Nie teraz kvôli Porade, ale už predtým,nemusí nikto vidieť aká som modelka;)


P.S. A dokonca teraz som si všimla, že aj na Porade mám fotku ....no čo už so mnou .:)
pepsikova
08.09.10,12:19
Keď som tu dal fotky, div že ste ma neukameňovali a teraz keď to bude prepojené tak tie fotky bude vidieť aj Obama...

..oki..počkáme,ak ťa Obama hodí medzi priateľov, tak potom nech!!..
pepsikova
08.09.10,12:21
Robko , nemôžem inak reagovať, musím byť sebakritická........aj ja som bola jedna z tých, ktorá by Ťa bola ukameňovala ;):) Len ja som si už foto na FC zmenila ;).Nie teraz kvôli Porade, ale už predtým,nemusí nikto vidieť aká som modelka;)


P.S. A dokonca teraz som si všimla, že aj na Porade mám fotku ....no čo už so mnou .:)..

..Zituš, na sedemnásť by to chcelo facelift,alebo spávať dole bruchom, aby sa tie čiarky vyrovnali...ale inak-kočka...
erzet
08.09.10,12:25
Prepáčte. Vráťme sa k téme.
Richard
08.09.10,12:36
oki, už to menej zavadzia
day
08.09.10,18:17
v jednom filme s Willom Smithom chcela americka vlada odpocuvat ludi, ked to raz pride urcite v tom bude mat prsty facebook a google
Flinstone
08.09.10,18:28
v jednom filme s Willom Smithom chcela americka vlada odpocuvat ludi, ked to raz pride urcite v tom bude mat prsty facebook a google
to nieje len vo filmoch... veď v amerike už bola aféra, že nejaká kačica zavesila na fejsbuk fotky z dovolenky a prišla o peniaze, lebo v tom čase bola na PN a samozrejme zdravotná poisťovňa prišla na to...
Llívia
08.09.10,19:11
Jedna bola na PN s depresiou a tiež jej najskôr PN-ku (alebo ako sa to u nich volá) zobrali, lebo jej na fejs búúku našli fotku, ako sa niekde zabáva. Ale vraj jej to potom vrátili, lebo jej lekár doporučil ísť medzi ľudí.
To tu budeme mať Veľkého Brata (alebo ešte väčšieho než je teraz).
buchač
09.09.10,08:15
v jednom filme s Willom Smithom chcela americka vlada odpocuvat ludi, ked to raz pride urcite v tom bude mat prsty facebook a google

Enemy of the State - Nepriateľ štátu

http://www.youtube.com/watch?v=7Qznsf0i1wQ&feature=related

Chcela ???....už dávno to robí ...
Raz to príde ....kde ???...na Slovensko ????
He .......no comennt ....
Ingrid Ondruskova
09.09.10,08:34
Minule som videla v telke, že už existuje program, ktorý vyhľadáva
konkrétneho človeka na sociálnych sieťach...že vraj to začínajú používať personálne agentúry, aby si preklepli budúceho kandidáta na zamestnanie...keď som to spomenula kámošovi, ktorý sa akurát hlásil cez pers.ag. na konkurz, až ozelenel, lebo sa až nenormálne každý deň prezentuje na facebooku....
Llívia
09.09.10,08:53
že ochrana skúkromia, ha-ha-ha :mee:
Richard
09.09.10,09:40
Minule som videla v telke, že už existuje program, ktorý vyhľadáva
konkrétneho človeka na sociálnych sieťach...že vraj to začínajú používať personálne agentúry, aby si preklepli budúceho kandidáta na zamestnanie...keď som to spomenula kámošovi, ktorý sa akurát hlásil cez pers.ag. na konkurz, až ozelenel, lebo sa až nenormálne každý deň prezentuje na facebooku....

Jednoduchá verzia takéhoto programu je google :)

Šikovní ľudia dokážu tieto tzv. nevýhody považovať za výhodu.

Ak sa budete pod vlastným menom prezentovať na Porade ako odborník, tak sa na pohovor v agentúre môžete len tešiť :) Máte silnú vyjednávaciu pozíciu, čo platí aj o Vašom platovom ohodnotení...

Minimálne sa stačí správať na nete ako človek a nič Vám nehrozí...
jar88
09.09.10,09:51
Jednoduchá verzia takéhoto programu je google :)

Šikovní ľudia dokážu tieto tzv. nevýhody považovať za výhodu.

Ak sa budete pod vlastným menom prezentovať na Porade ako odborník, tak sa na pohovor v agentúre môžete len tešiť :) Máte silnú vyjednávaciu pozíciu, čo platí aj o Vašom platovom ohodnotení...

Minimálne sa stačí správať na nete ako človek a nič Vám nehrozí...
Tú poslednú vetu by som trošku upravil:
Minimálne sa stačí správať na nete ako človek a nič Vám od slušných ľudí nehrozí...(ale na nete, sú aj iní ľudia, nie len slušní) Tak že zverejňovať vlastné meno je trochu detinské.
Richard
09.09.10,10:00
Poznám veľa odborníkov cez vlastné meno na internete. Treba len vedieť čo kde robím.

Mne osobne vadí viac anonymita, lebo potom sa ľudia nevedia správať ako ľudia...

Každopádne na margo facebook konta, nie je nutné byť na Porade pod tým istým menom, dá sa to tu zmeniť, avšak ak si chcete vybudovať meno odborníka, radím ponechať si vlastné meno.
jar88
09.09.10,10:17
Tú poslednú vetu by som trošku upravil:
Minimálne sa stačí správať na nete ako človek a nič Vám od slušných ľudí nehrozí...(ale na nete, sú aj iní ľudia, nie len slušní) Tak že zverejňovať vlastné meno je trochu detinské.
Chcel som týmto príspevkom len pripomenúť, že zverejnenie skutočnej identity, je nadmieru nebezpečné, lebo nikdy nevieš, kto všetko sa to dozvie.
Dokonca aj cez priateľov.
mzdarka renca
09.09.10,13:50
Chcel som týmto príspevkom len pripomenúť, že zverejnenie skutočnej identity, je nadmieru nebezpečné, lebo nikdy nevieš, kto všetko sa to dozvie.
Dokonca aj cez priateľov.

pozri, na facebooku sa dá nadstaviť, kto vidí a kto nie tvojú nástenku, fotky, ....., ja to mám napr. tak, že ich vidia len moji priatelia, nikto iný.
Heni
09.09.10,14:26
ja na fasabúku (zatial :---) nie som, ale cez tú reklamu tuto na pravom boku som sa preklikalaaaaa všelikade... aj cez horepíšucich poradákov, fotky ich priateľov atď... (čo by sa mi ako nezaregistrovanej predsa nemalo dať, či nie? )
a dokonca ten, čo je tu registrovaný 400x - má aj na fasabúku niekoľko registrácií :D :D :D ale to sa dalo čakať... :)
arizona
09.09.10,14:53
400 ??? Len pridaj,moja :-)
terezamaria
09.09.10,14:58
Poznám veľa odborníkov cez vlastné meno na internete. Treba len vedieť čo kde robím.

Mne osobne vadí viac anonymita, lebo potom sa ľudia nevedia správať ako ľudia...



Nemyslím si Richard, že to vždy platí. Na Porade je zaregistrovaných 90 % členov s nickom a nie s vlastným menom.A okrem pár nickov, ktorí mali problém, ostatní sú úplne v pohode.:):):) Ani vlastné meno nemusí vždy znamenať slušnosť, toleranciu a odbornosť.
pepsikova
09.09.10,18:03
pozri, na facebooku sa dá nadstaviť, kto vidí a kto nie tvojú nástenku, fotky, ....., ja to mám napr. tak, že ich vidia len moji priatelia, nikto iný...

..ak máš tam svoje vlastné meno,tak google ti vyhodí ešte aj tvojich priateľov vo fejsbúku, netlogu, twitteri a čojaviem kde ešte a celkom rovno sa ku nim preklikáš..aj keď máš nastavenie len pre priateľov...
alla66
09.09.10,18:10
..

..ak máš tam svoje vlastné meno,tak google ti vyhodí ešte aj tvojich priateľov vo fejsbúku, netlogu, twitteri a čojaviem kde ešte a celkom rovno sa ku nim preklikáš..aj keď máš nastavenie len pre priateľov...

aj proti tomu existuje ochrana... Zabrániť vyhľadať tvoje meno...kuk nastavenie FB alebo v Netlogu a zruš fajku;)
erzet
09.09.10,18:15
Ja s tým problém nemám, ja už som tu vyzlečenejší ako pred lekárom. Nemyslím si že Renatka má pravdu. To si len my laici myslíme. Dokonca aj na Skype sa dá napichnúť. Na webe "kto umí, ten umí", a nič nie je tajné.
buchač
09.09.10,18:25
Ja s tým problém nemám, ja už som tu vyzlečenejší ako pred lekárom. Nemyslím si že Renatka má pravdu. To si len my laici myslíme. Dokonca aj na Skype sa dá napichnúť. Na webe "kto umí, ten umí", a nič nie je tajné.

...he , tak to teda pŕŕŕŕŕrŕŕŕŕŕŕŕŕr´......

Na ten teda nie , ešte nie ...

A radi by sa poniektorí a rady by sa poniektoré organizácie ...tie na tri písmená ...;)
Zita5
09.09.10,18:33
Ja s tým problém nemám, ja už som tu vyzlečenejší ako pred lekárom. Nemyslím si že Renatka má pravdu. To si len my laici myslíme. Dokonca aj na Skype sa dá napichnúť. Na webe "kto umí, ten umí", a nič nie je tajné.

To by ma teda zaujímalo s tým skype Robko...;) ako sa to dá , jedine že niekto by vedel prihlasovacie údaje.
alla66
09.09.10,18:38
...he , tak to teda pŕŕŕŕŕrŕŕŕŕŕŕŕŕr´......

Na ten teda nie , ešte nie ...

A radi by sa poniektorí a rady by sa poniektoré organizácie ...tie na tri písmená ...;)

síce som ťa úplne nepochopila, ale Skype je prepojený s FB... Stačí, aby sa erzet prihlásil na Skype, na FB pri jeho mene vyskočí aktívny stav pripojenia, ktorý je viditeľný pre všetkých priateľov;)
Zita5
09.09.10,18:40
síce som ťa úplne nepochopila, ale Skype je prepojený s FB... Stačí, aby sa erzet prihlásil na Skype, na FB pri jeho mene vyskočí aktívny stav pripojenia, ktorý je viditeľný pre všetkých priateľov;)
Konkrétne ja mám FC aj skype , doposiaľ som si nikdy nevšimla , že by mi skype nejak spolupracoval s FC.Tak som asi nedokonalá :):D
Zita5
09.09.10,18:43
erzet -Robert , čakám na Tvoju odpoveď .Keď si už začal , tak nás nenechaj dlho čakať a objasni to prosím .;)
mzdarka renca
09.09.10,18:45
Ja s tým problém nemám, ja už som tu vyzlečenejší ako pred lekárom. Nemyslím si že Renatka má pravdu. To si len my laici myslíme. Dokonca aj na Skype sa dá napichnúť. Na webe "kto umí, ten umí", a nič nie je tajné.

Robko, po teroristických útokoch na americké ambasády sa ako iste vieš neslávne oplotila aj tá v centre BA. Ty si myslíš, že nás všetkých nepreverovali, čo sme tam pracovali v okruhu 100 metrov? Ja som tak prelustrovaná američanmi, že nejaký facebook ma nemôže rozhádzať.:D
alla66
09.09.10,18:46
Konkrétne ja mám FC aj skype , doposiaľ som si nikdy nevšimla , že by mi skype nejak spolupracoval s FC.Tak som asi nedokonalá :):D

musíš s dotyčnou osobou zdieľať informácie na Skype aj FB...budeme spolu komunikovať na Skype, takisto budeme priateľky na FB... Vtedy, po každom prihlásení uvidíš pri mojom mene zelený znak skype, pokiaľ nebudem utajená...
lenkak
09.09.10,18:59
..

..ak máš tam svoje vlastné meno,tak google ti vyhodí ešte aj tvojich priateľov vo fejsbúku, netlogu, twitteri a čojaviem kde ešte a celkom rovno sa ku nim preklikáš..aj keď máš nastavenie len pre priateľov...

preto ja neuvádzam na žiadnom fóre svoje celé meno.
A neuvádzam také informácie, ktoré by mi vadili, keď ich číta niekto cudzí. V takomto prípade či ss, interná pošta, maily...
alla66
09.09.10,22:33
preto ja neuvádzam na žiadnom fóre svoje celé meno.
A neuvádzam také informácie, ktoré by mi vadili, keď ich číta niekto cudzí. V takomto prípade či ss, interná pošta, maily...

Lenka, svoje meno uvádzať nemusíš:rolleyes:...keď som ťa našla ja, tak ťa nájdu všetci;)...

http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gifstačí, ak vedľa príspevkov svieti tvoja fotografia so synom...nie si viditeľná iba poraďákomhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shhh.gif....

nýbrž ponevažhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/13.gifhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/13.gifhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/13.gif ""všetci neprihlásení okoloidúci"" sa môžu dosýta kochať fotografiami členov Porady a získať osobné informácie z profilu na FB....http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gifstačí spojiť obidva profily a zrátať 1+1

Myslím si, že je to veľký zásah do súkromia všetkých členovhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gifhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gif...nem dopadne dobrehttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_pray.gif
erzet
10.09.10,04:45
To by ma teda zaujímalo s tým skype Robko...;) ako sa to dá , jedine že niekto by vedel prihlasovacie údaje.
Ako sa to dá? Ja neviem. Ale mám informácie že aj videorozhovor sa dá sledovať. Nepýtajte sa ma ako, ja to neviem. Ako sa heckeri dostávajú niekde? Mne prišli na mail blahoželania k narodeninám od firiem ktoré mi posielajú reklamné maily a nikomu z nich som nedal môj dátum narodenia. O presnej adrese na ktorú mi chodia propagačné letáky ani nevravím.
jar88
10.09.10,05:52
Myslite si o tom čo chcete, ale vaša stopa na nete, je nezrušiteľná.
Nič s tým nenarobíte.
účtovník 007
10.09.10,05:52
mimotemyKaždý človek si svoje súkromie chráni, dovolí iba najbližším, aby vedeli o niektorých veciach. Napriek tomu sa stane, že nechcené sa prezradí. Facebook ľudí vyzlieka donaha a ešte si dá taký honosný názov"sociálna sieť".
Na facebooku o jednej mamičke, teda jej rodine, som sa dozvedela všetko. Prezrela som si fotografie detí, manžela, z poslednej dovolenky, zistila som, že chodí do detského centra, že malý mal soplíky, kde sa chystajú na dovolenku, fotografie bytu po prerábke....nick ma hodil na mimibazár a tam som sa ešte dozvedela o nich vecí. Nechápem, že sú ľudia takí sprostí. Radšej budem mať niekoľko priateľov skutočných, ako tisíce virtuálnych. U mňa facebook nehrozí a aj tu na Porade som veľa vecí vymazala, nakoľko niektorí sa tu neúnavne rýpu v starších príspevkoch, hlavne v oddychových témach, kde o sebe kde-čo popíšeme, spájajú si to a výsledok je celkom pekná genéza určitého nicku. A v správnej chvíli ju zneužijú.

PS:týmto zdravím všetkých net-krtov, ktorí neúnavne prerývajú internet.
lenkak
10.09.10,06:40
Lenka, svoje meno uvádzať nemusíš:rolleyes:...keď som ťa našla ja, tak ťa nájdu všetci;)...

http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gifstačí, ak vedľa príspevkov svieti tvoja fotografia so synom...nie si viditeľná iba poraďákomhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_shhh.gif....

nýbrž ponevažhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/13.gifhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/13.gifhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/13.gif ""všetci neprihlásení okoloidúci"" sa môžu dosýta kochať fotografiami členov Porady a získať osobné informácie z profilu na FB....http://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_think.gifstačí spojiť obidva profily a zrátať 1+1

Myslím si, že je to veľký zásah do súkromia všetkých členovhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gifhttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_naughty.gif...nem dopadne dobrehttp://forum.mobilmania.sk/images/smilies/eusa_pray.gif

alla
to, že nájdeš moju JEDNU profilovú fotku, a to čo sa mi páči, to sú uvedené veci, ktoré môžu byť, jedna fotka mi neprekáža. Čo sa týka priateľov, ktorí sú v mojom zozname, tí ma netrápia, ich problém, že uvádzajú všetko o nich, fotky, a nenastavia si súkromie. Aj keď ja som už tu niekde na Porade prikladala jeden link, upozorňovala som na fb, prikladám aj sem:
http://www.zive.cz/clanky/informace-100-milionu-uzivatelu-facebooku-ke-stazeni/sc-3-a-153205/default.aspx

A že si ma dokázala nájsť, teda dokázala si priradiť môj nick na Porade k nicku na FB to je tvoja šikovnosť. ;)

P.S. Myslela som, že prezeráš fb ako prihlásená.
susann2
10.09.10,07:26
Myslite si o tom čo chcete, ale vaša stopa na nete, je nezrušiteľná.
Nič s tým nenarobíte.
Výnimočne s tebou súhlasím. Zdvihla sa tu vlna protestov proti prepojeniu s facebookom. Ale veď aj doteraz mohol každý vidieť všetko, čo tu kto napísal, priložil, nemusel byť ani prihlásený. Napr. dnes vidím krásne dievčatko na úvodnej obrazovke, uvedomuje si matka, že fotku môže ktokoľvek a načokoľvek použiť ? Fotky sú moje súkromie, nikde by som ich nepricapla. Ja som už zažila zneužitie osobných údajov, unikli z portálu na ktorom som ich uverejnila a tieto údaje som nedovolila verejne sprístupniť. Zažila som veľký šok, našťastie pre mňa so sťastným koncom. Kontaktovala som aj administrátora, síce mi nepomohol, ale aspoň sa dozvedel, čo sa stalo a mal možnosť urobiť nápravu. Odvtedy, dobre zvažujem ak sú údaje povinné, čo tam zadám a na portáloch kde som údaje mala zverejnené, som čo dalo zmazala a čo nie upravila. Aj údaje, ktoré sú zadané ako druhým neprístupné sa sa dajú zneužiť, určite sa nájdu takí, čo to dokážu, treba s tým počítať. Ja už som sa už poučila, aj keď na vlastnej chybe, lepšie je ale učiť sa na cudzích.
alla66
10.09.10,09:06
alla
to, že nájdeš moju JEDNU profilovú fotku, a to čo sa mi páči, to sú uvedené veci, ktoré môžu byť, jedna fotka mi neprekáža. Čo sa týka priateľov, ktorí sú v mojom zozname, tí ma netrápia, ich problém, že uvádzajú všetko o nich, fotky, a nenastavia si súkromie. Aj keď ja som už tu niekde na Porade prikladala jeden link, upozorňovala som na fb, prikladám aj sem:
http://www.zive.cz/clanky/informace-100-milionu-uzivatelu-facebooku-ke-stazeni/sc-3-a-153205/default.aspx

A že si ma dokázala nájsť, teda dokázala si priradiť môj nick na Porade k nicku na FB to je tvoja šikovnosť. ;)

Keby si vedela, ako sú druhí šikovní:rolleyes:, ja som iba slabý odvar:D

Zaujímavé, že nikomu nie je proti srsti, ak jeho profil, fotky vidia neprihlásení užívatelia...ja ich volám "okoloidúci":(

Prepáč, ak sa ťa dotknem.....v predchádzajúcej reakcii si uviedla, že neuvádzaš svoje meno..môj názor je opačný....ak napíšeš, že sa voláš Lenka Konečná, nikto nezistí tvoju identitu, kde žiješ, koľko máš rokov...na SK sa nachádza množstvo tvojich menovkýň .....ale ak vyvesíš svoje fotky, alebo tvojho syna, to už je iné kafe.
O to horšie, keď si tvoje fotografie skopčí cudzia osoba, upraví a časom ti niekto povie... Lenka, visíš na péčku hore bez...v lepšom prípade;)

Každý musí predvídať do budúcnosti a chrániť svoje súkromie..net je nebezpečná ihračka:)
Richard
10.09.10,10:07
K prepojeniu s facebookom, zdá sa mi že nie celkom jasne sa to tu vykresluje.

1. Je to dobrovoľné - čiže nikto nič nemusí.

2. Výhoda je jedného loginu, nemusíte mať X hesiel

3. Ak používate prihlasovanie z FB, Porada nemá prístup k tomuto heslu, iba nám facebook povie že sa prihlasujete, heslo nám nezverejňuje.

4. Prepojenie nemusí byť úplne, čiže tu môžete vystupovať pod úplne iným nickom.

5. Kto bude chcieť a nebude sa za to hanbiť, bude môcť využívať ďalšie pripravované funkcie a výhody z prepojenia, ale len s jeho súhlasom.

Táto téma je o výhodách, ktoré plynú užívateľom facebooku pri prihlasovaní na Poradu. Neriešte tu prosím problém ochrany súkromia, ktoré má facebook. To je na samostatnú a veľkú tému a nijak to nesúvisí s prepojením na Poradu.

Vystupovanie pod vlastným alebo cudzím menom je tiež na samostatnú diskusiu a je to každého vec.
Ja len odporúčam aby sa odborníci nehanbili prispievať pod vlastným menom. Rovnako to nikomu nenanucujem a už vôbec to neodporúčam tým, ktorí sa tu pýtajú na rôzne osobné problémy, napr. sa rozvádzajú.... Ja to radím len odborníkom a radím im v to v dobrom úmysle...
lenkak
10.09.10,15:59
Keby si vedela, ako sú druhí šikovní:rolleyes:, ja som iba slabý odvar:D

Zaujímavé, že nikomu nie je proti srsti, ak jeho profil, fotky vidia neprihlásení užívatelia...ja ich volám "okoloidúci":(

Prepáč, ak sa ťa dotknem.....v predchádzajúcej reakcii si uviedla, že neuvádzaš svoje meno..môj názor je opačný....ak napíšeš, že sa voláš Lenka Konečná, nikto nezistí tvoju identitu, kde žiješ, koľko máš rokov...na SK sa nachádza množstvo tvojich menovkýň .....ale ak vyvesíš svoje fotky, alebo tvojho syna, to už je iné kafe.
O to horšie, keď si tvoje fotografie skopčí cudzia osoba, upraví a časom ti niekto povie... Lenka, visíš na péčku hore bez...v lepšom prípade;)

Každý musí predvídať do budúcnosti a chrániť svoje súkromie..net je nebezpečná ihračka:)

mne okoloidúci prekážajú. Ale ja som si myslela, že pozeráš profily ako registrovaná, nie okoloidúca. Mám nastavené súkromie fotiek. Mám ich tam len pár, a všetky sú nastavené, aby ich videli len priatelia. Len som zistila, že pre profilovú to neplatí. :( Nevieš či sa to tam dá nejako nastaviť?
Ja osobne som na FB len pre priateľov, keby som tam nemala spolužiakov/čky, známych tak tam nie som. Fungujem tak akurát na chate, a cez správy /tu ss, a šuťák, až na to, že tu je šuťák viditeľný, tam iba pre toho, s kým si píšem/.
S tou poslednou tvojou vetou úplne súhlasím. ;)
alla66
10.09.10,16:15
Iba zmazať, alebo zmeniť za nepodarok, na ktorom nie je zreteľná tvár;)
Flinstone
10.09.10,17:01
ja som spokojný, kým ma podľa mena ani Google nevie nájsť :D
lenkak
10.09.10,19:04
Alla
ďakujem, fotku som pozmenila. Už z nej fotomontáž ťažko bude.
Len škoda, že viacerí si viac súkromie nechránia,
ja áno, viem čo dokáže net.
Anik
11.09.10,15:49
Asi 2 pred dvoma týždňami som mala pokazený PC na ktorom najviac pracujem a skypujem tak som si zobrala svoj starší notebook a išla som si zapnúť skype. Nabehlo mi inštalovanie novšej verzie tak som to povolila a keď to skončilo ponabehovali mi tam také údaje až som sa veľmi čudovala.
mená známych, spolupracovníkov ktorých už dávno v PC ani nemám -ich @ adresy , skype mená a čerešnička na torte heslá
no neviem ak človek len trochu chce tak sa to dá veľmi zneužiť
a aj kôli tomu asi sa radšej vyhnem FB
Anika
mzdarka renca
12.09.10,03:38
Asi 2 pred dvoma týždňami som mala pokazený PC na ktorom najviac pracujem a skypujem tak som si zobrala svoj starší notebook a išla som si zapnúť skype. Nabehlo mi inštalovanie novšej verzie tak som to povolila a keď to skončilo ponabehovali mi tam také údaje až som sa veľmi čudovala.
mená známych, spolupracovníkov ktorých už dávno v PC ani nemám -ich @ adresy , skype mená a čerešnička na torte heslá
no neviem ak človek len trochu chce tak sa to dá veľmi zneužiť
a aj kôli tomu asi sa radšej vyhnem FB
Anika

tak asi si ich tam mala, samé sa tam tie adresy asi neobjavili. na všetko je racionálne vysvetlenie.

PS: neviem, prečo si myslíte, že sme pre niekoho tak veľmi zaujímaví, aby po nás ten niekto pátral :D
Anik
12.09.10,10:10
tak asi si ich tam mala, samé sa tam tie adresy asi neobjavili. na všetko je racionálne vysvetlenie

PC bol preinštalovaný x krát ak sa jedná o moje @ kontakty - to mi vôbec nevadí, ale neviem prečo mi by som mala mať prístup k heslám
Ivana Š
16.09.10,14:41
Alla
ďakujem, fotku som pozmenila. Už z nej fotomontáž ťažko bude.
Len škoda, že viacerí si viac súkromie nechránia,
ja áno, viem čo dokáže net.

Lenka, napr. dnes mi ponúkol facebook Tvoju fotku zo stretávky ZŠ dňa 20.04.2007 od používateľa N D :eek: ktorý vôbec nie je mojim priateľom :confused: ani ho nepoznám a mohla som si pozrieť celý ten album :confused:
lenkak
16.09.10,14:48
Ja to nastaviť neviem, ale dík za upozornenie,
napíšem Norovi, nech nastaví album aby sa zobrazil len priateľom. :)
Môže mať teraz nastavené, aby sa zobrazil priateľom mojich priateľov.

On jediný ma zo spolužiakov naše fotky, resp. tam kde ma vidno.
Richard
16.09.10,14:55
Hmm asi tu zriadime poradu pre facebook :)
Flinstone
16.09.10,18:11
a tam uveď rady hlavne okolo bezpečnosti... lebo facebook má s tým značné problémy... únik databázy bol neraz, nie dvakrát
Petra Nová
17.09.10,11:41
Názov témy presne vystihuje terajšie postavenie Porady, ktoré sa mení zo samostatnej stránky na odnož Facebooku.

Ach tí obri veľkopekárenskí, pohltia aj milé, malé pekárničky, s chutnými výrobkami! :rolleyes:
Heni
18.09.10,18:34
Názov témy presne vystihuje terajšie postavenie Porady, ktoré sa mení zo samostatnej stránky na odnož Facebooku.

....

hm, ale už sa pomaly niet čo čudovať, to prepojenie je asi (politicky) dosť podstatné... :cool:
a okrem toho, kedysi bolo na úvodnej stránke Porady napísané niečo v tom zmysle, že je to stránka účtovníkov, a riešenie daňových otázok či tak nejak... dnes už to tam takto napísané nie je, už je to "...jednoducho stránka, kde pod heslom "spolu vieme viac" užívatelia stránky pridávajú svoje riešenie či vysvetlenia na nastolený problém a formou diskusie sa snažia vyriešiť Vašu otázku..."
mlyn16
21.09.10,05:30
Heni, prečo si myslíš o politickom dosť podstatnom prepojení? Zatiaľ som nezaznamenala žiadnu zmenu v zákonoch od pána Mihála. Ale ak zmení napr. výpočet dôchodkov pre ľudí, ktorí nepracovali, nepracujú a nebudú pracovať tak to uvítam. Tu naporade radil a tak vie veľmi dobre, čo bežného človeka trápi a aké nejednoznačné zákony máme.
http://www.porada.sk/t51730-p1545-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html

Mne dnes jeden zamestnávateľ doručil od zamestnanca /rómsky občan/ oznámenie zo SP o priznaní predčasného starobného dôchodku a musím sa priznať, že ma skoro porazilo. Tento človek od r. 1989 úradne nepracoval nikde, bol evidovaný na ÚP. Od februára sa zamestnal v uvedenej firme, následne bol 2 mesiace PN a potom už žiadal o predčasný dôchodok. Pekne som naštudovala prípis zo SP a hneď po prečítaní prvej vety ma skoro porazilo. Má priznaný dôchodok vo výške 372,50 a to ho má ešte krátený!!!!!



Za socializmu bol zamestnaný v komunálnych službách za nejakých pár symbolických korún, nakoľko bol 20 rokov evidovaný na ÚP a roky mu nechýbali, nemal problém s vybavením dôchodku, ale nakoľko nemal žiaden príjem tak použili nejaký zázračný výpočet s priemernou mzdou a tým pádom dostal dôchodok v takej výške.

Minule som sa rozprávala s jednou pani z dôchodkového presne o takom istom prípade.

Dotyčný bol totiž posudzovaný ako poistenec štátu a dosiahol OMB 3, pričom ak si niekto platí dôchodkové z minima má OMB okolo 1.

Čo k tomu viacej dodať???????

Str. 1545
Teraz neviem, či nedostanem od teba "Mimo témy", asi som ti mala poslať súkromnú správu?
Danila
21.09.10,05:38
Heni, prečo si myslíš o politickom dosť podstatnom prepojení? Zatiaľ som nezaznamenala žiadnu zmenu v zákonoch od pána Mihála. Ale ak zmení napr. výpočet dôchodkov pre ľudí, ktorí nepracovali, nepracujú a nebudú pracovať tak to uvítam. Tu naporade radil a tak vie veľmi dobre, čo bežného človeka trápi a aké nejednoznačné zákony máme.
http://www.porada.sk/t51730-p1545-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html

Mne dnes jeden zamestnávateľ doručil od zamestnanca /rómsky občan/ oznámenie zo SP o priznaní predčasného starobného dôchodku a musím sa priznať, že ma skoro porazilo. Tento človek od r. 1989 úradne nepracoval nikde, bol evidovaný na ÚP. Od februára sa zamestnal v uvedenej firme, následne bol 2 mesiace PN a potom už žiadal o predčasný dôchodok. Pekne som naštudovala prípis zo SP a hneď po prečítaní prvej vety ma skoro porazilo. Má priznaný dôchodok vo výške 372,50 a to ho má ešte krátený!!!!!



Za socializmu bol zamestnaný v komunálnych službách za nejakých pár symbolických korún, nakoľko bol 20 rokov evidovaný na ÚP a roky mu nechýbali, nemal problém s vybavením dôchodku, ale nakoľko nemal žiaden príjem tak použili nejaký zázračný výpočet s priemernou mzdou a tým pádom dostal dôchodok v takej výške.

Minule som sa rozprávala s jednou pani z dôchodkového presne o takom istom prípade.

Dotyčný bol totiž posudzovaný ako poistenec štátu a dosiahol OMB 3, pričom ak si niekto platí dôchodkové z minima má OMB okolo 1.

Čo k tomu viacej dodať???????

Str. 1545
Teraz neviem, či nedostanem od teba "Mimo témy", asi som ti mala poslať súkromnú správu?
Tak sem s tým, nech vieme, tí čo sme robili 35 rokov a máme tiež predčasné dôchodky, samozrejme krátené a samozrejme podstatne nižšie, kto je tu
kúzelník.......Viac hláv, viac rozumu.....a posunieme poznatky pánovi Mihálovi s príslušnými požiadavkami na odpoveď. Lebo ak je pravda, čo si napísala, tak zisťujem, že štát v ktorom žijem je do slova a do písmena Absurdistan.
Zita5
21.09.10,05:54
Heni, prečo si myslíš o politickom dosť podstatnom prepojení? Zatiaľ som nezaznamenala žiadnu zmenu v zákonoch od pána Mihála. Ale ak zmení napr. výpočet dôchodkov pre ľudí, ktorí nepracovali, nepracujú a nebudú pracovať tak to uvítam. Tu naporade radil a tak vie veľmi dobre, čo bežného človeka trápi a aké nejednoznačné zákony máme.
http://www.porada.sk/t51730-p1545-co-sa-mi-dnes-stalo-co-ma-rozculilo-a-co-ma-potesilo.html

Mne dnes jeden zamestnávateľ doručil od zamestnanca /rómsky občan/ oznámenie zo SP o priznaní predčasného starobného dôchodku a musím sa priznať, že ma skoro porazilo. Tento človek od r. 1989 úradne nepracoval nikde, bol evidovaný na ÚP. Od februára sa zamestnal v uvedenej firme, následne bol 2 mesiace PN a potom už žiadal o predčasný dôchodok. Pekne som naštudovala prípis zo SP a hneď po prečítaní prvej vety ma skoro porazilo. Má priznaný dôchodok vo výške 372,50 a to ho má ešte krátený!!!!!



Za socializmu bol zamestnaný v komunálnych službách za nejakých pár symbolických korún, nakoľko bol 20 rokov evidovaný na ÚP a roky mu nechýbali, nemal problém s vybavením dôchodku, ale nakoľko nemal žiaden príjem tak použili nejaký zázračný výpočet s priemernou mzdou a tým pádom dostal dôchodok v takej výške.

Minule som sa rozprávala s jednou pani z dôchodkového presne o takom istom prípade.

Dotyčný bol totiž posudzovaný ako poistenec štátu a dosiahol OMB 3, pričom ak si niekto platí dôchodkové z minima má OMB okolo 1.

Čo k tomu viacej dodať???????

Str. 1545
Teraz neviem, či nedostanem od teba "Mimo témy", asi som ti mala poslať súkromnú správu?

Tak toto je tá diskriminovanosť rómskych občanov ? Človeku je až blbo , ak takéto niečo číta .:rolleyes:
mlyn16
21.09.10,06:05
Chcela som to poslať ako súkromnú správu aj pánovi Mihálovi, avšak on súkromné správy neprijíma. Zostáva len dúfať, že sa to k nemu dostane.
jar88
21.09.10,06:08
Tak sem s tým, nech vieme, tí čo sme robili 35 rokov a máme tiež predčasné dôchodky, samozrejme krátené a samozrejme podstatne nižšie, kto je tu
kúzelník.......Viac hláv, viac rozumu.....a posunieme poznatky pánovi Mihálovi s príslušnými požiadavkami na odpoveď. Lebo ak je pravda, čo si napísala, tak zisťujem, že štát v ktorom žijem je do slova a do písmena Absurdistan.
No konečne ti to dochádza.
Vraj viac hláv, viac rozumu. :D
Nie je to skôr naopak? Hlúposť je lepkavejšia, ako múdrosť.
mlyn16
21.09.10,06:10
Ešte by som chcela poznamenať, že ma nezaujíma rasa človeka, ktorému sa počíta dôchodok. Toto nie je o rasizme, je to o princípe výpočtu. Prečo nedostávajú aj po dovŕšení dôchodkového veku životné minimum, veď koľkí ľudia musia dlhé roky robiť, naozaj robiť, za minimálnu mzdu. Akí oni majú dôchodok?

Toto ale bude chcieť založiť novú tému :)
mlyn16
21.09.10,07:15
Ešte na záver pod touto témou. Rovnaká situácia je asi aj v Čechách. Táto príloha prišla internetom.
Danila
21.09.10,09:40
No konečne ti to dochádza.
Vraj viac hláv, viac rozumu. :D
Nie je to skôr naopak? Hlúposť je lepkavejšia, ako múdrosť.Jardo, tak daj pozor, aby tým lepidlom nebol medík. Lebo včely Ťa vylížu na padrť.:)
A niečo k dôchodkom nemáš?
Danila
21.09.10,09:46
Ešte by som chcela poznamenať, že ma nezaujíma rasa človeka, ktorému sa počíta dôchodok. Toto nie je o rasizme, je to o princípe výpočtu. Prečo nedostávajú aj po dovŕšení dôchodkového veku životné minimum, veď koľkí ľudia musia dlhé roky robiť, naozaj robiť, za minimálnu mzdu. Akí oni majú dôchodok?

Toto ale bude chcieť založiť novú tému :)Nepochybne je nad slnko jasnejšie, že sa teraz nebavíme o rasizme. Na farbe pleti nezaleží, ale na výške dôchodku viac ako je priemerný dôchodok na Slovensku, a to za dvadsať rokov okupovania Úradu práce sa normálnemu smrteľníkovi búri žlč.. Zaváňa to diskrimináciou, ak sú údaje, ktoré si priložila ako tak presné. Lebo ani bajočko mi nevychádza, že by sa také niečo mohlo stať. Pri čítaní príspevku by minimálne učiteľskú dôchodcovskú obec muselo posunúť od jedu na kolená. Ja som sa práve zodvihla.;)Téma dôchodkov od týchto najsamspravodlivejších začína byť veľmi horúca, asi bude nad čím diskutovať. Už som len zvedavá, kto docupitá kliknúť ako tretí. Pred tým než tak urobí, nech otvorí tému. Facebooku je jedno, o čom tu točíme.
jar88
21.09.10,10:46
kúzelník.......Viac hláv, viac rozumu.....a posunieme poznatky pánovi Mihálovi s príslušnými požiadavkami na odpoveď. Lebo ak je pravda, čo si napísala, tak zisťujem, že štát v ktorom žijem je do slova a do písmena Absurdistan.
Tak daj kúsok svojho rozumu, aby sme tu nemali "Absurdistan".
Možno položíš základný kameň a národ ťa bude velebiť až do skonania "Nového Absurdistanu".
Danila
21.09.10,11:02
Tak daj kúsok svojho rozumu, aby sme tu nemali "Absurdistan".
Možno položíš základný kameň a národ ťa bude velebiť až do skonania "Nového Absurdistanu".Milý jardo, kým si ty vlastne platený provokatér? Lebo čo slovo, to perla. Rozumy ja dávať nemusím, som rada, ak mi vystačí tak akurát pre seba. Nepotrebujem ho veľa k tomu, aby som však nemohla povedať aspoň toto: Ľudia, preboha, otvorte oči! Ani sto dní nepotrebovali na to, aby Vám ukázali, ako Vás majú na háku. A čo povieš, toto by mohol uniesť aj ten facebook, či ako sa to čudo volá.....;)
jar88
21.09.10,11:07
Milý jardo, kým si ty vlastne platený provokatér? Lebo čo slovo, to perla. Rozumy ja dávať nemusím, som rada, ak mi vystačí tak akurát pre seba. Nepotrebujem ho veľa k tomu, aby som však nemohla povedať aspoň toto: Ľudia, preboha, otvorte oči! Ani sto dní nepotrebovali na to, aby Vám ukázali, ako Vás majú na háku. A čo povieš, toto by mohol uniesť aj ten facebook, či ako sa to čudo volá.....;)
Otázne je, či by si tým niekoho zaujala.
Potrebuješ, aby ti na to niekto aj klikol.
(tam sa kliká na iné blbosti)